Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Zimowe korzyści z Credit Agricole: 150 zł za przeniesienie konta + 50 zł w programie poleceń

Łączy wieloletnie doświadczenie w pracy redaktora z entuzjazmem dla wszystkiego, co nowe. Specjalizuje się w tematyce finansowej i prześwietlaniu bankowych ofert.
Zimowe korzyści z Credit Agricole: 150 zł za przeniesienie konta + 50 zł w programie poleceń
Źródło: strona banku

Jeśli zdecydujesz się na przeniesienie rachunku do Credit Agricole i przez trzy kolejne miesiące zapewnisz odpowiednie wpływy na konto, otrzymasz od banku premię w wysokości 150 zł. To jednak nie koniec dobrych informacji. Najnowsza oferta łączy się z programem poleceń, w którym za założenie konta z rekomendacji zyskasz dodatkowe 50 zł, a tym samym powiększysz swoją pulę nagród.

Sprawdź, czy możesz skorzystać z oferty

Jak zapewne wiesz, większość promocji organizowanych przez banki jest przeznaczona dla nowych klientów. Najnowsza akcja Credit Agricole nie jest tu wyjątkiem i również w niej obowiązują pewne wykluczenia. Jeśli więc korzystałeś wcześniej z premii za przeniesienie rachunku z innego banku do Credit Agricole lub od 1 kwietnia 2018 r. posiadałeś konto osobiste w tym banku – ta promocja będzie dla Ciebie niedostępna. Natomiast jeśli te zastrzeżenia Cię nie dotyczą, możesz śmiało skorzystać z oferty. Masz na to czas do 31 marca 2020 roku.

Na początek załóż konto

Jak już wspomnieliśmy, w akcji „Zimowe korzyści z Kontem dla Ciebie” czeka na Ciebie premia w wysokości 150 zł. Warunkiem, który umożliwi Ci zdobycie nagrody, jest otwarcie Konta dla Ciebie lub Konta dla Ciebie VIP wraz z kartą debetową oraz umiarkowanie aktywne korzystanie z rachunku.

Drukuj

Co bank rozumie przez „wpływ na konto”?

Warto w tym miejscu od razu wyjaśnić, jak bank definiuje pojęcie „wpływu”. Zgodnie z regulaminem jest to suma wpłat gotówkowych oraz przelewów w okresie miesiąca kalendarzowego, z jednym istotnym zastrzeżeniem - pieniądze nie mogą pochodzić z Twoich rachunków w Credit Agricole oraz z kont, które posiadasz w innych bankach (także tych, których jesteś współposiadaczem lub pełnomocnikiem). Reasumując, wpływ nie musi być jednorazowy, ważne by suma przelewów wyniosła w danym miesiącu min. 1000 zł.

Jak zatem najłatwiej spełnić warunek zapewnienia wpływu? Naszym zdaniem w grę wchodzą trzy opcje: rzeczywisty wpływ wynagrodzenia (renty, emerytury, zasiłku, stypendium), wpłata gotówkowa w oddziale Credit Agricole lub przelew przychodzący z rachunku członka rodziny, np. z konta żony, męża, rodzica czy dziecka.

Do kiedy musisz wywiązać się z warunków?

Warto jeszcze omówić kwestię terminów, w jakich musisz zapewnić poszczególne wpływy. Biorąc pod uwagę wyłącznie zapis w regulaminie, ich kolejność przedstawiałaby się następująco: gdybyś założył rachunek w grudniu, to pierwszy przelew spełniający warunki promocji musi zostać odnotowany na koncie do końca stycznia, drugi – do 29 lutego, a trzeci do 31 marca 2020 r. W tej sytuacji nagrodę otrzymasz do końca kwietnia.

Niestety, w tym samym regulaminie bank podał przykład, z którego wynika, iż osoby otwierające konto w grudniu muszą zapewnić pierwszy wpływ do końca tego miesiąca (analogicznie: drugi – do końca stycznia, zaś trzeci – do końca lutego).

W tej sytuacji proponujemy, byś nie czekał z pierwszym wpływem do „końca kolejnego miesiąca kalendarzowego przypadającego po dniu otwarcia rachunku” i na wszelki wypadek zasilił konto wcześniej. My ze swojej strony spróbujemy ustalić, który z tych dwóch alternatywnych terminów jest poprawny i jak najszybciej przekażemy Wam odpowiedź banku:-)

Co się dzieje z wnioskiem o przeniesienie wynagrodzenia?

Nie jest to, niestety, jedyna nieścisłość, którą zauważyliśmy w regulaminie promocji. Jak już wiesz, we wniosku o przeniesienie konta musisz wskazać pracodawcę, którego bank zawiadomi o zmianie rachunku do przelewania wynagrodzenia. Wskazywałoby to, że wniosek powinien pozostać u doradcy w placówce lub zostać przekazany kurierowi, słowem – powinien trafić do banku, aby ten mógł przesłać go do firmy/instytucji przekazującej Ci wynagrodzenie.

Tymczasem na podstawie doświadczeń z poprzednich edycji tej oferty specjalnej wiemy, iż możesz wniosek samodzielnie dostarczyć pracodawcy. Jeżeli wybierzesz tę opcję, otrzymasz formularz i możesz go zabrać ze sobą ze sobą. Wszystko wygląda na to, że ta procedura jest dopuszczalna również w tej akcji. Daj nam znać w komentarzu, czy tak jest rzeczywiście.

Konto dla Ciebie

0 zł za prowadzenie konta, kartę wielowalutową oraz za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce – to najkrótsza charakterystyka rachunku Konto dla Ciebie. Warunki te obowiązują, gdy zapewnisz w danym miesiącu wpływ w wysokości min. 1 000 zł i wykonasz choć jedną transakcję kartą lub Blikiem. Zapewne zauważyłeś, że wpływ wymagany w ramach promocji pozwoli Ci również na spełnienie połowy warunków, które gwarantują darmowe konto, a Tobie pozostanie wykonanie jednej transakcji kartą lub Blikiem.

Dodatkowe 50 zł w programie poleceń!

Jak już pisaliśmy, najnowszą akcję Credit Agricole możesz połączyć z programem poleceń, w którym dla polecającego i poleconego czeka premia w wysokości 50 zł.

Jeśli jednak chcesz skorzystać z obu tych okazji, musisz pamiętać o kilku dodatkowych kwestiach. Po pierwsze, w programie poleceń mogą wziąć udział wyłącznie osoby, które nie posiadały w tym banku rachunku osobistego w okresie 265 dni poprzedzających otwarcie konta. Po drugie – podczas zakładania konta z polecenia koniecznie zaznacz zgody na marketing banku i podmiotów współpracujących. Po trzecie, pamiętaj o wpisaniu kodu polecenia. Jeśli go nie posiadasz, wypełnij ten formularz, a będziesz mógł posłużyć się naszym.

Jeśli spełnisz te warunki, czeka na Ciebie jeszcze jedno zadanie: w 3 kolejnych miesiącach zapewnij wpływ na konto w kwocie min. 1 000 zł lub dokonaj transakcje kartą na łączną kwotę 300 zł. I znów - jeden z warunków w programie poleceń jest identyczny z wymogiem promocji "Zimowe korzyści", to zaś powinno Ci ułatwić zdobycie premii w obu akcjach (nie będziesz musiał pamiętać o dodatkowych czynnościach).

Po założeniu rachunku z polecenia sam możesz przystąpić do programu i polecać konta Credit Agricole innym osobom. Za każdą skuteczną rekomendację otrzymasz 50 zł. Maksymalnie możesz zgarnąć nawet 500 zł. Szczegółowe informacje na temat programu znajdziesz w tym artykule.

Powrót do sprawdzonej formuły

Credit Agricole kolejny raz kusi klientów konkurencji premią za przeniesienie rachunku z innego banku. Wygląda na to, że dotychczasowa formuła okazała się skuteczna, ponieważ bank co jakiś czas do niej powraca, nieco modyfikując wysokość nagrody oraz zasady gwarantujące zdobycie premii.

W najnowszej promocji klienci, którzy przeniosą do CA rachunek i przez co najmniej trzy następujące po sobie miesiące kalendarzowe zasilą go kwotą 1000 zł, otrzymają w nagrodę 150 zł. Co więcej - spełniając warunki promocji, mogą jednocześnie upiec trzy pieczenie na jednym ogniu – wywiązać się z wymogu umożliwiającego otrzymanie premii w programie poleceń, spełnić warunek bezpłatności konta i zainkasować 150 zł.

Szkoda tylko, że bank nieco utrudnia klientom to zadanie, wprowadzając w regulaminie mało precyzyjne zapisy. Niemniej, jeśli przymkniemy oko na tę niedoróbkę, musimy przyznać, że najnowsza akcja Credit Agricole ma dwie zalety, które mogą się spodobać potencjalnym klientom: jej warunki nie są specjalnie uciążliwe, zaś sam bonus – całkiem przyzwoity.

Weź udział w promocji

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji Zimowe korzyści z Kontem dla Ciebie

O banku

Początki działalności banku Credit Agricole w Polsce sięgają 1991 r., kiedy to powstał Bank Świętokrzyski S.A. oraz firma Lukas Sp.z o.o. W 2011 r. na skutek przekształceń tych podmiotów pojawił się Credit Agricole Bank Polska S.A., który wprowadził nową ofertę kont osobistych, kredytów oraz dedykowanych produktów dla rolników. Wartości, którymi kieruje się bank, to: wiarygodność, dostępność, profesjonalizm oraz przyjazność.

Czytaj więcej

Komentarze