Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Promocja została przedłużona do 30 czerwca 2019 r. lub do wyczerpania puli nagród.

Do 30 zł zwrotu za automatyczne opłacenie kartą Mastercard faktur PGE

Krzysztof Duliński
Krzysztof Duliński

Dziennikarz z doświadczeniem w roli rzecznika prasowego i specjalisty ds. public relations. W wolnych chwilach lubi czytać i odkrywać nowe miejsca podczas górskich wędrówek.

Do 30 zł zwrotu za automatyczne opłacenie kartą Mastercard faktur PGE
Źródło: strona promocji

Organizatorem promocji jest firma Blue Media S.A., która będzie przetwarzała dane osobowe uczestników tej akcji dla celów organizacji promocji i w związku z tym będzie występowała w charakterze administratora danych osobowych.

Do tej akcji specjalnej, w której możesz zyskać 3 zwroty po 10 zł, możesz przystąpić do 30 czerwca 2019 r. W regulaminie jest jednak wyznaczony limit indywidualnych numerów klienta, które mogą w niej uczestniczyć. Wynosi on 80 000 szt. Informacja o wyczerpaniu limitu pojawi się na stronie promocji.

Uczestnicy

Uczestnikiem promocji może być osoba, która ma nadany przez PGE indywidualny numer klienta powiązany z indywidualnym numerem rachunku bankowego i która, przy użyciu numeru rachunku bankowego, dokona rejestracji lub autoryzacji w serwisie bm.pl.

Niestety jest też grono klientów PGE, którzy są wykluczeni z udziału w tej akcji. Dotyczy to:

  • klientów korzystających z liczników przedpłatowych, w ofercie „pre-paid”;
  • klientów Oddziału Zamość Energos;
  • klientów posiadających lokalną e-fakturę w systemie billingowym Abacus w oddziale Skarżysko- Kamienna;
  • klientów, którzy korzystali z Promocji „Zyskaj nawet 30 zł zwrotu za e-płatności automatyczne kartą Mastercard za rachunki PGE” obejmującej okres realizacji 14 grudnia 2017 r. – 13 grudnia 2018 r.;
  • klientów korzystających z polecenia zapłaty i Invoobill.

Sięgnij po nagrodę

Usługa automatycznej płatności z karty Mastercard dostępna jest w serwisie bm.pl prowadzonym przez firmę Blue Media S.A. (wiele osób zapewne kojarzy ją z przelewami natychmiastowymi). To właśnie tam musisz aktywować do 30 kwietnia 2019 r. automatyczne płatności. Pamiętaj, że musisz mieć przy tym wyrażoną na rzecz PGE zgodę na przesyłanie/udostępnianie faktur za pośrednictwem kanałów elektronicznych.

Pierwsza płatność, którą wykonasz po rejestracji, nie przyniesie Ci jeszcze żadnego bonusu. Dopiero 3 następne, realizowane już automatycznie przez system, dadzą Ci każdorazowo 10 zł zwrotu na rachunek powiązany z kartą Mastercard. Ostatnia z nich musi być dokonana najpóźniej 31 grudnia 2019 r. W sumie możesz więc odzyskać 30 zł.

Pieniądze wrócą na rachunek Twojej karty Mastercard nie wcześniej niż w ciągu 48 godzin od zrealizowania transakcji.

Warto wiedzieć

Minimalna wysokość rachunku, za który uzyskasz zwrot, to 10 zł brutto.

Zgodnie z cennikiem serwisu bm.pl, realizacja automatycznej płatności za usługi PGE kosztuje 0,99 zł.

Chcąc zgarnąć maksymalny bonus – 30 zł – trzeba konsekwentnie korzystać z automatycznych płatności. Rezygnacja z takiej formy opłacania rachunków po pierwszym lub drugim automatycznym przelewie i ponowna jej aktywacja sprawi, że za kolejne transakcje nie otrzymasz bonusu.

Zwrot jest formą nagrody i osoby fizyczne nie muszą od niej odprowadzać podatku. Inaczej rzecz się ma z przedsiębiorcami. Dla nich zwrot jest przychodem i musi być uwzględniony w rozliczeniu podatkowym.

Każda „dycha” się przyda

Rachunki od PGE u większości osób z pewnością opiewają na kilkadziesiąt czy kilkaset złotych. Nagroda – maksymalnie 3 x 10 zł – nie jest oszałamiająca, ale zawsze to coś. Tym bardziej, że przy okazji zyskasz pewność, że należność zostanie uregulowana na czas i nie grożą Ci karne opłaty za opóźnienie.

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin Promocji „Nawet 30 zł wróci do Ciebie dzięki płatnościom automatycznym kartą płatniczą”

O instytucji

Masterpass jest usługą elektronicznego portfela Mastercard, który służy do dokonywania płatności w Internecie.

Więcej o Masterpass: Portfel Elektroniczny Mastercard