Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

300 zł premii i 12 miesięcy zwolnienia z opłat z kartą Visa Comfort Plus od Santander Consumer Banku

300 zł premii i 12 miesięcy zwolnienia z opłat z kartą Visa Comfort Plus od Santander Consumer Banku
Źródło: najlepszekonto.pl

Karta kredytowa Visa Comfort Plus, określana przez bank także jako ratalna, to nowość w ofercie Santander Consumer Banku. Zasada jej działania jest nieco odmienna od typowej karty kredytowej. Przy „kredytówce” powinieneś oddać bankowi tyle, ile wydałeś w poprzednim okresie rozliczeniowym, i wówczas nie poniesiesz żadnych kosztów. Możesz też spłacić kwotę minimalną wymaganą przez wydawcę karty i wtedy od tej pozostałej do spłaty będą naliczane odsetki.

Tymczasem w przypadku karty ratalnej Visa Comfort Plus co miesiąc spłacasz stałą kwotę, którą zadeklarowałeś podczas składania wniosku o jej wydanie. Twoje wydatki muszą się mieścić w limicie, który pozostał Ci jeszcze do wykorzystania w ramach tego otrzymanego od banku. Od salda zadłużenia cały czas naliczane są odsetki. Wpłacana co miesiąc kwota zadeklarowana przy podpisywaniu umowy przeznaczana jest na odsetki, miesięczną opłatę za kartę i spłatę zadłużenia. Krótko mówiąc: każda wpłata odbudowuje limit, jaki masz do dyspozycji i zmniejsza zadłużenie, od którego liczone są odsetki, a każdy wydatek zmniejsza kwotę, która pozostała do wykorzystania i zwiększa saldo zadłużenia.

Uczestnicy promocji i nagrody do zdobycia

Skoro ustaliliśmy już, jak funkcjonuje karta ratalna Visa Comfort Plus, czas przejść do opisu akcji „Zyskaj 300 zł i ciesz się kartą bez opłat”, która trwa do 12 sierpnia 2022 r. Mogą w niej wziąć udział osoby z pełną zdolnością do czynności prawnych, które od 1 maja 2021 r. do 17 maja 2022 r. nie posiadały w Santander Consumer Banku karty kredytowej.

Do zgarnięcia jest maksymalnie 6 nagród pieniężnych po 50 zł w okresie 7 miesięcy po podpisaniu umowy o kartę (ten, w którym doszło do dopełnienia formalności, traktowany jest jako pierwszy). Bonus będzie przyznany za miesiąc, w którym wydasz kartą min. 300 zł. W sumie możesz więc dostać 300 zł.

Ponadto bank postanowił bezwarunkowo zwolnić uczestników promocji przez 12 miesięcy z opłaty za korzystanie z karty, która obecnie wynosi 15 zł (standardowo bank nie pobiera jej po wydaniu min. 1000 zł). Tak więc daje Ci to oszczędność 180 zł.

Jak zgarnąć premię?

Wymagania nie są skomplikowane:

Krok 1
Krok 1

Do 12 sierpnia 2022 r. złóż wniosek o kartę kredytową Visa Comfort Plus ze stałą spłatą i podpisz z Santander Consumer Bankiem stosowną umowę.

Krok 2
Krok 2

W każdym z 6 miesięcy po zawarciu umowy o kartę wydaj nią przynajmniej 300 zł.

Informacja
Informacja

Pilnuj, by na Twojej karcie nie wystąpiła zaległość w spłacie zadłużenia w kwocie wyższej niż 50 zł trwająca dłużej niż 10 dni. Gdyby tak się stało, bank nie przekaże Ci nagrody.

Nagroda
Nagroda

Należny Ci bonus otrzymasz na rachunek karty w ciągu 45 dni od zakończenia miesiąca, w którym dokonałeś transakcji.

Przedstawmy powyższe reguły na przykładzie. Załóżmy, że podpisałeś umowę o kartę Visa Comfort Plus w maju i w czerwcu wydałeś nią min. 300 zł. Wówczas premię otrzymasz do połowy sierpnia 2022 r.

Istotne szczegóły

Bank zastrzegł, że w ramach promocji nie będą uwzględniane płatności wykonane w punktach o kodach MCC wskazanych w regulaminie. Chodzi m.in. o transakcje związane z hazardem, przekazami pieniężnymi i u brokerów ubezpieczeniowych. Niedozwolone są także przelewy lub doładowania innych portfeli cyfrowych lub rachunków płatniczych za pośrednictwem lub przy zastosowaniu systemów płatności internetowych takich jak np. Revolut, SkyCash czy PayPal.

Do momentu wypłaty ostatniej premii nie możesz wypowiedzieć, a tym bardziej rozwiązać umowy o kartę Comfort.

Otrzymane przez Ciebie nagrody są zwolnione z podatku dochodowego od osób fizycznych, nie musisz się z nich rozliczać z fiskusem.

Karta kredytowa Visa Comfort Plus

Możesz sobie zadać pytanie, kiedy może Ci się przydać taka nietypowa karta kredytowa/ratalna. Bank reklamuje ją w taki sposób:

Wygodne zakupy na raty już znasz. A z kartą ratalną możesz kupować jeszcze wygodniej. Nie musisz szukać sklepu, który oferuje wybrany produkt w dobrej cenie i możliwość spłaty w ratach. To Ty wybierasz sklep, płacisz za zakupy kartą ratalną, a później spłacasz co miesiąc w równych kwotach – tak jak znane Ci raty.

Dodajmy, że nie ma przeszkód, byś oprócz stałej kwoty miesięcznej, którą zadeklarowałeś przy podpisywaniu umowy, wpłacił dodatkowe środki i tym samym zmniejszył saldo swojego zadłużenia.

Możesz wybrać jeden z 4 terminów spłaty karty, tak aby dopasować go do daty wpływu Twojego wynagrodzenia. W bankowości internetowej oraz w aplikacji mobilnej możesz szybko i wygodnie spłacić zadłużenie za pośrednictwem serwisu Przelewy24.

Standardowo miesięczna opłata za kartę Visa Comfort Plus wynosi 15 zł. Jeśli w danym miesiącu zapłacisz nią za zakupy więcej niż 1000 zł, bank nie pobierze prowizji. Przypominamy, że w ramach promocji karta jest bezpłatna przez 12 miesięcy po podpisaniu umowy, niezależnie od tego, ile nią wydasz w miesiącu.

Temat do rozważenia

Karta kredytowa, zwana też ratalną, Visa Comfort Plus to dość nietypowy produkt, różniący się od typowej „kredytówki”. Jej największą zaletą jest naszym zdaniem możliwość swobodnego rozłożenia na raty dokonanego zakupu bez konieczności składania wniosków, proszenia banku o zgodę. Jeśli chcesz, spłacasz we wskazanym terminie całe zadłużenie i nie ponosisz żadnych kosztów lub przekazujesz do banku dowolną kwotę, nie mniejszą niż ta zadeklarowana w umowie.

Zważywszy na premię za aktywne korzystanie z karty i brak prowizji za jej obsługę przez rok, można powiedzieć, że masz możliwość skorzystania z tanich zakupów ratalnych, a możesz wręcz na nich zarobić. Decyzja, czy skorzystasz z propozycji Santander Consumer Banku, należy – jak zawsze – do Ciebie.

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji "Zyskaj 300 zł i ciesz się kartą bez opłat"

O banku

Santander Consumer Bank to instytucja specjalizująca w obszarze consumer finance, czyli kredytów dla klientów indywidualnych. Pod obecną nazwą bank działa w Polsce od 2006 r., natomiast w 2011 r. połączył się z AIG Bank Polska. Santander Consumer Polska należy do hiszpańskiej Grupy Santander, której częścią jest również Santader Bank Polska (dawne BZ WBK).