Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Oferta nieaktualna. Sprawdź aktualnie trwającą.

Promocyjne 3,2% na Koncie Idealnie Prostym w Idea Banku

Promocyjne 3,2% na Koncie Idealnie Prostym w Idea Banku
Źródło: strona Idea Banku
Spis treści

Komu bank podwyższy oprocentowanie?

Zacznijmy od dwóch bardzo dobrych informacji. Z podwyższonego oprocentowania mogą skorzystać zarówno nowi, jak i dotychczasowi klienci Idea Banku. W tym celu muszą jednak spełnić trzy proste warunki: otworzyć Konto Idealnie Proste, zawrzeć lub posiadać umowę o bankowość elektroniczną i zaakceptować regulamin promocji „Zyskaj więcej”.

Jeden uczestnik promocji może otworzyć maksymalnie 3 trzy konta oszczędnościowe objęte ofertą specjalną. Aby jednak skorzystać z tej okazji, trzeba się pospieszyć - bank zastrzega, że oferta dostępna będzie do odwołania, jednak nie krócej niż do 7 listopada 2018 r. Wniosek o rachunek możesz złożyć bezpośrednio na .

Co można zyskać?

Promocyjne oprocentowanie dla środków zgromadzonych na Koncie Idealnie Prostym jest naliczane do 30 grudnia 2018 r. Wysokość oprocentowania zależy od salda i kształtuje się następująco:

Saldo minimalne

Saldo maksymalne

Oprocentowanie w skali roku

0 zł

20 000 zł

3,20%

20 000,01 zł

200 000 zł

2,50%

200 000,01 zł

1 000 000 zł

2,20%

powyżej 1 000 000 zł

1,10%

Kapitalizacja odsetek następuje na koniec ostatniego dnia miesiąca kalendarzowego. Jak udało nam się ustalić, podane powyżej progi oprocentowania dotyczą całości środków na rachunku (a nie tylko nadwyżek). Z tego względu, aby cieszyć się oprocentowaniem 3,2%, lepiej wpłacić na rachunek maksymalnie kwotę 19 950 zł, tak aby odsetki za listopad, dopisane na początku grudnia, nie spowodowały przekroczenia progu 20 000 zł. Przekroczenie go choćby o 1 grosz spowoduje obniżenie oprocentowania do 2,5%.

Pamiętajmy, że możemy założyć nawet trzy takie rachunki. Lokując na każdym z nich po 19 950 zł możemy uzyskać atrakcyjne oprocentowanie dla kwoty 59 850 zł.

Po zakończeniu promocji środki zgromadzone na rachunku są objęte oprocentowaniem standardowym w wysokości 1,10% w skali roku. Warto zatem je przenieść w inne, bardziej opłacalne miejsce. W tym celu pomocny może być nasz ranking kont oszczędnościowych.

Konto Idealnie Proste – garść informacji

Otwarcie i prowadzenie rachunku są bezwarunkowo darmowe, natomiast opłaty za przelew z konta prezentują się następująco: 0 zł pierwszy przelew wewnętrzny w miesiącu, każdy kolejny - 5 zł. Tyle samo zapłacimy za wszystkie przelewy zewnętrzne (na rachunek w innym banku), a także za przelew Express Elixir. I jeszcze jedna ważna informacja - ulokowane na rachunku środki są objęte gwarancją Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

Jeśli jesteś już klientem Idea Banku, najłatwiej założysz Konto Idealnie Proste za pośrednictwem bankowości internetowej. W tym celu po zalogowaniu do Idea Cloud wystarczy wybrać zakładkę „Konta” i postępować dalej zgodnie z prezentowanymi na ekranie instrukcjami. Cały proces trwa dosłownie 2 minuty.

Jeśli natomiast nie miałeś do tej pory styczności z tym bankiem, rozważ założenie Lokaty Happy (4% w skali roku na 3 miesiące dla kwot do 20 tys. zł), a po uzyskaniu dostępu do bankowości elektronicznej postępuj z powyższymi instrukcjami i załóż Konto(a) Idealnie Proste.

Całkiem kusząca oferta

Trzeba przyznać, że nowa propozycja Idea Banku dla oszczędzających prezentuje się całkiem korzystnie. Jeśli zdecydujemy się na otwarcie trzech rachunków, zyskamy 3,2% dla kwoty prawie 60 000 zł, co znacznie podwyższa atrakcyjność całej oferty. Ponadto, aby cieszyć się podwyższonym oprocentowaniem na Koncie Idealnie Prostym, nie trzeba posiadać rachunku osobistego w Idea Banku.

Warto jednak pamiętać o wspomnianym przez nas haczyku (progi oprocentowania dotyczą całości salda, a nie nadwyżki) i pogodzić się z chyba największym minusem nowego konta, jakim bez wątpienia jest krótki okres obowiązywania promocji – niecałe 2 miesiące. Na dodatek zakończy się ona tuż przed Sylwestrem, a wtedy ciężko będzie się skupić na poszukiwaniu nowej, atrakcyjnej oferty ulokowania oszczędności.

Będziemy trzymali "rękę na pulsie" bankowych promocji. Zaglądajcie do naszego serwisu, może coś Was zainteresuje i jeszcze w 2018 r. zdążycie złapać kolejną okazję.