Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

60 000 punktów w programie mamBonus (równowartość 200 zł) za aktywne korzystanie z karty kredytowej BNP Paribas

60 000 punktów w programie mamBonus (równowartość 200 zł) za aktywne korzystanie z karty kredytowej BNP Paribas
Źródło: strona promocji

Niemal wszystkie akcje związane z kartami kredytowymi wiążą się z koniecznością wydania nimi w określonym czasie pewnej kwoty. Podobnie jest w najnowszej promocji karty kredytowej z oferty BNP Paribas. Tym razem w 4 kolejnych miesiącach należy wykonać kartą transakcje bezgotówkowe na łączną kwotę min. 1000 zł. W zamian otrzymasz 60 000 punktów w programie mamBonus, czyli równowartość 200 zł do wykorzystania w jednym ze sklepów będących jego partnerami lub na inną nagrodę z katalogu.

Termin i uczestnicy akcji

Akcja trwa do 31 marca 2020 r. i mogą w niej wziąć udział pełnoletnie osoby fizyczne z pełną zdolnością do czynności prawnych, które od 1 sierpnia 2018 r. do chwili startu promocji (1 lutego 2020 r.) nie były związane z bankiem BNP Paribas umową o kartę kredytową.

60 000 punktów, czyli 200 zł

Jak wspomnieliśmy, warunkiem zdobycia nagrody jest aktywne korzystanie z karty przez 4 miesiące. Oto szczegółowe zasady:

Krok 1
Krok 1

Do 31 marca 2020 r. zawrzyj umowę o kartę kredytową Mastercard Standard lub Mastercard Gold. Zacznij od wypełnienia dedykowanego formularza na specjalnej stronie banku. Konsultant oddzwoni do Ciebie i przekaże szczegóły oferty, przeprowadzi Cię przez proces wnioskowania o „kredytówkę”.

Krok 2
Krok 2

W miesiącu następującym po tym, w którym zawarłeś umowę o kartę, zaloguj się choć raz do bankowości elektronicznej GOonline lub GOmobile.

Krok 3
Krok 3

W 4 pierwszych miesiącach po podpisaniu umowy o „kredytówkę” wykonaj nią transakcje bezgotówkowe na łączną kwotę min. 1000 zł. Warunek należy spełnić w każdym miesiącu osobno.

Nagroda
Nagroda

Nagrodę odbierzesz na stronie http://www.mambonus.pl w ciągu 60 dni roboczych od chwili spełnienia warunków promocji. Od daty przekazania premii będziesz miał 2 miesiące na zarejestrowanie się w programie mamBonus i pobranie vouchera.

Kilka praktycznych informacji

Pamiętaj, że do chwili otrzymania nagrody nie możesz zrezygnować z karty. Gdybyś to zrobił, bank nie wypłaci Ci premii.

Nie ma przeszkód, byś wydał „kredytówką” jednorazowo ponad 1000 zł.

Otrzymana nagroda nie podlega opodatkowaniu, będziesz mógł ją w całości przeznaczyć na zakupy w wybranym sklepie.

Transakcje bezgotówkowe

Warunki promocji spełnią zarówno operacje bezgotówkowe, czyli płatności w sklepach stacjonarnych i internetowych - jak i operacje gotówkowe, np. przelewy z rachunku karty i wypłaty z bankomatów.

Regulamin nie pozwala, by były to transakcje:

 • zwrócone lub anulowane,
 • przeznaczone na spłatę zadłużenia w innym banku,
 • dokonane kartami dodatkowymi,
 • polegające na zasileniu instrumentów i rachunków płatniczych (np. zasilenie elektronicznych portmonetek).

Wypłaty z bankomatu – dozwolone, ale kosztowne

Być może przyjdzie Ci do głowy pomysł zrealizowania warunków regulaminu poprzez wypłatę pieniędzy z rachunku karty w bankomacie. Owszem, jest to dozwolone, ale dość kosztowne.

Każda taka operacja kosztuje 4,9% pobieranej kwoty, min. 10 zł. Wypłacając 1000 zł, straciłbyś więc 49 zł. Dodatkowo zapłaciłbyś odsetki od wypłaconej sumy, bo transakcje gotówkowe nie wliczają się do okresu bezodsetkowego.

Program lojalnościowy mamBONUS

Jego idea sprowadza się do zbierania punktów podczas każdej transakcji wykonywanej kartą kredytową według przelicznika 1 zł = 2 pkt. Zgromadzony „majątek” można wymienić na jedną z nagród z katalogu programu.

Warto więc zarejestrować otrzymaną „kredytówkę” w programie mamBONUS przed rozpoczęciem realizacji zadań w ramach opisywanej promocji, by przy okazji gromadzić punkty, korzystać ze związanych z nią benefitów.

Do utworzenia profilu na stronie www.mambonus.pl potrzebne Ci będą:

 • identyfikator klienta (numer nadawany przez BNP Paribas). Znajdziesz go na miesięcznym wyciągu przesyłanym przez bank lub możesz go otrzymać od konsultanta Centrum Telefonicznego banku;
 • 8 pierwszych cyfr numeru PESEL.

W trakcie rejestracji do programu zostaniesz poproszony o akceptację jego regulaminu oraz stworzenie swojego identyfikatora i hasła dostępu.

Bonus „na start”

Przystępując do programu mamBONUS, otrzymasz 200 punktów za samo zarejestrowanie się w nim. Kolejne 5000 punktów zgarniesz pod warunkiem, że w ciągu 60 dni od daty zawarcia umowy o kartę wykonasz nią min. 4 transakcje bezgotówkowe o wartości min. 50 zł każda. To jeszcze nie wszystko! W promocji "Marzec z mamBonus" możesz otrzymać dodatkowe 500 punktów za wykonanie transakcji w sklepie internetowym na kwotę min. 150 zł.

Tysiące punktów do wykorzystania

Policzmy na spokojnie, ile punktów w sumie zyskasz i na co możesz je przeznaczyć.

 • 5200 – rejestracja w programie mamBonus i spełnienie warunków oferty powitalnej,
 • 60 000 – nagroda za aktywne korzystanie z karty przez 4 miesiące,
 • 8000 (przynajmniej) – punkty wynikające z dokonania transakcji w 4 kolejnych miesiącach'
 • 500 - za transakcję w promocji "Marzec z mamBonus".

W sumie po 4 miesiącach zgromadzisz ponad 73 000 punktów. Sam zdecydujesz, jaki ekstra prezent wybierzesz sobie z katalogu programu, np. kuchenkę mikrofalową (69 710 pkt), gustowną walizkę (70 940 pkt) albo wiertarkę udarową (71 210 pkt). Wolisz vouchery na zakupy? Też są w katalogu – 6000 pkt = 20 zł na Allegro, a 15 000 pkt = 50 zł np. do Answear.com, Zalando, drogerii Douglas, Empiku.

Na zachętę dodamy, że w lutym w kawiarniach, restauracjach, kinach, teatrach, kwiaciarniach, drogeriach i sklepach jubilerskich punkty będą naliczane podwójnie, gdyż trwa promocja „Walentynki z mamBonus”.

Karty kredytowe Mastercard Standard i Gold

Przystępując do opisywanej akcji, możesz wybrać jedną z kart kredytowych Mastercard - w wersji Standard lub Gold. Podstawowa różnica między nimi dotyczy wysokości opłat.

Karta kredytowa Mastercard Standard

Jej okres bezodsetkowy wynosi 56 dni, natomiast oprocentowanie to standardowe 10%. Opłata miesięczna za obsługę tej karty wynosi 9 zł - można jej uniknąć pod warunkiem wykonania w danym okresie transakcji na łączną kwotę min. 1000 zł.

Karta kredytowa Mastercard Gold

Przy tej „kredytówce” wymagania wobec jej posiadaczy są nieco wyższe. Warunkiem zwolnienia z opłaty (15 zł/miesiąc) jest wykonanie kartą transakcji na łączną kwotę min. 2000 zł.

Pod tym adresem znajdziesz nasz poradnik dotyczący kart kredytowych. Zapoznaj się z nim, jeśli do tej pory nie korzystałeś z tego typu produktu.

Dodatkowa premia za konto osobiste

W opisywanej promocji karty kredytowej nie ma limitu nagród. Proponujemy, byś przed złożeniem wniosku o „kredytówkę” zastanowił się nad otwarciem rachunku osobistego w BNP Paribas, dzięki czemu zgarniesz dodatkową premię. Aktualnie trwa kilka akcji, więc możesz wybrać tę, w której warunki są dla Ciebie najbardziej przystępne, a oferowana nagroda najatrakcyjniejsza.

Płacisz kartą – zyskujesz punkty

Podkreślamy, że uczestnicząc w promocji karty kredytowej BNP Paribas, nie musisz wykonywać żadnych specjalnych płatności. Po prostu używasz otrzymanej „kredytówki” do regulowania należności za zakupy, których i tak byś dokonywał. Przy okazji gromadzisz punkty w programie mamBONUS i spełniasz wymagania regulaminu promocji. Po otrzymaniu nagrody – 60 000 punktów – sam zdecydujesz, na co je wymienisz. Możesz to zrobić od razu lub dalej aktywnie używać „kredytówki”, by zgromadzić więcej punktów, wymienić je na bardziej atrakcyjną nagrodę.

Zauważ, że punkty za wydatki niezbędne do otrzymania nagrody, plus te w akcjach „na start”, sprawią, że niewiele będzie Ci brakowało do kolejnego vouchera o wartości 50 zł.

W naszej ocenie najbardziej „kłopotliwe” może być przyzwyczajenie się, że w sklepie należy sięgać po „kredytówkę” BNP Paribas, a nie innego banku. Pamiętaj jednak, by zanadto nie “rozpędzić się” w wydawaniu pieniędzy, bo kiedyś nadejdzie moment, że będziesz musiał spłacić zadłużenie karty.

Przydatne dokumenty

 1. Regulamin promocji "5000 punktów na start"
 2. Regulamin promocji "Walentynki z mamBonus"

O banku

BNP Paribas kieruje swoje usługi do klientów indywidualnych, firmowych, a także rolników. Misją banku jest „oferowanie w sposób odpowiedzialny innowacyjnych rozwiązań finansowych, które pomogą klientom zmienić ich świat i będą wspierać lokalną gospodarkę”.