Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Nawet 400 zł na zakupy w sklepach znanych marek za wyrobienie karty kredytowej w BNP Paribas

Nawet 400 zł na zakupy w sklepach znanych marek za wyrobienie karty kredytowej w BNP Paribas
Źródło: strona promocji

Najnowszą ofertę specjalną BNP Paribas można określić jednym zdaniem „wysoka premia, ale dla aktywnych”. Nagrodą w promocji są 4 bony zakupowe o wartości 100 zł każdy, które będziesz mógł zrealizować w wybranym przez siebie sklepie (Empiku, H&M, Allegro lub RTV EURO AGD). Na zakupy będziesz miał czas do 31 maja 2020 r. – w tym dniu wszystkie vouchery stracą swoją ważność.

Uczestnicy akcji

Z najnowszej oferty specjalnej mogą skorzystać wyłącznie osoby pełnoletnie, które w okresie 18 miesięcy poprzedzających zawarcie umowy z bankiem nie posiadały w nim karty kredytowej. Regulamin nie wyklucza jednak posiadaczy rachunków osobistych ani kont oszczędnościowych – dlatego jeśli korzystasz w BNP Paribas z tych produktów, śmiało możesz przystąpić do najnowszej akcji.

Oferta obowiązuje do 30 września 2019 r. lub do momentu osiągnięcia limitu 2000 uczestników. Na pierwszy rzut oka pula nagród wydaje się wysoka, ale naszym zdaniem nie warto zwlekać. Bywało, że w przeszłości podobne akcje kończyły się przed czasem - kto wie, czy i tym razem nie będzie podobnie.

4 x 100 zł na zakupy

Warunki zdobycia nagrody nie należą do specjalnie trudnych, aczkolwiek – jak już wspomnieliśmy – będą wymagały sporego zaangażowania. Aby otrzymać wszystkie cztery bonusy, powinieneś wykonać następujące czynności:

Krok 1
Krok 1

Najpóźniej 30 września 2019 r. zawrzyj umowę o kartę kredytową Mastercard Standard lub Gold. W tym celu najpierw wypełnij formularz na stronie banku, a potem poczekaj na kontakt z doradcą. Konsultant oddzwoni do Ciebie i pomoże Ci wypełnić wniosek o kartę.

Krok 2
Krok 2

W każdym z kolejnych 4 miesięcy, liczonych od kolejnego po miesiącu zawarcia umowy o kartę, wykonaj transakcje kartą o łącznej wartości min. 1000 zł.

Nagroda
Nagroda

Za każdy miesiąc, w którym spełnisz powyższy warunek, otrzymasz kartę prezentową o wartości 100 zł.

Voucher na zakupy odbierzesz na stronie programu mamBonus w ciągu 7 dni roboczych po zakończeniu miesiąca, za który przysługuje Ci nagroda.

Krok 3
Krok 3

Aby bank mógł przekazać Ci nagrodę, musisz przystąpić do programu mamBonus oraz zaakceptować jego regulamin. Musisz więc zarejestrować się w programie w ciągu 2 miesięcy od udostępnienia Ci przez bank pierwszej nagrody.

Dla pełnej jasności, wyjaśnimy cały proces na przykładzie. Jeżeli podpiszesz umowę o kartę we wrześniu, to wspomniane wyżej transakcje musisz wykonać w październiku, grudniu, styczniu oraz w lutym.

Co jednak, gdybyś w którymś z tych miesięcy nie wypełnił postawionego przed Tobą zadania? Na szczęście, konsekwencje będą niewielkie - po prostu za ten miesiąc nie otrzymasz premii, jednak nie wykluczy Cię to z dalszego udziału w akcji.

UWAGA: W regulaminie jest również zapis, że uczestnik promocji do 30 kwietnia 2020 r. nie może wypowiedzieć umowy o kartę kredytową ani od niej odstąpić. Pamiętaj o tym, inaczej bank może pozbawić Cię nagrody!

Transakcje kartą – ważna definicja

Istotne w tej promocji jest to, jak bank definiuje „transakcje kartą”. Pod tym pojęciem kryją się następujące operacje: płatności bezgotówkowe w sklepach stacjonarnych i internetowych, przelewy środków pieniężnych z rachunku karty oraz wypłata gotówki z bankomatu przy użyciu karty. Warunków promocji nie spełnią natomiast transakcje:

  • zwrócone lub anulowane,     
  • przeznaczone na spłatę zadłużenia w innym banku,             
  • dokonane kartami dodatkowymi,     
  • polegające na zasileniu instrumentów i rachunków płatniczych (np. zasilenie    elektronicznych portmonetek).         

Gdzie wykorzystać nagrody

Zdobyte w promocji vouchery możesz wykorzystać:

  • na zakupy w serwisie Allegro dla klientów indywidualnych,
  • w sklepie stacjonarnym RTV EURO AGD oraz w sklepie internetowym euro.com.pl,
  • w sklepach stacjonarnych oraz w sklepie internetowym należącym do H&M,
  • w sklepie internetowym Empiku (ważne! W grę wchodzą wyłącznie produkty dostępne na stronie empik.com oznaczone jako „Produkt sprzedawany i dostarczany przez empik).

Bony nie podlegają wymianie na gotówkę lub inną nagrodę rzeczową, a ich termin ważności upływa 31 maja 2020 r.

Kilka słów o kartach kredytowych BNP Paribas

Przypomnijmy, że najnowszą ofertą specjalną objęte są wyłącznie karty kredytowe z logiem Mastercarda, powiązane z programem lojalnościowym mamBONUS. Karty te umożliwiają skorzystanie z dodatkowych benefitów, np. zniżek i rabatów w wybranych sklepach.

Podstawową „kredytówką” w ofercie BNP Paribas jest Mastercard Standard. Jej okres bezodsetkowy wynosi 56 dni, natomiast oprocentowanie to standardowe 10%. Podstawowa opłata miesięczna za obsługę karty to 9 zł miesięcznie (108 zł w skali roku) - na szczęście możesz jej uniknąć w pierwszym roku posiadania karty dzięki powiązanej promocji, dokonując w ciągu 2 pierwszych okresów rozliczeniowych transakcji na min. 500 zł (wliczając wypłaty z bankomatów). W drugim roku posiadania karty unikniesz opłaty wykonując co miesiąc transakcje na 1000 zł. Prowizja za wypłaty z bankomatów w kraju i za granicą wynosi 4,9% min. 10 zł.

Jeśli chodzi o kartę Mastercard Gold, to jej parametry są zbliżone do zwykłej "kredytówki". Dla karty Gold limit ustalany jest indywidualnie, a opłata za korzystanie to 15 zł miesięcznie (180 zł w skali roku). Dobra wiadomość jest taka, że możesz ominąć ten koszt na podobnej zasadzie, jak w przypadku karty Standard. Jedyna różnica jest taka, że do zwolnienia potrzebne jest rozliczenie w ciągu miesiąca transakcji na min. 1000 zł. 

Z pełną taryfą opłat i prowizji zapoznasz się tutaj, natomiast pod tym adresem znajdziesz nasz poradnik dotyczący kart kredytowych. Zapoznaj się z nim, jeśli do tej pory nie korzystałeś z takiego produktu.

Dodatkowe 251 zł premii za konto osobiste

BNP Paribas tradycyjnie oferuje również premię za Konto Otwarte na Ciebie. Aktualnie do zyskania w promocji jest 251 zł w gotówce za otwarcie i aktywność (przelewy, wpływ, transakcje kartą).

Szczegóły akcji dotyczącej konta osobistego, w której również obowiązuje ograniczona pula uczestników, opisujemy tutaj. Jeśli nie posiadasz tego produktu, to dlaczego nie pójść za ciosem i nie rozpocząć swojej współpracy z bankiem od 651 zł premii?

Podpowiadamy, że w przypadku chęci skorzystania z obu promocji lepiej założyć najpierw Konto Otwarte na Ciebie, a dopiero później wnioskować o kartę kredytową.

Wysoka premia na zakupy

Trzeba przyznać, że najnowsza promocja BNP Paribas stanowi ciekawą ofertę dla osób, które regularnie korzystają z karty kredytowej. Za wyrobienie kredytówki i wykazanie się aktywnością bank oferuje 400 zł premii w formie bonów, które można wykorzystać w sklepach czterech dużych i popularnych sieci.

Plusem tej akcji jest także fakt, że bank definiuje „transakcje kartą” dość szeroko. Warto jednak pamiętać, że dopuszczalna przez regulamin wypłata gotówki z bankomatu kosztuje 4,9% min.10 zł - jest to więc rozwiązanie naprawdę drogie, a tym samym nieopłacalne (przy wypłacie 1000 zł bank pobierze aż 49 zł prowizji). Weź również pod uwagę, że transakcje gotówkowe nie wliczają się do okresu bezodsetkowego i powodują natychmiastowe naliczanie przez bank odsetek.

Reasumując, jeśli często i chętnie płacisz plastikiem, a płatności na 1000 zł miesięcznie nie są dla Ciebie żadnym problemem – promocja BNP Paribas może przypaść Ci do gustu. Jeśli natomiast spełnienie warunków akcji ocenisz jako zbyt trudne – nic straconego, zawsze możesz znaleźć inną okazję. :-)

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin sprzedaży premiowej zyskaj do 400 zł na zakupy z karta kredytowa II etap

O banku

BNP Paribas kieruje swoje usługi do klientów indywidualnych, firmowych, a także rolników. Misją banku jest „oferowanie w sposób odpowiedzialny innowacyjnych rozwiązań finansowych, które pomogą klientom zmienić ich świat i będą wspierać lokalną gospodarkę”.