Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Do 30 zł zwrotu miesięcznie dla posiadaczy karty kredytowej Visa TurboKARTA w Santander Consumer Banku

Krzysztof Duliński

Dziennikarz z doświadczeniem w roli rzecznika prasowego i specjalisty ds. public relations. W wolnych chwilach lubi czytać i odkrywać nowe miejsca podczas górskich wędrówek.

Do 30 zł zwrotu miesięcznie dla posiadaczy karty kredytowej Visa TurboKARTA w Santander Consumer Banku
Źródło: strona promocji

Karta kredytowa to bardzo pożyteczny „plastik” - pozwala odsunąć wydatki w czasie, nierzadko umożliwia też rozłożenie większych zakupów na raty. Trzeba jednak korzystać z niej rozsądnie, spłacać należności w terminie, by nie narazić się na niepotrzebne koszty.

Warto od czasu do czasu sięgnąć do naszego poradnika nt. bezpiecznego posługiwania się „kredytówką” i odświeżyć sobie wiedzę na ten temat.

Dla tych, którzy dotąd nie korzystali z karty kredytowej, „lekturą obowiązkową” winien być artykuł „Jak mądrze wybrać kartę kredytową i rozsądnie z niej korzystać?”. Dobrą okazją ku zaznajomieniu się z naszymi artykułami może być właśnie moment, w którym rozważasz sięgnięcie po Visa TurboKARTĘ.

Akcja dla posiadaczy karty

Wróćmy do akcji „Zakupy do pełna” przygotowanej przez Santander Consumer Bank dostępnej dla wszystkich osób fizycznych będących właścicielami karty kredytowej Visa TurboKARTA.

Promocja nie ma określonego czasu obowiązywania. O jej zakończeniu bank poinformuje z minimum miesięcznym wyprzedzeniem w korespondencji listownej wysłanej na adres posiadacza „kredytówki”.

„Zakupy do pełna”

Do tego, byś cieszył się zwrotem części wydatków (tzw. moneyback), nie jest konieczne wykonywanie specjalnych działań.

Krok 1
Krok 1

Wypełnij formularz na stronie banku i złóż wniosek o TurboKARTĘ. Możesz to zrobić także w placówce Santander Consumer Banku (nie pomyl go z Santander Bank Polska, dawniej BZ WBK).

Krok 2
Krok 2

Korzystaj z karty na co dzień. Bank zwróci Ci 3% transakcji bezgotówkowych „kredytówką” na stacjach paliw oraz 1% wydatków w innych miejscach.

Krok 3
Krok 3

Należny Ci zwrot, maksymalnie 30 zł w miesiącu, zostanie zaksięgowany na rachunku karty kredytowej w dniu generowania wyciągu za dany okres rozliczeniowy. Premia będzie widoczna jako „Twoje oszczędności”.

Uwaga: premię otrzymasz pod warunkiem, że terminowo zapłaciłeś przynajmniej minimalną kwotę do spłaty za poprzedni okres rozliczeniowy. Gdybyś tego nie zrobił, bank wstrzyma wypłacanie nagród do chwili uregulowania przez Ciebie zobowiązania.

Dodatkowe informacje

Gdyby zwrot obliczony według powyższych reguł przekraczał 30 zł w danym miesiącu, to nadwyżka nie przejdzie na następny okres rozliczeniowy.

Przy obliczaniu wysokości moneybacku nie będą uwzględniane transakcje anulowane czy zwrócone. Gdyby zwrot za taką operację został naliczony, to w następnym okresie rozliczeniowym bank dokona stosownej korekty.

W przypadku transakcji bezgotówkowych dokonanych w walucie obcej, moneyback będzie obliczana od kwoty, którą zostanie obciążony rachunek karty kredytowej po przewalutowaniu na złotówki.

Otrzymana premia będzie zwolniona z podatku dochodowego od osób fizycznych.

Visa TurboKARTA

Wspomniana karta kredytowa wydawana jest za darmo. Miesięczna opłata za jej obsługę wynosi 4,90 zł. Prowizji możesz uniknąć, wykonując „kredytówką” w danym okresie transakcje na łączną kwotę min. 1000 zł.

Dokonując transakcji w walucie obcej, musisz liczyć się z poniesieniem kosztów przewalutowania – 1,26% kwoty transakcji w euro lub 2,52% w przypadku innych walut.

Z kartą związany jest bezpłatny pakiet ubezpieczeniowy car assistance.

Propozycja dla aktywnych

Możliwości uzyskania zwrotu części wydatków „kredytówką” Santander Consumer Banku są bardzo szerokie – za transakcje na stacjach paliw bank odda Ci 3% wydatków, a za zakupy w innych miejscach - 1%. Wysokość moneybacku może nie jest oszałamiająca, ale spełnienie warunku bezpłatności oznacza odzyskanie w każdym miesiącu min. 10 zł, co w skali roku przekłada się już na 120 zł. Zważywszy, że w niektórych miesiącach wydatki pewnie będą wyższe, a część z nich zostanie dokonana na stacjach paliw, to można założyć, że przez rok jest szansa, by odzyskać bez wielkiego wysiłku ok. 200 zł. W sam raz na zatankowanie ok. 40 litrów paliwa.

Weź udział w promocji

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji "Zakupy do pełna"

O banku

Santander Consumer Bank to instytucja specjalizująca w obszarze consumer finance, czyli kredytów dla klientów indywidualnych. Pod obecną nazwą bank działa w Polsce od 2006 r., natomiast w 2011 r. połączył się z AIG Bank Polska. Santander Consumer Polska należy do hiszpańskiej Grupy Santander, której częścią jest również Santader Bank Polska (dawne BZ WBK).

Więcej o Santander Consumer Bank