Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

W dniu 31 października 2018 r. promocyjna pula rachunków została wyczerpana, a tym samym promocja została zakończona.

Nawet 200 zł za założenie Konta Optymalnego w BGŻ BNP Paribas

Nawet 200 zł za założenie Konta Optymalnego w BGŻ BNP Paribas
Źródło: strona promocji

Organizatorem akcji „Zyskownie z kontem” jest Ad Astra Sp. z o.o. z siedzibą w Michałowicach. Nagrodą za otwarcie konta Konta Optymalnego i spełnienie mało skomplikowanych warunków są dwie premie w formie przelewu na rachunek, obie o wartości 100 zł.

Oferta obowiązuje do 25 listopada 2018 r. - chyba że promocyjna pula 1000 wniosków wyczerpie się wcześniej. A biorąc pod uwagę zainteresowanie towarzyszące poprzednim akcjom banku – przedterminowe zakończenie promocji jest wielce prawdopodobne.

Czy możesz ubiegać się o premię?

Zanim przejdziemy do omówienia warunków akcji, zacznijmy od dość istotnej informacji. Jak to z bankowymi promocjami bywa, najnowsza oferta BGŻ BNP Paribas jest skierowana wyłącznie do nowych klientów.

Zgodnie z regulaminem są to osoby, które w ciągu 2 lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o Konto Optymalne nie były posiadaczami lub współposiadaczami rachunku osobistego w BGŻ BNP Paribas i nie są stroną umowy ramowej z bankiem. Dodatkowym warunkiem uczestnictwa jest pełnoletniość i pełna zdolność do czynności prawnych.

Wypełnij formularz, złóż wniosek, pamiętaj o zgodach

Jeśli przygotowane przez bank nagrody przyciągnęły Twoją uwagę i jesteś zdecydowany na założenie rachunku, powinieneś wykonać poniższe kroki:

  1. Zarejestruj się na stronie promocji, podając swoje imię i nazwisko, PESEL, adres e-mail oraz numer telefonu. Koniecznie zaakceptuj regulamin i zaznacz wymagane zgody: na przetwarzanie przez organizatora Twoich danych osobowych oraz na ich przekazanie do banku w zakresie niezbędnym do przeprowadzenia promocji. Musisz także zaznaczyć zgodę na przekazanie przez bank firmie Ad Astra informacji o spełnieniu warunków umożliwiających uzyskanie nagrody.
  2. Po dopełnieniu tych formalności otrzymasz informację o objęciu Cię promocją w postaci potwierdzenia na ekranie komputera i w wiadomości e-mail zawierającej link promocyjny. Po kliknięciu w link przeniesiesz się na stronę banku i przejdziesz do kolejnego etapu rejestracji.
  3. Twoim następnym krokiem będzie złożenie wniosku o otwarcie Konta Optymalnego wraz z kartą i dostępem do bankowości elektronicznej. We wniosku musisz podać takie same dane jak podczas wypełniania formularza rejestracyjnego. Ostateczny termin złożenia wniosku upływa 25 listopada 2018 r.
  4. Najpóźniej do dnia 12 grudnia 2018 roku podpisz umowę o Konto Optymalne za pośrednictwem kuriera, a następnie zacznij aktywnie korzystać z rachunku. Oto co dokładnie powinieneś zrobić.

Prosty przepis na zdobycie 200 zł

Warunki zdobycia nagrody nie należą do specjalnie trudnych, aczkolwiek wymagają umiarkowanej aktywności. Aby otrzymać obie premie (czyli łącznie 200 zł), powinieneś wykonać następujące czynności:

  1. Do dnia 31 grudnia 2018 r. aktywuj aplikację Gomobile.
  2. W grudniu i styczniu zapewnij wpływy na konto w wysokości min. 1000 zł. W tym samym okresie wykonaj min. 3 przelewy z rachunku za pomocą bankowości elektronicznej ([email protected] lub Gomobile). Za spełnienie tych trzech wymogów otrzymasz pierwsze 100 zł.
  3. Aby zdobyć drugą premię (tzn. kolejne 100 zł) - w lutym i marcu wykonaj min. 3 przelewy za pomocą bankowości elektronicznej i zasil konto kwotą min. 1000 zł.

W tym miejscu uczulamy Cię na jeden, dość istotny szczegół - wpływy nie mogą pochodzić z innych Twoich rachunków (również kredytowych) w BGŻ BNP Paribas lub BGŻOptima. Nie będą także uznawane wpłaty gotówkowe (możesz jednak z powodzeniem zapewnić wpływy ze swojego konta w innym banku).

Pamiętaj także, że organizator będzie brał pod uwagę wyłącznie przelewy wykonane za pomocą bankowości elektronicznej z wyłączeniem innych systemów płatności internetowych m.in. Pay U, Dotpay, BLIK i podobnych.

Przekazanie nagrody

O przyznaniu pierwszej nagrody zostaniesz poinformowany w wiadomości e-mail najpóźniej do dnia 15 lutego 2019 r. Natomiast zawiadomienie o drugiej nagrodzie zostanie wysłane do Ciebie najpóźniej do 19 kwietnia 2019 r. Pieniądze powinny wpłynąć na twój rachunek do końca miesiąca, w którym otrzymałeś wiadomość o przyznaniu premii (tzn. do 28 lutego i 30 kwietnia).

Aby jednak oba bonusy trafiły w Twoje ręce, będziesz musiał wykonać jeszcze jedną czynność. Po otrzymaniu potwierdzenia pierwszej nagrody skorzystaj z przesłanego podczas rejestracji linka, do dnia 25 lutego 2019 r. zaloguj się na stronie organizatora i podaj numer nowo otworzonego konta. Pamiętaj! Jeśli zapomnisz o tej na pozór nieistotnej formalności, organizator nie będzie mógł przekazać Ci premii.

Nagrody są zwolnione z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Regulamin promocji znajdziesz tutaj.

200 zł za kartę kredytową

Mamy dla Ciebie jeszcze jedną wiadomość - jeśli zdecydujesz się na wyrobienie karty kredytowej i przez dwa miesiące będziesz aktywnie z niej korzystał, możesz zyskać dodatkowe 200 zł w formie bonu zakupowego do sklepów Ikei.

Promocja trwa d 18 listopada 2018 r. lub do wyczerpania puli 4000 bonów. Opis promocji karty kredytowej znajdziesz tu.

Konto Optymalne – co warto wiedzieć o rachunku?

Zanim jednak skorzystasz z najnowszej promocji, sprawdź podstawowe parametry Konta Optymalnego i sam oceń, jak prezentuje się ten rachunek.

Do największych atutów Konta Optymalnego należą niskie koszty i przyjazne dla użytkowników rozwiązania mobilne. Prowadzenie konta i obsługa karty debetowej są bezwarunkowo bezpłatne, nie zapłacisz także za wypłatę gotówki z bankomatów BGŻ BNP Paribas (w Polsce i za granicą), Planet Cash (w Polsce) i Global Alliance (za granicą). Musisz jednak uważać na pobranie gotówki z pozostałych maszyn w kraju - bank policzy sobie 5 zł za każdą taką wypłatę.

Wraz z kontem zyskujesz możliwość dokonywania płatności mobilnych oraz dostęp do nowej aplikacji mobilnej GOmobile, do której można się logować za pomocą odcisku palca.

Konto Optymalne dokładnie opisaliśmy w tej analizie.

Naszym zdaniem

200 zł za założenie konta i spełnienie w sumie prostych warunków jest niewątpliwie okazją wartą rozpatrzenia. Zdobycie pełnej premii (2 x100 zł) sprowadza się do wykonania 12 przelewów, czterokrotnego zapewnienia wpływów na konto i zalogowania się do aplikacji mobilnej. Trzeba przyznać, że nie są to szczególnie wygórowane żądania i zdobycie premii nie powinno Ci sprawić większych trudności.

Reasumując, najnowsza oferta specjalna BGŻ BNP Paribas ma sporo atutów i mały minus w postaci ograniczonej puli naród. Jeśli więc zamierzasz skorzystać z tej propozycji – warto, abyś uczynił to jak najprędzej.

O banku

BNP Paribas kieruje swoje usługi do klientów indywidualnych, firmowych, a także rolników. Misją banku jest „oferowanie w sposób odpowiedzialny innowacyjnych rozwiązań finansowych, które pomogą klientom zmienić ich świat i będą wspierać lokalną gospodarkę”.