Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Bank Pekao SA zmienia ofertę kont osobistych i oszczędnościowych

Bank Pekao SA zmienia ofertę kont osobistych i oszczędnościowych
Spis treści

Wzorem innych banków Pekao SA postanowił znacznie uprościć Tabelę opłat i prowizji i jednocześnie zachęcić klientów do aktywnego korzystania z rachunku. Z dniem 25 stycznia 2018 r. z oferty banku zniknęły następujące ROR-y: Eurokonto Mobilne, Kieszonkowe, Intro i Aktywne Plus – a ich miejsce zajęło Konto Przekorzystne. Rachunek jest dostępny w dwóch wariantach wiekowych – dla osób poniżej 26 r. życia i starszych klientów.

Ważne! Obecni posiadacze wycofanych z oferty rachunków będą mogli nadal z nich korzystać na dotychczasowych zasadach, jednak konta te będą już niedostępne dla nowych klientów.

Ponadto w ofercie banku pojawiło się nowe Konto Oszczędnościowe oferujące 2,70% w skali roku przez 180 dni od otwarcia rachunku dla kwot do 10 tys. zł. Ta propozycja jest dostępna zarówno dla posiadaczy Konta Przekorzystnego, jak i dla właścicieli rachunków typu Eurokonto - pod warunkiem, że otworzą oni konto oszczędnościowe do końca czerwca bieżącego roku.

Ile kosztuje Konto Przekorzystne?

Trzeba przyznać, że nowe konto osobiste w Pekao SA prezentuje się całkiem obiecująco. Standardowa opłata za korzystanie z rachunku wynosi 6 zł miesięcznie, przy czym:

 • osoby poniżej 26 roku życia są zwolnione z tej prowizji,
 • bank nie pobierze również opłat, jeśli w danym miesiącu zapewnimy jednorazowy wpływ na konto w wysokości min. 500 zł i wykonamy przynajmniej jedną transakcję bezgotówkową kartą lub za pomocą aplikacji mobilnej PeoPay.

Co istotne, spełnienie powyższego warunku automatycznie zapewni nam dodatkowe korzyści – brak opłat za obsługę karty do konta (standardowa opłata wynosi 3 zł), dwie bezpłatne pierwsze wypłaty w miesiącu z obcych bankomatów w Polsce (standardowo 2% min. 5,00 zł) oraz darmowe wypłaty z bankomatów zagranicznych (2% min. 5,00 zł). Pozostałe istotne koszty rachunku prezentują się następująco:

 • 0 zł – wypłata z bankomatów własnych banku;
 • 0 zł – wewnętrzne i zewnętrzne przelewy wykonane za pośrednictwem bankowości elektronicznej;
 • 0 zł – ustanowienie i wykonanie zlecenia stałego;
 • 9,90 zł – przelew SEPA (tylko opcja SHA);
 • 0,50% min 30,00 zł max 250,00 zł – przelew SWIFT w trybie zwykłym;
 • 0,99 zł – usługa cashback.

Pełną taryfę opłat i prowizji można znaleźć tutaj. Wniosek o rachunek możesz złożyć na .

Studencka wersja Konta Przekorzystnego

Jeszcze bardziej zachęcająco prezentują się opłaty w przypadku studenckiej wersji Konta Przekorzystnego. Młodzi posiadacze konta nie zapłacą ani grosza za obsługę karty wielowalutowej i prowadzenie rachunku oraz za wypłaty z wszystkich bankomatów w Polsce i zagranicą. Bank nie pobierze od nich także opłat za przelewy internetowe oraz prowadzenie Eurokonta Walutowego.

Być może dla wielu młodych ludzi dużym atutem rachunku będzie też kredyt studencki (spłacany nie wcześniej niż w dwa lata po zakończeniu studiów) oraz program rabatowy pozwalający na 30% zniżki w wybranych sklepach partnerskich banku (przy płatnościach kartą Banku Pekao S.A., aplikacją mobilną PeoPay lub przelewem z bankowości internetowej Pekao24).

Nowe Konto Oszczędnościowe w ofercie banku

Wraz z nowym kontem osobistym w ofercie Pekao SA pojawił się nowy rachunek oszczędnościowy, na którym możemy oszczędzić 2,70% w skali roku przez 180 dni od otwarcia rachunku dla kwot do 10 tys. zł. Warto jednak przypomnieć, że z preferencyjnego oprocentowania skorzystają klienci, którzy otworzą konto oszczędnościowe do końca czerwca i spełnią warunki określone w Regulaminie Oferty Specjalnej. Standardowe oprocentowanie wynosi 0,70% w skali roku.

Dodajmy też, że konto oszczędnościowe prowadzone jest bezpłatnie, darmowe są też wszystkie przelewy z rachunku na konto osobiste zlecone za pośrednictwem bankowości mobilnej (za zlecone w inny sposób zapłacimy 7 zł). Bank daje nam też możliwość wypłacania środków z rachunku bez utraty naliczonych odsetek oraz nieograniczoną liczbę wpłat i wypłat z konta.

Na koniec podkreślmy, że możemy otworzyć tylko jedno konto objęte ofertą specjalną. Jeśli zdecydujemy się na założenie większej liczby rachunków, będą one oprocentowane standardowo.

Promocje dla posiadaczy Konta Przekorzystnego

Preferencyjne oprocentowanie rachunku oszczędnościowego nie jest jedynym bonusem, który czeka na właścicieli Konta Przekorzystnego. Bank uruchomił też dwie akcje promocyjne, dedykowane posiadaczom tego rachunku.

100 zł zwrotu składki za polisę OC na samochód

W tej promocji osoby, które zdecydują się na założenie Konta Przekorzystnego, mogą liczyć na 100 zł zwrotu składki za nowo zakupioną lub odnowiona Polisę OC na własny pojazd mechaniczny w PZU S.A. Aby otrzymać premię, muszą jednak spełnić następujące warunki:

 1. Otworzyć Konto Przekorzystne do 30 czerwca 2018 i utrzymać je do czasu wypłaty nagrody.
 2. Zakupić lub odnowić w PZU S.A. polisę OC na swój samochód, przy czym wartość składki musi wynosić min. 200 zł.
 3. Zgłosić udział w promocji w oddziale lub agencji banku i przedstawić dokument poświadczający zawarcie umowy polisy OC w PZU
 4. Przez 6 miesięcy (liczonych od miesiąca następującego po dniu zgłoszenia się do promocji) zapewnić jednorazowy wpływ na konto w wysokości 500 zł oraz wykonać przynajmniej jedną transakcję bezgotówkową kartą debetową lub aplikacją mobilną PeoPay.

Regulamin oferty można znaleźć tutaj.

100 zł zwrotu za rachunki telefoniczne

Nowych klientów może zainteresować także druga oferta specjalna umożliwiająca zwrot 7% wartości faktury za rachunki telefoniczne przez okres jednego roku (maksymalnie można w ten sposób zaoszczędzić 100 zł). W tej promocji mogą wziąć udział nowi posiadacze/współposiadacze Konta Przekorzystnego, którzy spełniają choćby jeden z poniższych warunków:

 • do 31 grudnia 2017 r. nie korzystali z żadnych produktów Banku Pekao,
 • w okresie od 1 lipca 2017 r. do 31 grudnia 2017 r. nie posiadali ROR-u w tym banku,
 • w tym samym okresie posiadali w banku konto osobiste, ale w każdym miesiącu mieszczącym się w tym przedziale czasowym utrzymywali średnie miesięczne saldo w wysokości pomiędzy 0 a 50 zł.

Aby otrzymać zwrot, uczestnik promocji powinien ustanowić polecenie zapłaty za faktury wystawione przez operatora oraz spełnić – znany nam już - warunek aktywności: zapewnić jednorazowy wpływ na konto w wysokości 500 zł oraz wykonać przynajmniej jedną transakcję bezgotówkową przy pomocy karty do konta lub aplikacji PeoPay.

Dokładny opis promocji znajduje się w tym artykule.

Komentarz redakcji

Trzeba przyznać, że Bank Pekao zupełnie odświeżył swoją ofertę rachunków osobistych, a nowe konto - objęte szeregiem promocji – prezentuje się nad wyraz korzystnie.

Jeśli w danym miesiącu zapewnimy jednorazowy wpływ na konto w wysokości min. 500 zł i wykonamy przynajmniej jedną transakcję bezgotówkową aplikacją PeoPay lub kartą, otrzymamy niemal bezpłatny rachunek. Bank nie pobierze od nas opłat za prowadzenie konta, obsługę karty, wypłatę gotówki z bankomatów zagranicą oraz 2 wypłaty z krajowych maszyn nienależących do Pekao SA. Za darmo skorzystamy też przelewów internetowych oraz z własnych bankomatów banku.

Studencka wersja nowego rachunku wypada jeszcze lepiej - młodzi posiadacze konta są zwolnieni z prowizji za obsługę karty, prowadzenie rachunku oraz za wypłaty z wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie.

Równocześnie bank uruchomił kilka ofert specjalnych, które jeszcze bardziej podnoszą wartość nowego rachunku. W pierwszej kolejności warto wspomnieć o nowym Koncie Oszczędnościowym z promocyjnym oprocentowaniem w wysokości 2,7% przez 180 dni dla kwot do 10 tys. zł, w drugiej – o akcjach, z których będziemy mogli skorzystać po założeniu rachunku (100 zł zwrotu za rachunki telefoniczne i 100 zł zwrotu składki za polisę OC na samochód).

Jeśli dodamy do tego takie funkcjonalności konta jak rachunek walutowy prowadzony w EUR, USD, GBP, CHF, aplikację mobilną PeoPay czy kartę wielowalutową MasterCard Debit, otrzymamy nowoczesne i funkcjonalne konto - całkowicie zasługujące na swoją nazwę.