Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Zimowe korzyści z Credit Agricole: 150 zł za przeniesienie konta + 50 zł w programie poleceń

Zimowe korzyści z Credit Agricole: 150 zł za przeniesienie konta + 50 zł w programie poleceń
Źródło: strona banku

Sprawdź, czy możesz skorzystać z oferty

Jak zapewne wiesz, większość promocji organizowanych przez banki jest przeznaczona dla nowych klientów. Najnowsza akcja Credit Agricole nie jest tu wyjątkiem i również w niej obowiązują pewne wykluczenia. Jeśli więc korzystałeś wcześniej z premii za przeniesienie rachunku z innego banku do Credit Agricole lub od 1 kwietnia 2018 r. posiadałeś konto osobiste w tym banku – ta promocja będzie dla Ciebie niedostępna. Natomiast jeśli te zastrzeżenia Cię nie dotyczą, możesz śmiało skorzystać z oferty. Masz na to czas do 31 marca 2020 roku.

Na początek załóż konto

Jak już wspomnieliśmy, w akcji „Zimowe korzyści z Kontem dla Ciebie” czeka na Ciebie premia w wysokości 150 zł. Warunkiem, który umożliwi Ci zdobycie nagrody, jest otwarcie Konta dla Ciebie lub Konta dla Ciebie VIP wraz z kartą debetową oraz umiarkowanie aktywne korzystanie z rachunku.

Krok 1
Krok 1

Najpóźniej do 31 marca 2020 r. złóż wniosek o Konto dla Ciebie lub Konto dla Ciebie VIP (indywidualne lub wspólne) na stronie promocji.

We wniosku podaj kod polecenia - dzięki temu będziesz mógł zdobyć dodatkowe 50 zł. Jeśli nie masz kodu, wypełnij ten formularz, a wówczas prześlemy Ci nasz sprawdzony kod „redakcyjny” :-)

Krok 2
Krok 2

W ciągu 7 dni od zawarcia umowy o rachunek, podpisz upoważnienie, na mocy którego Credit Agricole przeniesie Twoje konto z innego banku. Wypełnij także specjalny wniosek i podaj w nim następujące dane: nazwę obecnego banku, numer rachunku osobistego, który w nim posiadasz oraz dyspozycję jego zamknięcia, a także nazwę firmy/instytucji przekazującej Ci wynagrodzenie (np. dane pracodawcy, adres uczelni lub oddziału ZUS).

Zadbaj o to, by Twoje podpisy na upoważnieniu oraz wniosku były zgodne ze wzorem podpisu złożonym w dotychczasowym banku.

Krok 3
Krok 3

Przez 3 kolejne miesiące kalendarzowe zapewnij wpływ na rachunek w Credit Agricole w wysokości min. 1000 zł.

Pamiętaj przy tym, że pierwszy wpływ musi zasilić Twoje konto najpóźniej do końca kolejnego miesiąca kalendarzowego przypadającego po dniu otwarcia rachunku.

Nagroda
Nagroda

Premię w wysokości 150 zł otrzymasz do końca miesiąca następującego po tym, w którym na Twoim koncie został odnotowany trzeci wpływ spełniający warunki promocji.

Nagroda jest zwolniona z podatku dochodowego od osób fizycznych i nie musisz jej zgłaszać fiskusowi.

Co bank rozumie przez „wpływ na konto”?

Warto w tym miejscu od razu wyjaśnić, jak bank definiuje pojęcie „wpływu”. Zgodnie z regulaminem jest to suma wpłat gotówkowych oraz przelewów w okresie miesiąca kalendarzowego, z jednym istotnym zastrzeżeniem - pieniądze nie mogą pochodzić z Twoich rachunków w Credit Agricole oraz z kont, które posiadasz w innych bankach (także tych, których jesteś współposiadaczem lub pełnomocnikiem). Reasumując, wpływ nie musi być jednorazowy, ważne by suma przelewów wyniosła w danym miesiącu min. 1000 zł.

Jak zatem najłatwiej spełnić warunek zapewnienia wpływu? Naszym zdaniem w grę wchodzą trzy opcje: rzeczywisty wpływ wynagrodzenia (renty, emerytury, zasiłku, stypendium), wpłata gotówkowa w oddziale Credit Agricole lub przelew przychodzący z rachunku członka rodziny, np. z konta żony, męża, rodzica czy dziecka.

Do kiedy musisz wywiązać się z warunków?

Warto jeszcze omówić kwestię terminów, w jakich musisz zapewnić poszczególne wpływy. Biorąc pod uwagę wyłącznie zapis w regulaminie, ich kolejność przedstawiałaby się następująco: gdybyś założył rachunek w grudniu, to pierwszy przelew spełniający warunki promocji musi zostać odnotowany na koncie do końca stycznia, drugi – do 29 lutego, a trzeci do 31 marca 2020 r. W tej sytuacji nagrodę otrzymasz do końca kwietnia.

Niestety, w tym samym regulaminie bank podał przykład, z którego wynika, iż osoby otwierające konto w grudniu muszą zapewnić pierwszy wpływ do końca tego miesiąca (analogicznie: drugi – do końca stycznia, zaś trzeci – do końca lutego).

W tej sytuacji proponujemy, byś nie czekał z pierwszym wpływem do „końca kolejnego miesiąca kalendarzowego przypadającego po dniu otwarcia rachunku” i na wszelki wypadek zasilił konto wcześniej. My ze swojej strony spróbujemy ustalić, który z tych dwóch alternatywnych terminów jest poprawny i jak najszybciej przekażemy Wam odpowiedź banku:-)

Co się dzieje z wnioskiem o przeniesienie wynagrodzenia?

Nie jest to, niestety, jedyna nieścisłość, którą zauważyliśmy w regulaminie promocji. Jak już wiesz, we wniosku o przeniesienie konta musisz wskazać pracodawcę, którego bank zawiadomi o zmianie rachunku do przelewania wynagrodzenia. Wskazywałoby to, że wniosek powinien pozostać u doradcy w placówce lub zostać przekazany kurierowi, słowem – powinien trafić do banku, aby ten mógł przesłać go do firmy/instytucji przekazującej Ci wynagrodzenie.

Tymczasem na podstawie doświadczeń z poprzednich edycji tej oferty specjalnej wiemy, iż możesz wniosek samodzielnie dostarczyć pracodawcy. Jeżeli wybierzesz tę opcję, otrzymasz formularz i możesz go zabrać ze sobą ze sobą. Wszystko wygląda na to, że ta procedura jest dopuszczalna również w tej akcji. Daj nam znać w komentarzu, czy tak jest rzeczywiście.

Konto dla Ciebie

0 zł za prowadzenie konta, kartę wielowalutową oraz za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce – to najkrótsza charakterystyka rachunku Konto dla Ciebie. Warunki te obowiązują, gdy zapewnisz w danym miesiącu wpływ w wysokości min. 1 000 zł i wykonasz choć jedną transakcję kartą lub Blikiem. Zapewne zauważyłeś, że wpływ wymagany w ramach promocji pozwoli Ci również na spełnienie połowy warunków, które gwarantują darmowe konto, a Tobie pozostanie wykonanie jednej transakcji kartą lub Blikiem.

Dodatkowe 50 zł w programie poleceń!

Jak już pisaliśmy, najnowszą akcję Credit Agricole możesz połączyć z programem poleceń, w którym dla polecającego i poleconego czeka premia w wysokości 50 zł.

Jeśli jednak chcesz skorzystać z obu tych okazji, musisz pamiętać o kilku dodatkowych kwestiach. Po pierwsze, w programie poleceń mogą wziąć udział wyłącznie osoby, które nie posiadały w tym banku rachunku osobistego w okresie 265 dni poprzedzających otwarcie konta. Po drugie – podczas zakładania konta z polecenia koniecznie zaznacz zgody na marketing banku i podmiotów współpracujących. Po trzecie, pamiętaj o wpisaniu kodu polecenia. Jeśli go nie posiadasz, wypełnij ten formularz, a będziesz mógł posłużyć się naszym.

Jeśli spełnisz te warunki, czeka na Ciebie jeszcze jedno zadanie: w 3 kolejnych miesiącach zapewnij wpływ na konto w kwocie min. 1 000 zł lub dokonaj transakcje kartą na łączną kwotę 300 zł. I znów - jeden z warunków w programie poleceń jest identyczny z wymogiem promocji "Zimowe korzyści", to zaś powinno Ci ułatwić zdobycie premii w obu akcjach (nie będziesz musiał pamiętać o dodatkowych czynnościach).

Po założeniu rachunku z polecenia sam możesz przystąpić do programu i polecać konta Credit Agricole innym osobom. Za każdą skuteczną rekomendację otrzymasz 50 zł. Maksymalnie możesz zgarnąć nawet 500 zł. Szczegółowe informacje na temat programu znajdziesz w tym artykule.

100 lub 300 zł za aktywne korzystanie z karty kredytowej

To nie wszystkie bonusy jakie możesz obecnie zdobyć w Credit Agricole. Trwają również dwie promocje dotyczące kart kredytowych. W jednej z nich do zdobycia jest w ciągu roku 100 zł, a w drugiej aż 300 zł za dokonywanie płatności mobilnych. Obie nagrody mają postać zwrotu na rachunek karty części wydatków.

Powrót do sprawdzonej formuły

Credit Agricole kolejny raz kusi klientów konkurencji premią za przeniesienie rachunku z innego banku. Wygląda na to, że dotychczasowa formuła okazała się skuteczna, ponieważ bank co jakiś czas do niej powraca, nieco modyfikując wysokość nagrody oraz zasady gwarantujące zdobycie premii.

W najnowszej promocji klienci, którzy przeniosą do CA rachunek i przez co najmniej trzy następujące po sobie miesiące kalendarzowe zasilą go kwotą 1000 zł, otrzymają w nagrodę 150 zł. Co więcej - spełniając warunki promocji, mogą jednocześnie upiec trzy pieczenie na jednym ogniu – wywiązać się z wymogu umożliwiającego otrzymanie premii w programie poleceń, spełnić warunek bezpłatności konta i zainkasować 150 zł.

Szkoda tylko, że bank nieco utrudnia klientom to zadanie, wprowadzając w regulaminie mało precyzyjne zapisy. Niemniej, jeśli przymkniemy oko na tę niedoróbkę, musimy przyznać, że najnowsza akcja Credit Agricole ma dwie zalety, które mogą się spodobać potencjalnym klientom: jej warunki nie są specjalnie uciążliwe, zaś sam bonus – całkiem przyzwoity.

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji Zimowe korzyści z Kontem dla Ciebie

O banku

Oferta Credit Agricole jest uniwersalna, przeznaczona zarówno dla klientów indywidualnych, jak i małych firm, korporacji i rolników. Klienci detaliczni mogą skorzystać z czterech wersji rachunku osobistego, natomiast przedsiębiorcy mają do wyboru trzy konta firmowe różniące się wysokością opłat i zakresem funkcjonalności.

Dla obu grup klientów bank przygotował ciekawy zestaw dodatkowych produktów i usług, ułatwiających zarządzanie kontem.