Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Oferta nieaktualna. Sprawdź aktualnie trwającą.

Konto Idealnie Proste w Idea Banku ponownie z oprocentowaniem 3,2% w skali roku

Konto Idealnie Proste w Idea Banku ponownie z oprocentowaniem 3,2% w skali roku
Spis treści

Przypomnijmy, że Konto Idealnie Proste to stosunkowo nowy rachunek oszczędnościowy w ofercie Idea Banku, wprowadzony jesienią 2018 r. Nowemu produktowi towarzyszyła promocja, dzięki której oprocentowanie konta dla kwot do 20 tys. zł wzrosło z 1,1% aż do 3,2% w skali roku. Wyższy procent miał być naliczany do 30 grudnia 2018 r.

Lepiej się pospieszyć…

Promocja została jednak przedłużona - podwyższone oprocentowanie będzie obowiązywało do 31 marca 2019 r.

Czasu na otwarcie Konta Idealnie Prostego może być jednak znacznie mniej. W regulaminie oferty wskazano, że okres przystąpienia do niej upływa wraz z momentem jej odwołania (nie stanie się to wcześniej niż 7 stycznia 2019 r.).

Skorzystają również obecni klienci

Oferta jest skierowana do klientów indywidualnych, którzy po prostu otworzą Konto Idealnie Proste wraz z dostępem do bankowości elektronicznej (ew. tych, którzy już wcześniej z niej korzystali) oraz zaakceptują regulamin promocji.

Jak udało nam się ustalić, osoby, które już posiadają Konto Idealnie Proste, automatycznie skorzystają z podwyższonego oprocentowania – po prostu będzie im ono przysługiwać odpowiednio dłużej. Takie osoby nie muszą robić nic więcej, by cieszyć się wysokim zyskiem aż do końca marca.

Uwaga: jeden uczestnik może posiadać nawet 3 konta. Co za tym idzie, w praktyce 3,2% może objąć nie 20 000 zł, a blisko 60 000 zł!

Kilka słów o warunkach

Wspomniane oprocentowanie 3,2% w skali roku na jednym koncie przysługuje tylko dla kwot do 20 000 zł. Jak to wygląda w przypadku wyższych sum?

  • kwoty powyżej 20 000 zł, do 200 000 zł oprocentowane są na poziomie 2,5%;
  • kwoty wyższe niż 200 000 zł, do 1 000 000 zł – 2,2%;
  • kwoty powyżej 1 000 000 zł – 1,1% (oprocentowanie standardowe).

Uważaj na saldo na rachunku

Kapitalizacja odsetek następuje ostatniego dnia miesiąca kalendarzowego. Niesie to ze sobą bardzo ważną konsekwencję – uważaj, czy po doliczeniu odsetek w kolejnym miesiącu Twoje środki nie przekroczą przypadkiem magicznej granicy 20 000 zł. Jeśli tak się stanie, oprocentowanie dla całości zgromadzonego kapitału spadnie. Aby tego uniknąć, radzimy dla bezpieczeństwa wpłacać na pojedynczy rachunek nie więcej niż 19 900 tys. zł.

W poniższej tabeli pokazujemy, jak będą wyglądały Twoje zyski, już po uwzględnieniu "podatku Belki". Założyliśmy, że pieniądze zostały wpłacone już 1 stycznia.

Miesiąc Kwota Lokaty Odsetki w danym miesiącu Kwota i odsetki
1 19 900,00 zł 42,98 zł 19 942,98 zł
2 19 942,98 zł 43,08 zł 19 986,06 zł
3 19 986,06 zł 43,17 zł 20 029,23 zł

Po okresie promocji będzie obowiązywało oprocentowanie standardowe Konta Idealnie Prostego na dzień zawarcia umowy (aktualnie to 1,1%).

Konto Idealnie Proste: opłaty

Otwarcie rachunku oszczędnościowego jest darmowe, podobnie jak jego prowadzenie. Jeśli chodzi o opłaty za przelew z konta, to prezentują się one następująco: bezpłatny jest pierwszy przelew wewnętrzny w miesiącu, każdy kolejny kosztuje 5 zł. Tyle samo zapłacimy za wszystkie przelewy zewnętrzne (na rachunek w innym banku), a także za przelew Express Elixir.

Środki ulokowane na rachunkach w Idea Banku są oczywiście objęte ochroną Bankowego Funduszu Gwarancyjnego do kwoty 100 000 euro.

Czy to ostatnie przedłużenie oferty?

W ubiegłym roku pisaliśmy o tym, że minusem promocji Konta Idealnie Prostego jest krótki okres jej obowiązywania. Decyzja Idea Banku o jej przedłużeniu sprawia, że środki uczestników nie tylko mogą dłużej zarabiać na wysokim poziomie (3,2%), ale daje również nadzieję na powtórkę w przyszłości. Kto wie, może tak naprawdę będziemy mieli do czynienia z regularnie odnawianą ofertą…?

Tym, którzy chcą być pewni, że ich środki będą wysoko oprocentowane nieco dłużej niż do końca marca, proponujemy rozejrzeć się za inną ofertą. Warto w tym celu skorzystać z naszego aktualnego rankingu kont oszczędnościowych.