Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Do 30 zł zwrotu miesięcznie dla posiadaczy karty kredytowej Visa TurboKARTA w Santander Consumer Banku

Do 30 zł zwrotu miesięcznie dla posiadaczy karty kredytowej Visa TurboKARTA w Santander Consumer Banku

Karta kredytowa to bardzo pożyteczny „plastik” - pozwala odsunąć wydatki w czasie, nierzadko umożliwia też rozłożenie większych zakupów na raty. Trzeba jednak korzystać z niej rozsądnie, spłacać należności w terminie, by nie narazić się na niepotrzebne koszty.

Warto od czasu do czasu sięgnąć do naszego poradnika nt. bezpiecznego posługiwania się „kredytówką” i odświeżyć sobie wiedzę na ten temat.

Dla tych, którzy dotąd nie korzystali z karty kredytowej, „lekturą obowiązkową” winien być artykuł „Jak mądrze wybrać kartę kredytową i rozsądnie z niej korzystać?”. Dobrą okazją ku zaznajomieniu się z naszymi artykułami może być właśnie moment, w którym rozważasz sięgnięcie po Visa TurboKARTĘ.

Akcja dla posiadaczy karty

Wróćmy do akcji „Zakupy z premią” przygotowanej przez Santander Consumer Bank, dostępnej dla wszystkich osób fizycznych będących właścicielami karty kredytowej Visa TurboKARTA.

Promocja nie ma określonego czasu obowiązywania. O jej zakończeniu bank poinformuje z minimum miesięcznym wyprzedzeniem w korespondencji wysłanej na adres korespondencyjny lub e-mail posiadacza „kredytówki”.

„Zakupy z premią”

Do tego, byś cieszył się zwrotem części wydatków (tzw. moneyback), nie jest konieczne wykonywanie specjalnych działań.

Krok 1
Krok 1

Wypełnij formularz na stronie banku i złóż wniosek o TurboKARTĘ. Możesz to zrobić także w placówce Santander Consumer Banku (nie pomyl go z Santander Bank Polska, dawniej BZ WBK).

Krok 2
Krok 2

Korzystaj z karty na co dzień. Bank zwróci Ci część wydatków:

  • 5% na samodzielnych myjniach samochodowych (działających poza stacjami paliw);
  • 3% transakcji bezgotówkowych w restauracjach, pubach, kawiarniach i fast foodach;
  • 1% płatności na stacjach paliw.
Nagroda
Nagroda

Należny Ci zwrot, maksymalnie 30 zł w miesiącu, zostanie zaksięgowany na rachunku karty kredytowej w dniu generowania wyciągu za dany okres rozliczeniowy. Premia będzie widoczna jako „Twoje oszczędności”.

Uwaga: premię otrzymasz pod warunkiem, że terminowo zapłaciłeś przynajmniej minimalną kwotę do spłaty za poprzedni okres rozliczeniowy. Gdybyś tego nie zrobił, bank wstrzyma wypłacanie nagród do chwili uregulowania przez Ciebie zobowiązania.

Dodatkowe informacje

Gdyby zwrot obliczony według powyższych reguł przekraczał 30 zł w danym miesiącu, to nadwyżka nie przejdzie na następny okres rozliczeniowy.

Przy obliczaniu wysokości moneybacku nie będą uwzględniane transakcje anulowane czy zwrócone. Gdyby zwrot za taką operację został naliczony, to w następnym okresie rozliczeniowym bank dokona stosownej korekty.

W przypadku transakcji bezgotówkowych dokonanych w walucie obcej, moneyback będzie obliczany od kwoty, którą zostanie obciążony rachunek karty kredytowej po przewalutowaniu na złotówki.

Otrzymana premia będzie zwolniona z podatku dochodowego od osób fizycznych.

Visa TurboKARTA

Wspomniana karta kredytowa wydawana jest za darmo. Zwróć uwagę na opłatę miesięczną, która może być anulowana pod warunkiem wykonania "kredytówką" w danym okresie transakcji na łączną kwotę min. 1000 zł.

Dokonując transakcji w walucie obcej, musisz liczyć się z poniesieniem kosztów przewalutowania – 1,26% kwoty transakcji w euro lub 2,52% w przypadku innych walut.

Z kartą związany jest bezpłatny pakiet ubezpieczeniowy car assistance.

Propozycja dla aktywnych

W obecnej promocji możliwości uzyskania zwrotu części wydatków „kredytówką” Santander Consumer Banku są niestety znacznie mniejsze niż poprzednio (dotąd za transakcje na stacjach paliw bank oddawał 3% wydatków, a za zakupy w innych miejscach - 1%.) Płatności związane z samochodem czy wizytami w restauracjach to raczej niewielka część wydatków domowego budżetu, więc zebranie całej możliwej kwoty moneybacku - 30 zł/miesiąc - będzie trudne.

Dla osoby, która w miesiącu przejeżdża ok. 1000 kilometrów, czyli dwa razy tankuje samochód, oraz raz odwiedzi restaurację, zwrot wyniesie 5-6 zł. Niewiele, ale można sobie tłumaczyć, że w skali roku to już kilkadziesiąt złotych. Zważywszy, że w niektórych miesiącach wydatki pewnie będą wyższe, jest szansa, by odzyskać bez wielkiego wysiłku ok. 100 zł. Naszym zdaniem każda stówka się przyda.

Weź udział w promocji

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji "Zakupy z premią"

O banku

Santander Consumer Bank to instytucja specjalizująca w obszarze consumer finance, czyli kredytów dla klientów indywidualnych. Pod obecną nazwą bank działa w Polsce od 2006 r., natomiast w 2011 r. połączył się z AIG Bank Polska. Santander Consumer Polska należy do hiszpańskiej Grupy Santander, której częścią jest również Santader Bank Polska (dawne BZ WBK).