Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Promocja została zakończona. Sprawdź najnowszą: 500 zł w gotówce + 7,4% na lokacie za otwarcie konta Citigold w Citibanku.

24 000 punktów (400 zł) w programie lojalnościowym karty kredytowej Citibank Mastercard World w banku Citi Handlowy

24 000 punktów (400 zł) w programie lojalnościowym karty kredytowej Citibank Mastercard World w banku Citi Handlowy
Źródło: najlepszekonto.pl

Chcąc pozyskać jak najwięcej klientów, banki muszą posiadać szeroką i różnorodną ofertę w każdej z kategorii produktów – konta osobiste, karty kredytowe, kredyty itd. Ważne, by o jej różnorodności wiedzieli klienci i dlatego instytucje finansowe organizują akcje promocyjne kierowane do różnych grup odbiorców.

Citibank też idzie tą ścieżką i właśnie przygotował promocję swojej kolejnej "kredytówki”. Za zamówienie karty kredytowej Citibank Mastercard World i aktywne korzystanie z niej przez 4 miesiące możesz otrzymać 24 000 punktów w programie lojalnościowym, które stanowią równowartość 400 zł. Jest też dodatkowy bonus - znaczące obniżenie warunku bezpłatności przez rok.

Przyjrzyjmy się warunkom ich zdobycia oraz samej karcie, która jest mało znana.

Warunki uczestnictwa

W promocji mogą uczestniczyć osoby z pełną zdolnością do czynności prawnych, które po 1 stycznia 2020 r. nie posiadały w Citibanku karty kredytowej. Regulamin wyklucza nierezydentów oraz obywateli i rezydentów podatkowych USA.

Jako że mamy do czynienia z produktem kredytowym, to musisz się liczyć z badaniem zdolności kredytowej. Zawsze jest ona rozpatrywana indywidualnie, ale warto znać ogólne zasady obowiązujące w banku Citi Handlowy. Mówią one, że osoba pracująca na etacie musi zarabiać min. 1200 zł netto i być zatrudniona u obecnego pracodawcy od min. 3 miesięcy. W przypadku prowadzących działalność gospodarczą wymagania są większe – przynajmniej 2500 zł dochodu netto i obecność firmy na rynku od min. 2 lat.

4 x 6000 punktów

Czas przedstawić warunki aktywności niezbędnej do zdobycia bonusowych punktów:

Krok 1
Krok 1

Do 15 stycznia 2022 r. złóż na stronie internetowej promocji wniosek o wydanie karty kredytowej Citibank Mastercard World.

Krok 2
Krok 2

W ciągu 10 dni od złożenia wniosku dostarcz do banku dokumenty potwierdzające Twoje dochody. Ich wykaz znajdziesz w regulaminie akcji.

Krok 3
Krok 3

Także do 15 stycznia 2022 r. zawrzyj z bankiem umowę o wspomnianą „kredytówkę”.

Krok 4
Krok 4

Do końca miesiąca następującego po tym, w którym podpisałeś umowę o kartę kredytową, zaloguj się do aplikacji mobilnej Citi Mobile i aktywuj w niej otrzymany „plastik”.

Krok 5
Krok 5

W każdym z 4 miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu zawarcia umowy o kartę kredytową wykonaj „kredytówką” transakcje bezgotówkowe na łączną kwotę min. 300 zł.

Informacja
Informacja

Za każdy miesiąc, w którym spełnisz ten warunek, otrzymasz 6000 punktów w programie lojalnościowo-rabatowym karty Citibank Mastercard World. Tak więc Twoja maksymalna premia może wynieść 24 000 punktów, które będziesz mógł wymienić na nagrody z katalogu programu o wartości 400 zł.

Nagroda
Nagroda

W następnym miesiącu po tym, w którym spełnisz wskazane warunki, otrzymasz od Citibanku informację o przyznaniu nagrody. Punkty bonusowe otrzymasz do końca miesiąca następującego po tym, w którym bank powiadomi Cię o bonusie.

Krok 6
Krok 6

Aktywnie korzystaj ze swojej "kredytówki" przez 12 okresów rozliczeniowych następujących po zawarciu umowy. W każdym z nich wydaj kartą min. 300 zł a bank nie pobierze prowizji za jej prowadzenie (standardowo warunkiem uniknięcia opłaty jest zrealizowanie transakcji na łączną kwotę min. 1500 zł).

Na wszelki wypadek przedstawmy powyższe ogólne zapisy na konkretnym przykładzie. Podpisanie umowy o „kredytówkę” w listopadzie oznacza, że do aplikacji mobilnej musisz się zalogować do końca grudnia i w tym czasie także aktywować kartę. Czas na zrealizowanie warunków aktywności masz od grudnia 2021 r. do marca 2022 r., a ostatnią nagrodę otrzymasz w maju 2022 r.

Z zapisów regulaminu wynika, że brak wymaganej aktywności w jednym z miesięcy nie pozbawi Cię prawa do bonusu za kolejny miesiąc, po prostu dostaniesz niższą nagrodę łączną.

To musisz wiedzieć

Jak widzisz, warunki aktywności są łatwe do zrealizowania, ale musisz dobrze zrozumieć, czym dla banku są transakcje bezgotówkowe. Otóż, są nimi płatności w punktach stacjonarnych i sklepach internetowych, o ile nie podpadają pod definicję transakcji szczególnych w myśl regulaminu kart kredytowych Citibanku. Za takowe uważane są m.in. transakcje związane z grami hazardowymi czy wymianą walut. Niedozwolone są również przelewy z rachunku karty oraz wypłaty z bankomatów.

W dniu przekazywania nagrody Twoja „kredytówka” musi być aktywna.

Otrzymany bonus nie podlega opodatkowaniu, nie musisz się więc z niego rozliczać przed urzędem skarbowym.

Płać kartą – zbieraj punkty – wymieniaj je na nagrody

Kilka razy wspomnieliśmy już o programie lojalnościowo-rabatowym związanym z kartą kredytową Citibank Mastercard World. Czas więc najwyższy wyjaśnić jego zasady.

Płacąc tą „kredytówką”, zbierasz punkty. Za pierwszą transakcję kartą otrzymasz 1000 punktów powitalnych (nie przysługują one osobom, które zamieniły inną kartę kredytową z oferty banku Citi Handlowy na Citibank Mastercard World). Każda kolejna płatność u partnerów programu to 2 punkty za każde wydane 5 zł. W pozostałych miejscach za identyczny wydatek otrzymasz tylko 1 punkt.

Punkty są dopisywane nie później niż drugiego dnia roboczego następującego po dacie zaksięgowania płatności na rachunku karty.

Nagrodami są ważne 30 dni od daty wygenerowania vouchery do sklepów, a także cashback na rachunek karty czy zwolnienie z miesięcznej raty za wydanie „kredytówki”. Nie ma przeszkód, by z tej ostatniej opcji korzystać co miesiąc.

Zakupy w punktach współpracujących z Citibankiem to nie tylko większa liczba zdobytych punktów, ale i szansa na uzyskanie atrakcyjnego rabatu. Przykładowo, w salonach KRUK otrzymasz 7% zniżki, a w sklepach H&M – 10%.

Więcej informacji o dostępnych nagrodach znajdziesz na stronie banku.

Karta kredytowa Citibank Mastercard World

Możliwość zbierania punktów za transakcje tą kartą, które można wymienić na vouchery do sklepów, to z pewnością miły bonus. Oceniając atrakcyjność "kredytówki" trzeba też spojrzeć na jej parametry.

Za korzystanie z tej karty kredytowej bank pobiera co miesiąc 18 zł, chyba że w danym okresie rozliczeniowym wykonasz transakcje bezgotówkowe na łączną kwotę min. 1500 zł.

Indywidualna ocena atrakcyjności

Ocena atrakcyjności każdej promocji bankowej zawsze należy do potencjalnego uczestnika. W tym przypadku trzeba się wyjątkowo dobrze zastanowić, gdyż, co prawda, zdobycie bonusu nie jest trudne, ale uzyskane punkty lojalnościowe możesz wymienić na vouchery do ograniczonej liczby punktów. Jeśli dokonujesz w nich zakupów, to warto wziąć udział w tej akcji, w przeciwnym wypadku sugerujemy spojrzenie na inne promocje opisane na naszej stronie internetowej.

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji "Zostań posiadaczem Karty Kredytowej Citibank World MasterCard i zdobądź do 24000 dodatkowych Punktów"
  2. Regulamin programu lojalnościowo-rabatowego dla karty kredytowej Citibank Mastercard World

O banku

Citi Handlowy świadczy usługi dla klientów indywidualnych, przedsiębiorstw i korporacji. W swojej działalności stawia na jakość, innowacyjność oraz indywidualne podejście do klienta. Wśród usług i produktów dostępnych w banku można wymienić np. konta osobiste i firmowe, produkty oszczędnościowe, inwestycyjne czy ubezpieczeniowe.