Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Promocja zakończona.

Konto Idealnie Proste w Idea Banku ponownie na 3,2% do 60 000 zł

Konto Idealnie Proste w Idea Banku ponownie na 3,2% do 60 000 zł
Spis treści

Promocje kont oszczędnościowych należą do najczęściej odnawianych; i dotyczy to nie tylko Idea Banku, ale całego rynku. Aby nie pozostać w tyle za konkurencją (np. Bankiem Millennium, który również wystartował z nową edycją na Koncie Profit), Idea Bank ponownie podwyższył oprocentowanie Konta Idealnie Prostego.

Nowe terminy

Choć oprocentowanie 3,2% w skali roku dla środków do 20 tys. zł będzie naliczane aż do 30 czerwca 2019 r., to czasu na przystąpienie do promocji Konta Idealnie Prostego jest znacznie mniej. W regulaminie oferty napisano, że upływa on wraz z momentem odwołania promocji; nie stanie się to jednak wcześniej niż 8 kwietnia 2019 r.).

Kto w ogóle może skorzystać?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta: każdy klient indywidualny, który otworzy Konto Idealnie Proste wraz z dostępem do bankowości elektronicznej oraz zaakceptuje regulamin promocji.

Co z tymi, którzy już posiadali/posiadają konto oszczędnościowe w Idea Banku? Regulamin nie wyklucza ich z udziału w promocji, ale wymaga otwarcia kolejnego Konta Idealnie Prostego w okresie obowiązywania nowej edycji.

Dlaczego ograniczać się tylko do 20 tys. zł?

Dobra informacja jest taka, że Idea Bank wciąż pozwala na jednoczesne posiadanie aż 3 rachunków oszczędnościowych. Promocyjne oprocentowanie będzie obowiązywało na każdym z nich osobno.

Co za tym idzie, w praktyce 3,2% może objąć nie 20 000 zł, a blisko 60 000 zł!

Nieźle także dla wyższych kwot

Choć najwyższe oprocentowanie obejmie tylko środki na koncie do 20 tys. zł, to w ramach promocji bank nie zapomina o klientach, którzy są gotowi wpłacić wyższe kwoty.

I tak, oprocentowanie całości środków na Koncie Idealnie Prostym:

  • w przypadku salda między 20 tys. a 200 tys. zł wynosi 2,5% w skali roku,
  • w przypadku salda między 200 tys. a 1 mln zł – 2,2% w skali roku,
  • w przypadku salda powyżej 1 mln zł – 1,1% w skali roku.

Przy okazji przypominamy, że środki gromadzone w Idea Banku są objęte ochroną Bankowego Funduszu Gwarancyjnego do równowartości 100 tys. euro (ok. 430 tys. zł)

Po okresie promocji Twoje oszczędności będą oprocentowane na poziomie standardowym obowiązującym w chwili zawarcia umowy (na ten moment to 1,1% w skali roku).

Uwaga na saldo po doliczeniu odsetek!

Kapitalizacja odsetek następuje ostatniego dnia miesiąca kalendarzowego. Ta niepozorna informacja nie powinna być jednak bagatelizowana przez uważnego klienta. Zwróć uwagę, że jeśli od razu wpłacisz na Konto Idealnie Proste całe 20 tys. zł, to po doliczeniu odsetek w kolejnym miesiącu przekroczysz "magiczną granicę", do której przysługuje najwyższe możliwe oprocentowanie.

To z kolei oznacza, że spadnie oprocentowanie dla całości zgromadzonego kapitału! Aby tego uniknąć, radzimy dla bezpieczeństwa wpłacać na pojedynczy rachunek nie więcej niż 19 900 tys. zł.

W poniższej tabeli pokazujemy, jak będą wyglądały Twoje zyski, już po uwzględnieniu tzw. podatku Belki. Założyliśmy, że pieniądze zostały wpłacone już na samym początku obowiązywania nowej odsłony promocji.

Miesiąc

Kwota Lokaty

Odsetki w danym miesiącu

Kwota i odsetki

1

19 900,00 zł

42,98 zł

19 942,98 zł

2

19 942,98 zł

43,08 zł

19 986,06 zł

3

19 986,06 zł

43,17 zł

20 029,23 zł

Jak wyglądają opłaty na Koncie Idealnie Prostym?

Zerknijmy jeszcze na koszty, z którymi możesz się zetknąć jako posiadacz promocyjnego rachunku oszczędnościowego w Idea Banku.

Otwarcie Konta Idealnie Prostego jest darmowe, podobnie jak jego prowadzenie. Jeśli chodzi o opłaty za przelew z konta, to prezentują się one następująco: bezpłatny jest pierwszy przelew wewnętrzny w miesiącu, każdy kolejny kosztuje 5 zł. Tyle samo zapłacimy za wszystkie przelewy zewnętrzne (na rachunek w innym banku), a także za przelew Express Elixir.

Kolejny mocny gracz na rynku

Ponowne odnowienie oferty na Koncie Idealnie Prostym sprawia, że możemy już chyba mówić o kolejnym „wiecznie promocyjnym” produkcie oszczędnościowym na rynku. Idea Bank dołącza tym samym m.in. do Getin Banku, Alior Banku i Banku Millennium.

Oprocentowanie na poziomie 3,2% to ścisła czołówka, choć kwota nim objęta – 20 tys. zł – nie powala. Na szczęście można założyć aż 3 takie konta i łącznie ulokować na dobry procent aż 60 000 zł. Masz więcej oszczędności? Także nie musisz się specjalnie martwić - oprocentowanie promocyjne wyższych kwot również jest całkiem atrakcyjne (do 200 tys. zł wynosi ono 2,5%).

Jeśli mimo wszystko Cię to nie przekonuje, zerknij na nasz ranking kont oszczędnościowych – dzięki niemu łatwo porównasz najlepsze propozycje na rynku i podejmiesz właściwą decyzję.