Fuzja Deutsche Banku z Santanderem. Ważne zmiany dla posiadaczy kart DB

Fuzja Deutsche Banku z Santanderem. Ważne zmiany dla posiadaczy kart DB

Fuzja Deutsche Banku z Santander Bank Polska zbliża się wielkimi krokami. Już 9 listopada rozpocznie się przenoszenie klientów Deutsche Banku do systemu informatycznego Santandera, co rodzi dla nich określone konsekwencje.

Jeśli jesteś posiadaczem karty płatniczej wydanej przez Deutsche Bank, to być może miałeś nadzieję, że po połączeniu z Santanderem zyskasz możliwość dokonywania zbliżeniowych płatności mobilnych Google Pay lub Apple Pay. W końcu Santander takie płatności oferuje, więc teoretycznie miałeś prawo pomyśleć, że właśnie tak to będzie działać. Niestety, nie jest to takie oczywiste.

O co chodzi?

Za dwa tygodnie nastąpi tzw. fuzja operacyjna, czyli migracja obecnych klientów Deutsche Banku do systemu informatycznego Santander Bank Polska (o zmianach, które czekają klientów pisaliśmy tutaj). Jak informuje Santander, włączenie posiadaczy kart Deutsche Banku do nowego systemu nie sprawi, że z automatu zostaną im udostępnione płatności Google Pay i Apple Pay, z których klienci Santandera mogą korzystać od dłuższego czasu. To samo dotyczy zresztą transakcji Garmin Pay, czyli płatności zbliżeniowych dokonywanych przy pomocy zegarków.

Obecni klienci Deutsche Banku w ciągu pół roku od fuzji otrzymają nowe karty płatnicze od Santandera. Pomimo nowego „plastiku” nie zmienią się ani jego numery, ani związane z nim opłaty (aktualnie posiadacze karty do Konta Internetowego dbNET płacą za nią 8 zł miesięcznie; chyba, że wykonają za jej pomocą płatności na łączną kwotę min. 500 zł).

Różnice klienci odczują jedynie w zakresie metod płatności, z których będą mogli korzystać. Dobra informacja jest taka, że natychmiast po przeniesieniu klientów do nowego systemu otrzymają oni dostęp do płatności Blik oraz HCE. Gorsza, że niedostępne pozostaną dla nich mobilne płatności zbliżeniowe Google Pay i Apple Pay.

Jedyne wyjście – wyrobienie kolejnej karty od Santandera

Jeśli zależy Ci na tym, być mógł jak najszybciej zacząć płacić mobilnie z Google Pay lub Apple Pay, masz tylko jedno wyjście. Musisz zamówić kolejną kartę płatniczą od Santandera, inną niż ta, którą otrzymasz w ramach wymiany kart po fuzji.

Ile za nią zapłacisz? Dla przykładu, koszt Karty Dopasowanej w Santanderze ustalasz sam – do wyboru masz 3 zł sztywnej, miesięcznej opłaty lub 5 zł, której jednak możesz uniknąć dzięki wykonaniu 5 transakcji bezgotówkowych w danym miesiącu.

Mimo wszystko to dość smutne, że po fuzji obecni klienci Deutsche Banku nie będą mieli od razu dostępu do wszystkich możliwości, które daje Santander. Z tego względu rozczarowanie tych klientów DB, którzy liczyli na pełną ofertę płatności mobilnych, jest całkowicie zrozumiałe.

Z ostatniej chwili

 • 18.02.2019 16:47

  Z kartą kredytową Citibanku można zyskać do 21 000 punktów w programie Priceless Specials.

 • 18.02.2019 15:34

  mBank kontynuuje, pomimo zmiany w ofercie kont osobistych, promocję eKonto z premią, w której zgarnąć można do 150 zł.

 • 18.02.2019 13:11

  Przedsiębiorcy po raz kolejny mogą zdobyć nawet 1500 zł od Alior Banku. Wystarczy założenie iKonta Biznes i aktywne korzystanie z niego.

 • 15.02.2019 17:20

  Za opłacenie zamówienia na empikfoto.pl przy pomocy cyfrowego portfela Masterpass przysługuje 20 zł zniżki na kolejne zakupy.

 • 15.02.2019 13:50

  Karnety do obiektów sportowo-rekreacyjnych o łącznej wartości 378 zł - oto nagroda w promocji Konta Optymalnego z oferty BGŻ BNP Paribas.

 • 12.02.2019 16:00

  200 zł za założenie Konta 360° w Banku Millennium znów jest dostępne. Wspaniała promocja powróciła. Ponownie bardzo proste warunki do spełnienia.

 • 12.02.2019 13:52

  Orange Finanse wkrótce zmieni nazwę na Kompakt Finanse, a następnie zniknie z rynku. mBank zdradza, co to oznacza dla klientów.

 • 11.02.2019 15:32

  W prostej mini promocji ING Banku Śląskiego za 2 płatności mobilne Google Pay możecie zdobyć 20 zł premii.

 • 8.02.2019 11:22

  Zakładając Konto Przekorzystne dla młodych z oferty Pekao możesz otrzymać za darmo 1 z 30 szkoleń. Wartość nagrody wynosi kilkaset złotych.

 • 7.02.2019 14:19

  Nowi posiadacze Nest Konta mogą aktualnie zdobyć do 150 zł premii za aktywne korzystanie z rachunku.

Pominęliśmy coś ważnego? Napisz do nas!

Wiadomości

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.