Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

100 zł za konto osobiste, 200 zł za kartę kredytową, 100 zł za polecenie i 50 zł w punktach Bezcenne Chwile od Banku Pekao

100 zł za konto osobiste, 200 zł za kartę kredytową, 100 zł za polecenie i 50 zł w punktach Bezcenne Chwile od Banku Pekao
Źródło: strona promocji

W akcji związanej z otwarciem Konta Przekorzystnego (lub Konta Świat Premium) premią jest 100 zł w gotówce wypłacane jako zwrot za płatności kartą. Bank zachęca jednak do "pójścia na całość" i powalczenia o bonusy w innych akcjach, m.in. o 50 zł za rejestrację karty w programie Bezcenne Chwile.

Najnowsza promocja dotycząca konta osobistego w Banku Pekao trwa do 31 marca 2021 r.

Premia tradycyjnie dla nowych klientów

Promocja "Zyskaj do 10% zwrotu za płatności kartą z Kontem Przekorzystnym lub Kontem Świat Premium" jest skierowana do osób pełnoletnich posiadających pełną zdolność do czynności prawnych, które od 4 stycznia 2019 r. do 31 grudnia 2020 r. nie posiadały w Pekao SA rachunku płatniczego w złotówkach ani lokaty terminowej (także jako współposiadacz).

Uwaga! Dobra wiadomość: tak określony okres karencji nie wyklucza osób, które zostały klientami Banku Pekao po przejęciu przez niego Idea Banku. Bank potwierdził, że takie osoby mogą wziąć udział w promocji.

100 zł za płatności + 50 zł za rejestrację z Bezcennych Chwilach

Premia trafi na Twoje konto, jeżeli wykonasz poniższe kroki:

Krok 1
Krok 1

Do 31 marca 2021 r. zawrzyj umowę o Konto Przekorzystne wraz z kartą i aplikacją PeoPay metodą "na selfie" (wykonując zdjęcie swojej twarzy) lub przez stronę banku.

Wniosek możesz złożyć na specjalnej podstronie. Pamiętaj o zaakceptowaniu regulaminu akcji oraz wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych przez bank w celu i zakresie niezbędnym dla udziału w promocji.

Krok 2
Krok 2

Również do 31 marca 2021 r. zarejestruj kartę w programie Bezcenne Chwile i spełnij warunki otrzymania 3400 punktów (50 zł) na start:

  • wyraź zgodę na ujawnienie organizatorowi tajemnicy bankowej oraz na otrzymywanie informacji marketingowych, a także
  • w ciągu 30 dni od rejestracji wykonaj przynajmniej 1 transakcję bezgotówkową kartą / PeoPay.
Krok 3
Krok 3

W każdym z 3 pełnych miesięcy następujących po otwarciu konta wykonaj poniższe zadania:

  • zapewnij jednorazowy wpływ na konto w wysokości min. 500 zł;
  • wykonaj min. 1 transakcję bezgotówkową za pomocą karty debetowej wydanej do Konta Przekorzystnego, płacąc w sklepie stacjonarnym lub w Internecie;

Za każdą transakcję "plastikiem" wykonaną w tym 3-miesięcznym okresie bank przyzna Ci 10% zwrotu. Nietrudno obliczyć, że zgarnięcie pełnej premii wymaga wykonania płatności kartą na łączną kwotę min. 1000 zł.

Nagroda
Nagroda

Punkty w programie Bezcenne Chwile otrzymasz w następujących terminach:

  • 1000 punktów powitalnych za rejestrację – w ciągu 14 dni od rejestracji
  • 2400 punktów za transakcję – w ciągu 30 dni od wykonania płatności.
Nagroda
Nagroda

Premia – maksymalnie 100 zł – wpłynie na Twoje konto do końca miesiąca następującego po zakończeniu 3-miesięcznego okresu spełniania warunków.

Koniecznie zapoznaj się ze szczegółowymi warunkami wspomnianej w harmonogramie promocji z punktami w programie Bezcenne Chwile:

Przykład: Załóżmy, że Konto Przekorzystne zakładasz w styczniu. Warunki aktywności (jednorazowy wpływ w wysokości min. 500 zł i płatności kartą) realizujesz w lutym, marcu i kwietniu 2021 r., a premię – po podsumowaniu przez bank sumy wykonanych przez Ciebie transakcji – otrzymasz do końca maja 2021 r.

Zwrot nie podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych, jest więc w całości do Twojej dyspozycji.

O czym powinieneś wiedzieć?

Znasz powiedzenie, że diabeł tkwi w szczegółach? Ta prawda odnosi się także do promocji bankowych. Jeśli chcesz prawidłowo zrealizować wymagania akcji, musisz uwzględnić następujące zasady.

Proces zakładania rachunku

Pamiętaj, że 100 zł premii otrzymasz tylko wtedy, gdy założysz Konto Przekorzystne metodą "na selfie" z poziomu komputera lub smartfona. Na etapie składania wniosku będziesz mógł wybrać, na jakim urządzeniu chcesz przejść weryfikację:

Kliknij, aby powiększyć

Dobra informacja jest taka, że jeśli z przyczyn technicznych weryfikacja on-line Twojej tożsamości nie będzie możliwa, możesz dokończyć proces zakładania rachunku w oddziale banku i nie pozbawi Cię to prawa do zgarnięcia premii.

Pamiętaj, że jeśli posiadasz kod polecenia, powinieneś podać go we wniosku:

Kliknij, aby powiększyć

Transakcje bezgotówkowe i wpływy

Spełniając warunki promocji, pamiętaj, że wymagane transakcje bezgotówkowe możesz wykonać tylko za pomocą karty debetowej lub za pośrednictwem płatności zbliżeniowych PeoPay. Transakcje Blikiem nie zostaną uznane, podobnie jak transakcje zwrócone, anulowane i dokonane w punktach o określonych kodach MCC (dotyczy to np. aptek, kasyn, sklepów z alkoholem)​​​​​​ wymienionych w załączniku do regulaminu.

W przypadku wpływów na konto weź pod uwagę fakt, że w promocji wykluczone są wpłaty gotówkowe, wpływy z tytułu rozliczenia depozytów terminowych lub udzielonych kredytów bądź pożyczek oraz polecenia przelewów wewnętrznych pomiędzy rachunkami uczestnika promocji. Jeśli więc chcesz łatwo spełnić ten warunek, możesz przelać wymaganą kwotę ze swoich rachunków prowadzonych w innych instytucjach.

Konto Przekorzystne – co warto o nim wiedzieć?

Dla osób do 26. roku życia Konto Przekorzystne jest bezwarunkowo darmowe. Pozostali klienci zapłacą 6 zł miesięcznie za prowadzenie rachunku oraz 3 zł za obsługę karty, chyba że zapewnią w danym miesiącu jednorazowy wpływ w wysokości min. 500 zł i dokonają przynajmniej jednej płatności bezgotówkowej (kartą lub aplikacją mobilną PeoPay).

Bank nie pobiera opłat za korzystanie z własnych bankomatów oraz za przelewy internetowe.

Zyskaj dodatkowe 200 zł za kartę kredytową...

Na tym nie koniec niespodzianek. Każdy, kto otworzy konto osobiste w promocji, może zyskać zwrot 10% wydatków także za płatności kartą kredytową – maksymalnie 200 zł – w odrębnej akcji. Warunek? Wyrobienie "kredytówki" i wykonanie przy jej użyciu transakcji (jak łatwo obliczyć) na min. 2000 zł.

... oraz 100 zł za każde polecenie rachunku

Jak już wspomnieliśmy, za polecanie konta swoim znajomym możesz zgarniać 100 zł (za każdą skuteczną rekomendację), w sumie do 1500 zł!

1100 zł dla przedsiębiorców...

Jeśli komuś mało jeszcze bonusów, to wspomnimy o akcji adresowanej do przedsiębiorców, w której można zdobyć nawet 1100 zł...

a także coś dla dzieci

Bank nie zapomniał także o najmłodszych.

Korzystaj z kumulacji!

Na początku roku Bank Pekao zaskoczył i nieco zmienił formułę promowania konta osobistego. Nie dość, że stawia mocny akcent na aktywne posługiwanie się "plastikiem", to dodatkowo zachęca do skorzystania z kolejnego produktu, czyli karty kredytowej (200 zł premii).

Samo zgarnięcie 150 zł za konto nie powinno sprawić trudności. Zarówno rejestracja karty w Bezcennych Chwilach, jak i wykonanie przy jej użyciu płatności na min. 1000 zł w ciągu 3 miesięcy, to warunki, które pozostają w zasięgu każdego.

Kiedy dołożymy do tego premię w programie poleceń, otrzymamy ofertę naprawdę wartą rozważenia. Jeśli też jesteś tego zdania, nie zwlekaj i rozważ noworoczną propozycję Banku Pekao. 😉

Sugestię poważnego zastanowienia się nad udziałem w tej akcji kierujemy zwłaszcza do klientów Idea Banku. To ostatni moment, gdy jesteście traktowani jako nowi klienci. Przy kolejnych promocjach Konta Przekorzystnego będzie Was obejmował zapewne 2-letni okres karencji.

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji „Zyskaj do 10% zwrotu za płatności kartą z Kontem Przekorzystnym lub Kontem Świat Premium”

O banku

Bank Pekao (czyli Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna) to polski bank uniwersalny założony w latach 20. XX wieku. Aktualnie oferta banku obejmuje produkty dla klientów indywidualnych (detalicznych i z grupy premium), małych i średnich firm, korporacji, a także rolników.