Fuzja Deutsche Banku z Santanderem. Ważne zmiany dla posiadaczy kart DB

Fuzja Deutsche Banku z Santanderem. Ważne zmiany dla posiadaczy kart DB

Fuzja Deutsche Banku z Santander Bank Polska zbliża się wielkimi krokami. Już 9 listopada rozpocznie się przenoszenie klientów Deutsche Banku do systemu informatycznego Santandera, co rodzi dla nich określone konsekwencje.

Jeśli jesteś posiadaczem karty płatniczej wydanej przez Deutsche Bank, to być może miałeś nadzieję, że po połączeniu z Santanderem zyskasz możliwość dokonywania zbliżeniowych płatności mobilnych Google Pay lub Apple Pay. W końcu Santander takie płatności oferuje, więc teoretycznie miałeś prawo pomyśleć, że właśnie tak to będzie działać. Niestety, nie jest to takie oczywiste.

O co chodzi?

Za dwa tygodnie nastąpi tzw. fuzja operacyjna, czyli migracja obecnych klientów Deutsche Banku do systemu informatycznego Santander Bank Polska (o zmianach, które czekają klientów pisaliśmy tutaj). Jak informuje Santander, włączenie posiadaczy kart Deutsche Banku do nowego systemu nie sprawi, że z automatu zostaną im udostępnione płatności Google Pay i Apple Pay, z których klienci Santandera mogą korzystać od dłuższego czasu. To samo dotyczy zresztą transakcji Garmin Pay, czyli płatności zbliżeniowych dokonywanych przy pomocy zegarków.

Obecni klienci Deutsche Banku w ciągu pół roku od fuzji otrzymają nowe karty płatnicze od Santandera. Pomimo nowego „plastiku” nie zmienią się ani jego numery, ani związane z nim opłaty (aktualnie posiadacze karty do Konta Internetowego dbNET płacą za nią 8 zł miesięcznie; chyba, że wykonają za jej pomocą płatności na łączną kwotę min. 500 zł).

Różnice klienci odczują jedynie w zakresie metod płatności, z których będą mogli korzystać. Dobra informacja jest taka, że natychmiast po przeniesieniu klientów do nowego systemu otrzymają oni dostęp do płatności Blik oraz HCE. Gorsza, że niedostępne pozostaną dla nich mobilne płatności zbliżeniowe Google Pay i Apple Pay.

Jedyne wyjście – wyrobienie kolejnej karty od Santandera

Jeśli zależy Ci na tym, być mógł jak najszybciej zacząć płacić mobilnie z Google Pay lub Apple Pay, masz tylko jedno wyjście. Musisz zamówić kolejną kartę płatniczą od Santandera, inną niż ta, którą otrzymasz w ramach wymiany kart po fuzji.

Ile za nią zapłacisz? Dla przykładu, koszt Karty Dopasowanej w Santanderze ustalasz sam – do wyboru masz 3 zł sztywnej, miesięcznej opłaty lub 5 zł, której jednak możesz uniknąć dzięki wykonaniu 5 transakcji bezgotówkowych w danym miesiącu.

Mimo wszystko to dość smutne, że po fuzji obecni klienci Deutsche Banku nie będą mieli od razu dostępu do wszystkich możliwości, które daje Santander. Z tego względu rozczarowanie tych klientów DB, którzy liczyli na pełną ofertę płatności mobilnych, jest całkowicie zrozumiałe.

Z ostatniej chwili

 • 26.04.2019 11:35

  Ostatnie dni przyniosły kilka przykrych informacji dla oszczędzających - zniknęły atrakcyjne lokaty i promocja konta oszczędnościowego.

 • 25.04.2019 14:49

  Za podpisanie umowy o Konto Otwarte na Ciebie z Kartą Otwartą na Świat z BNP Paribas możesz otrzymać 14 dni bezpłatnego korzystania z XOXO WiFi.

 • 23.04.2019 10:43

  Czy pomyślałeś o tym, by otworzyć dziecku rachunek bankowy? Jeśli nie - albo masz wątpliwości, czy to ma sens - to podajemy Ci 5 powodów, by to zrobić.

 • 23.04.2019 08:48

  Droga po 100 zł od Santandera do wykorzystania na Pyszne.pl jest niezwykle krótka i łatwa: wystarczy, że wybierzesz jeden z produktów kredytowych banku.

 • 19.04.2019 17:03

  W najnowszej promocji karty Citi Simplicity masz szansę zdobyć smartfon OPPO AX7 o wartości 999 zł.Sprawdź warunki akcji.

 • 19.04.2019 12:21

  Klienci mBanku, korzystający także z usług Kompakt Finanse mogą otrzymać 120 zł. Za co? Za rezygnację z produktów Kompakt Finanse.

 • 19.04.2019 07:47

  Podpisanie umowy o kartę kredytową Visa z ING Banku Śląskiego i aktywne korzystanie z niej przez 4 miesiące oznacza nagrodę -  maks. 160 zł do Pyszne.pl.

 • 19.04.2019 07:41

  Nawet 270 zł mogą zyskać klienci Kompakt Finanse, którzy przeniosą konto do mBanku. Kolejne bonusy czekają za przeniesienie do niego produktów kredytowych.

 • 18.04.2019 14:06

  Wystarczy, że podpiszesz umowę karty kredytowej z ING Bankiem Śląskim i przez 5 miesięcy będziesz z niej aktywnie korzystał, a możesz zyskać nawet 250 zł.

 • 17.04.2019 18:08

  Aktywne korzystanie przez 3 miesiące z karty kredytowej Citi Simplicity zostanie nagrodzone przez Citi Handlowy bonem o wartości 400 zł na Allegro.pl.

Pominęliśmy coś ważnego? Napisz do nas!

Wiadomości

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.