Fuzja Deutsche Banku z Santanderem. Ważne zmiany dla posiadaczy kart DB

Fuzja Deutsche Banku z Santanderem. Ważne zmiany dla posiadaczy kart DB

Fuzja Deutsche Banku z Santander Bank Polska zbliża się wielkimi krokami. Już 9 listopada rozpocznie się przenoszenie klientów Deutsche Banku do systemu informatycznego Santandera, co rodzi dla nich określone konsekwencje.

Jeśli jesteś posiadaczem karty płatniczej wydanej przez Deutsche Bank, to być może miałeś nadzieję, że po połączeniu z Santanderem zyskasz możliwość dokonywania zbliżeniowych płatności mobilnych Google Pay lub Apple Pay. W końcu Santander takie płatności oferuje, więc teoretycznie miałeś prawo pomyśleć, że właśnie tak to będzie działać. Niestety, nie jest to takie oczywiste.

O co chodzi?

Za dwa tygodnie nastąpi tzw. fuzja operacyjna, czyli migracja obecnych klientów Deutsche Banku do systemu informatycznego Santander Bank Polska (o zmianach, które czekają klientów pisaliśmy tutaj). Jak informuje Santander, włączenie posiadaczy kart Deutsche Banku do nowego systemu nie sprawi, że z automatu zostaną im udostępnione płatności Google Pay i Apple Pay, z których klienci Santandera mogą korzystać od dłuższego czasu. To samo dotyczy zresztą transakcji Garmin Pay, czyli płatności zbliżeniowych dokonywanych przy pomocy zegarków.

Obecni klienci Deutsche Banku w ciągu pół roku od fuzji otrzymają nowe karty płatnicze od Santandera. Pomimo nowego „plastiku” nie zmienią się ani jego numery, ani związane z nim opłaty (aktualnie posiadacze karty do Konta Internetowego dbNET płacą za nią 8 zł miesięcznie; chyba, że wykonają za jej pomocą płatności na łączną kwotę min. 500 zł).

Różnice klienci odczują jedynie w zakresie metod płatności, z których będą mogli korzystać. Dobra informacja jest taka, że natychmiast po przeniesieniu klientów do nowego systemu otrzymają oni dostęp do płatności Blik oraz HCE. Gorsza, że niedostępne pozostaną dla nich mobilne płatności zbliżeniowe Google Pay i Apple Pay.

Jedyne wyjście – wyrobienie kolejnej karty od Santandera

Jeśli zależy Ci na tym, być mógł jak najszybciej zacząć płacić mobilnie z Google Pay lub Apple Pay, masz tylko jedno wyjście. Musisz zamówić kolejną kartę płatniczą od Santandera, inną niż ta, którą otrzymasz w ramach wymiany kart po fuzji.

Ile za nią zapłacisz? Dla przykładu, koszt Karty Dopasowanej w Santanderze ustalasz sam – do wyboru masz 3 zł sztywnej, miesięcznej opłaty lub 5 zł, której jednak możesz uniknąć dzięki wykonaniu 5 transakcji bezgotówkowych w danym miesiącu.

Mimo wszystko to dość smutne, że po fuzji obecni klienci Deutsche Banku nie będą mieli od razu dostępu do wszystkich możliwości, które daje Santander. Z tego względu rozczarowanie tych klientów DB, którzy liczyli na pełną ofertę płatności mobilnych, jest całkowicie zrozumiałe.

Z ostatniej chwili

 • 7.12.2018 15:52

  W promocji EnveloBanku możesz zyskać nawet 100 zł za zrealizowanie 10 płatności kartą w Internecie. Najbardziej aktywnie zgarną dodatkowe dwie stówy.

 • 6.12.2018 13:27

  Kolejna okazja z Google Pay: za zakupy na min. 200 zł w e-sklepie Media Expert można otrzymać od 30 do 150 zł rabatu.

 • 5.12.2018 13:47

  Rada Polityki Pieniężnej pozostawiła stopy procentowe NBP na niezmienionym poziomie.

 • 3.12.2018 19:04

  Niższe koszty dot. karty kredytowej i niższe oprocentowanie zadłużenia, to korzyści jakie odniesiesz w promocji "Jedyna taka karta" banku Credit Agricole.

 • 3.12.2018 15:22

  200 zł premii - tyle można zgarnąć otwierając eKonto Standard w mBanku i zlecając na nie przelew swojego wynagrodzenia.

 • 3.12.2018 10:43

  Getin Bank po raz kolejny proponuje 3,5% na Koncie Oszczędnościowym przez 12 miesięcy dla kwot do 10 000 zł dla aktywnych.

 • 30.11.2018 14:41

  Kolejna szansa na 100 zł. Tym razem z Kontem Freemium od T-Mobile Usługi Bankowe. Premia do wykorzystania na Allegro.

 • 30.11.2018 13:09

  100 zł premii czeka na tych, którzy założą Konto Jakże Osobiste w Alior Banku i wywiążą się z prostych obowiązków - wpływy i 3 transakcje kartą.

 • 28.11.2018 17:08

  W czwartej edycji promocji iKonta Biznes w Alior Banku do zdoobycia jest nawet 1620 zł w gotówce oraz warta ponad 450 zł prenumerata Pulsu Biznesu.

 • 27.11.2018 15:51

  W promocji "Zgarnij prezent pod choinkę" Santander Bank Polska rozdaje nowym posiadaczom konta osobistego lub firmowego nawet 150 zł do wydania na Allegro,

Pominęliśmy coś ważnego? Napisz do nas!

Wiadomości

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.