Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Promocja została zakończona. Sprawdź najnowszą: 200 zł do Zalando za Konto dla Młodych lub Konto Pierwsze w PKO BP.

100 zł na zakupy w H&M za PKO Konto Pierwsze (dla nastolatków w wieku 13 -18)

100 zł na zakupy w H&M za PKO Konto Pierwsze (dla nastolatków w wieku 13 -18)
Źródło: strona promocji

Czasu na skorzystanie z promocji „Zakupy dla dziecka z PKO Kontem Pierwszym” jest bowiem niewiele. Zakończy się ona 6 grudnia 2019 r. lub wcześniej, gdy wyczerpaniu ulegnie pula 1000 dostępnych bonusów (o czym bank poinformuje na tej stronie).

Warto zaznaczyć, że decyduje kolejność spełnienia wszystkich warunków otrzymania nagrody. Co prawda bank nie wyklucza, że w razie konieczności zwiększy pulę bonusów, ale pewności nigdy nie ma…

Czy możesz otworzyć dziecku konto w promocji?

Oczywiście formalnym uczestnikiem akcji jest rodzic (mówiąc precyzyjnie: przedstawiciel ustawowy). Co ważne, PKO Konto Pierwsze w promocji można otworzyć dziecku w wieku 13-18 lat, które wcześniej nie posiadało tego rachunku.

Od rodziców bank wymaga posiadania na dzień otrzymania nagrody konta osobistego dla osób fizycznych oraz dostępu do serwisu bankowości internetowej iPKO. Jeśli chciałbyś wziąć udział w promocji, a nie masz jeszcze w PKO BP rachunku osobistego, zapoznaj się z ofertą PKO Konta za Zero. Wraz z kontem dla nastolatka możesz też otworzyć bezpłatne Konto Rodzica, które pozwoli Ci na podgląd operacji dokonywanych przez Twoje dziecko, ale to właśnie Konto za Zero jest bardziej funkcjonalne.

2 x 50 zł do H&M

Przypomnijmy – w ramach oferty specjalnej bank rozdaje e-karty podarunkowe w postaci kodu elektronicznego do wykorzystania w sklepach stacjonarnych H&M, jak również w sklepie internetowym tej marki. Za spełnienie prostych warunków promocji otrzymasz 2 karty po 50 zł każda.

Sprawdźmy, jakiej aktywności wymaga PKO BP.

Wystarczy otwarcie dziecku konta i płatność kartą

Oto lista niezbędnych czynności:

Krok 1
Krok 1

Do 6 grudnia 2019 r. Twoje dziecko musi zawrzeć z bankiem umowę o PKO Konto Pierwsze wraz z kartą PKO Ekspres. Jako rodzic możesz złożyć wniosek w serwisie iPKO oraz w aplikacji IKO (jeśli już masz do nich dostęp) lub na stronie banku.

Krok 2
Krok 2

Podczas składania wniosku lub podczas podpisania umowy wyraź zgodę na otrzymywanie od banku informacji o charakterze marketingowym (elektronicznie i SMS-owo) i nie odwołuj jej aż do dnia otrzymania bonusu.

Krok 3
Krok 3

Również do 6 grudnia 2019 r. zgłoś się do udziału w promocji na tej stronie, podając swoje imię, nazwisko i PESEL oraz akceptując regulamin.

Krok 4
Krok 4

Dopilnuj, by do 22 grudnia 2019 r. Twoje dziecko wykonało za pomocą karty przynajmniej jedną transakcję bezgotówkową.

Nagroda
Nagroda

2 x 50 zł do wydania w H&M bank przyzna w formie kodów widocznych po zalogowaniu w serwisie iPKO:

  • do 20 grudnia 2019 r., jeśli powyższe warunki zostaną spełnione do 30 listopada lub
  • do 17 stycznia 2020 r., jeśli dziecko wykona płatność między 1 a 22 grudnia 2019 r.

Klika istotnych informacji

Podczas podpisywania umowy wymagana jest także obecność nastolatka; i to niezależnie od tego, czy ma to miejsce w oddziale, czy w obecności kuriera. Do załatwienia formalności potrzebna jest legitymacja szkolna dziecka, ewentualnie jego dowód osobisty lub paszport. To nastolatek jest osobą, która składa podpis na umowie – rodzic udziela jedynie pisemnej zgody na otwarcie rachunku.

Przed przyznaniem bonusu bank sprawdzi, czy konto nie zostało zamknięte lub przekształcone w inne oraz czy nie cofnięto wyrażonej zgody marketingowej. Dobra wiadomość jest taka, że wartość nagrody jest w całości zwolniona z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych.

Warto też zaznaczyć, co bank rozumie przez „transakcje kartą”. Chodzi tu o dowolną płatność kartą w sklepach stacjonarnych lub internetowych. Uznane zostaną również mobilne płatności zbliżeniowe. Warunku nie spełnią natomiast przelewy z rachunku karty oraz transakcje zakończone zwrotem towaru lub anulowaniem operacji.

Ważne: transakcja musi zostać nie tylko wykonana, ale i rozliczona w systemie banku najpóźniej 22 grudnia 2019 r. To kolejny powód (po ograniczonej liczbie premii), by nie zwlekać ze spełnieniem tego warunku ;)

Ze środków zgromadzonych na elektronicznej karcie podarunkowej można korzystać wielokrotnie. Kody będą ważne do 30 czerwca 2020 r.

Konto Pierwsze w PKO BP – czy rzeczywiście dobre na początek?

PKO Konto Pierwsze to propozycja PKO BP dla osób niepełnoletnich, które ukończyły 13 lat. Bank nie pobiera opłat za otwarcie i prowadzenie rachunku, zaś skromnej prowizji za kartę można uniknąć, wykonując zaledwie dwie płatności w miesiącu:

Sporym atutem rachunku jest aplikacja mobilna IKO, która zdecydowanie należy do najlepszych aplikacji bankowych na rynku. Z punktu widzenia edukacji finansowej nastolatka na uwagę zasługuje możliwość oszczędzania nawet drobnych kwot na wirtualnych skarbonkach.

A skoro o oszczędzaniu mowa, to należy wspomnieć o Pierwszym Koncie Oszczędnościowym powiązanym z usługą automatycznego oszczędzania. Oprocentowanie takiego rachunku może wynieść aż 2,5%.

Chcesz wiedzieć więcej? Zapoznaj się z analizą PKO Konta Pierwszego. Znajdziesz tam również informacje dotyczące uprawnień rodzica względem rachunku.

Dobry pretekst do otwarcia dziecku pierwszego konta

Jeśli Twoje dziecko ukończyło już 13 lat, to czas najwyższy, by zacząć wprowadzać je w ten „prawdziwy” świat finansów. Trudno ku temu o lepszą okazję niż promocja, w której w banalnie prosty sposób można zdobyć 100 zł do wykorzystania w H&M.

Po udanych zakupach nastolatek na pewno Ci podziękuje. Z kolei otwarcie konta zaprocentuje za kilka lat, gdy u progu dorosłości Twoja pociecha będzie już wyposażona w podstawową wiedzę finansową.

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji "Zakupy dla dziecka z PKO Kontem Pierwszym"

O banku

Bank opiera swoją działalność na segmencie detalicznym, korporacyjnym oraz inwestycyjnym, łącząc przy tym tradycję z nowoczesnością. Wartości istotne dla PKO BP to wiarygodność, satysfakcja klienta, ciągłe doskonalenie oraz przedsiębiorczość.

W ofercie PKO BP dla klientów detalicznych znajdziemy szeroką gamę produktów: rachunki osobiste i oszczędnościowe, lokaty terminowe, kredyty i pożyczki gotówkowe, kredyty hipoteczne oraz produkty inwestycyjne.