Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Nawet 300 zł premii z eKontem w mBanku

Nawet 300 zł premii z eKontem w mBanku
Źródło: strona promocji

Organizatorem promocji i fundatorem premii jest Bonnier Business Polska sp. z o.o. Promocja potrwa do 21 października 2018 r.

Długi okres karencji

Z udziału w promocji wykluczone są osoby, które posiadały w mBanku po 1 stycznia 2016 r. jakikolwiek rachunek o numerach rozliczeniowych 1140 2004 lub 1140 2017 jako posiadacz, współposiadacz, pełnomocnik, przedstawiciel ustawowy, opiekun czy kurator posiadacza rachunku w mBanku.

Nagroda nie może też zostać przyznana osobom, które po wspomnianej dacie złożyły wniosek o otwarcie eKonta Standard lub eKonta Plus i ich wniosek jest procesowany w trakcie trwania promocji.

Wyjątki od reguły

Z udziału w promocji nie wyklucza natomiast posiadanie rachunku firmowego w mBanku lub tzw. rachunków pomocniczych.

Konieczne działania na drodze do 150 zł

Organizator dał dużo czasu na wykonanie kolejnych kroków na drodze po premię, spełnienie wszystkich wymagań, ale i zastawił kilka pułapek na niezbyt uważnych. Nagrodę można łatwo zdobyć, ale i łatwo stracić, gdy zapomni się choćby o jednym elemencie. Czytaj uważnie, zapamiętaj każdy szczegół:

  1. Krok pierwszy, to zarejestrowanie się na i podanie swojego adresu e-mail. Masz na to czas do 21 października 2018 r..
  2. Na wskazany adres e-mail otrzymasz link aktywacyjny do strony promocji, na której musisz poprawnie złożyć, podając wszystkie dane, o które zostaniesz poproszony, wniosek o otwarcie eKonta standard lub eKonta plus. Tylko Ty możesz być posiadaczem konta, nie może to być konto wspólne z inną osobą.

    Uwaga, ważne – zachowaj numer nadany przez bank podczas składania wniosku na stronie promocji. Składa się on z trzech liter (RAC) i 9 cyfr.
  3. Kolejny etap to zawarcie umowy konta, o które wnioskowałeś. Musisz to zrobić w ciągu miesiąca od złożenia wniosku, ale nie później niż 21 listopada 2018 r., i być jego posiadaczem do momentu wypłaty premii. Pamiętaj, że tylko Ty możesz być jego posiadaczem!

Nie zapomnij o zgodach!

Zgodnie z regulaminem, składając wniosek musisz zaakceptować regulamin promocji i wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów marketingowych zarówno banku, jak i podmiotów współpracujących z nim czy stanowiących jednostki powiązane z mBankiem. Musisz zgodzić się na komunikację drogą telefoniczną i poprzez środki komunikacji elektronicznej oraz nie możesz odwołać tej zgody w okresie promocji.

Konieczne też jest, byś wyraził zgodę na ujawnienie przez bank organizatorowi promocji informacji objętych tajemnicą bankową. Dzięki temu dowie się on, czy zawarłeś z bankiem umowę o eKonto standard lub eKonto plus w ramach promocji i czy spełniłeś warunki uprawniające do otrzymania premii.

Krótko mówiąc – nie zgodzisz się choćby na jeden z punktów – nagroda zostanie w rękach organizatora.

Transakcje kluczem do nagrody

W terminie dwóch miesięcy od otwarcia konta, nie później niż do 21 stycznia 2019 r., jesteś zobowiązany do wykonania 5 transakcji z wykorzystaniem założonego konta. Mogą to być transakcje bezgotówkowe i/lub przelewy z konta. Przelewy wewnętrzne nie będą uznawane.

Przykładowo: podpisujesz umowę we wrześniu, to obowiązkowe 5 transakcji musisz wykonać we wrześniu lub w październiku. Zawierasz umowę z bankiem o prowadzenie eKonta standard lub eKonta plus w październiku – wymagane 5 transakcji wykonujesz w październiku lub w listopadzie.

Premia dla cierpliwych

Informację o przysługującej Ci nagrodzie otrzymasz w formie e-maila przesłanego na adres podany podczas rejestracji na najpóźniej do 28 lutego 2019 r. W wiadomości znajdziesz przekierowanie na stronę promocji, na której musisz podać imię i nazwisko oraz numer otwartego w ramach promocji rachunku. Premia może zostać przekazana tylko na to konto.

Jeśli nie podasz w ciągu 14 dni roboczych od chwili otrzymania e-maila informacji niezbędnych do przekazania nagrody, to pozostanie ona do dyspozycji organizatora.

Dodatkowo 150 zł za płatności kartą lub Blikiem

Równolegle trwa inna promocja w mBanku, zatem zakładając konto eKonto standard lub plus zostaniesz nią automatycznie objęty. Nagradzane jest w niej aktywne korzystanie z karty (lub Blika).

Im więcej transakcji wykonasz, tym większą premię za dany miesiąc dostaniesz. Wykonując od 5 do 9 transakcji, wzbogacisz się o 10 zł, od 10 do 14 transakcji przełoży się na dodatkowe 20 zł na Twoim koncie, a wykonanie 15 i więcej transakcji w miesiącu sprawi, że otrzymasz 30 zł. Oceniana będzie Twoja aktywność w kolejnych 5 miesiącach, więc maksymalnie możesz zyskać 150 zł.

Chętnych zapraszamy do lektury tego artykułu, gdzie szczegółowo opisujemy warunki tej akcji.

Co musisz wiedzieć o eKoncie w mBanku?

eKonto występuje w kilku wariantach. Nas, ze względu na warunki promocji, interesują eKonto standard i eKonto plus.

eKonto standard jest otwierane i prowadzone za darmo. Karta debetowa też jest wydawana bezpłatnie, opłata miesięczna za jej używanie wynosi 4 zł. Można uniknąć tego kosztu pod warunkiem wykonania w miesiącu minimum 5 transakcji bezgotówkowych kartą debetową i/lub kartą kredytową.

Bezpłatne wypłaty z bankomatów możliwe są w urządzeniach BZ WBK, Planet Cash i Euronet, jeśli wypłacana kwota wynosi min. 100. Przy niższych kwotach wypłata kosztuje 1,30 zł. Korzystanie z innych bankomatów wiąże się z opłatą 7 zł za każdą transakcję. Jeszcze droższe – 10 zł – jest korzystanie z bankomatów za granicą.

Otwarcie eKonta plus nic nie kosztuje, podobnie jak wydanie do niego karty debetowej. Konto może być darmowe, jeśli na rachunek wpływa co miesiąc min. 1000 zł. W przeciwnym razie opłata wynosi 5 zł. Korzystanie z karty wiąże się z miesięczną opłatą 4 zł, która nie jest pobierana, gdy jej posiadacz wykona w miesiącu min. 5 transakcji bezgotówkowych kartą debetową i/lub kartą kredytową.

Korzystanie z bankomatów w Polsce i za granicą jest bezpłatne przy wypłacie kwoty min. 100 zł. Gdybyś w Polsce chciał wypłacić niższą kwotę, to zapłacisz bankowi 1,30 zł prowizji.

O obu wariantach eKonta szczegółowo pisaliśmy tutaj.

Proste warunki, długie oczekiwanie

Fakt, trzeba uzbroić się w cierpliwość i kilka miesięcy poczekać na premię, ale z drugiej strony niewiele trzeba zrobić, by ją dostać.

Regulamin wymaga jedynie 5 transakcji bezgotówkowych – kartą debetową i/lub przelewy z konta. Przyznacie, że nie jest to wielka trudność. Tym bardziej, że organizator nie stawia żadnych wymagań co do kwot tych transakcji.

Co ciekawe, w poprzedniej edycji promocji mBanku warunków do spełnienia było więcej, a nagroda niższa. Najwyraźniej tym razem premiowana jest cierpliwość, a nie aktywność czy zaangażowanie w korzystanie z produktów bankowych.

O banku

mBank w krótkim czasie zrewolucjonizował polski rynek usług bankowych. Do dziś kieruje się zdefiniowaną przed laty misją: „maksimum korzyści i wygoda w finansach osobistych” i systematycznie wprowadza nowoczesne produkty i usługi. Obecnie obsługuje ok. 5 mln klientów detalicznych i posiada ok. miliona aktywnych użytkowników bankowości mobilnej.