Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

60 zł dla nastolatków z eKontem możliwości w mBanku

60 zł dla nastolatków z eKontem możliwości w mBanku
Źródło: najlepszekonto.pl

Wielokrotnie przekonywaliśmy, że naszym zdaniem oswajanie dzieci z nowoczesną bankowością należy zacząć możliwie jak najwcześniej. Argumenty za takim postępowaniem przytoczyliśmy m.in. w tekście "5 powodów, by założyć dziecku konto w banku", podpowiadaliśmy też nastolatkom "Jak namówić rodziców na konto w banku". Rady są nadal aktualne i mogą być wykorzystane do rozmowy w rodzinnym gronie przy okazji promocji mBanku skierowanej do nastolatków, w której do zdobycia jest 60 zł.

Uczestnicy promocji

Akcja "Z mBankiem możesz więcej - edycja III" skierowana jest do osób, które skończyły 13 lat, ale nie świętowały jeszcze 18. urodzin. Dodatkowy warunek mówi, że uczestnicy promocji nie mogli być posiadaczami lub współposiadaczami konta osobistego lub oszczędnościowego w mBanku po 1 stycznia 2020 r.

Do promocji można przystąpić do 31 maja 2023 r.

60 zł na wyciągnięcie ręki

Zdobycie przez nastolatka premii nie wymaga wiele trudu, wykonywania skomplikowanych czynności:

Krok 1
Krok 1

Do 31 maja 2022 r. nastolatek musi złożyć wniosek o otwarcie eKonta możliwości wraz z kartą debetową i zawrzeć z mBankiem umowę o te produkty.

Potrzebny jest do tego jego dokument tożsamości (np. legitymacja szkolna) oraz zgoda rodziców lub opiekunów prawnych. Podpisanie umowy może się odbyć podczas spotkania z kurierem lub w placówce.

Krok 2
Krok 2

Dopilnuj, by do końca miesiąca następującego po tym, w którym zostało otwarte eKonto możliwości, Twoja pociecha:

  • wykonała minimum 5 płatności telefonem;
  • aktywowała cel oszczędnościowy.

Za spełnienie każdego z powyższych warunków przysługuje 10 zł premii. Zrealizowanie obu oznacza przyznanie przez bank dodatkowego bonusu w wysokości 40 zł. Tak więc maksymalna nagroda może wynieść 60 zł.

Krok 3
Krok 3

Spraw, by saldo założonego celu oszczędnościowego w ostatnim dniu miesiąca następującego po miesiącu otwarcia konta promocyjnego wynosiło przynajmniej 10 zł.

Nagroda
Nagroda

Premia będzie wypłacona na eKonto możliwości założone w promocji do końca drugiego miesiąca następującego po miesiącu, w którym został otwarty ROR.

Przykładowo: jeżeli konto zostało otwarte w lutym, to niepełnoletni ma czas na spełnienie warunków do końca marca, a premia będzie wypłacona przez bank do końca kwietnia.

Istotne szczegóły

Za płatność telefonem bank uznaje transakcje bezgotówkowe wykonane w punktach handlowo-usługowych i przez Internet przy pomocy aplikacji Google Pay lub Apple Pay, do których została dodana karta wydana do konta otwartego w promocji. Możliwa jest też płatność Blikiem zbliżeniowym.

Premia jest zwolniona z opodatkowania, nie trzeba się z niej rozliczać w rocznym zeznaniu podatkowym.

Posiadacz konta w mBanku ma prawo występować w roli polecającego w programie PolecamBank i zgarniać bonusy za każdą skuteczną rekomendację.

Produkty mBanku

Uczestnik promocji musi założyć w mBanku dwa produkty: eKonto możliwości i cel oszczędnościowy. Przyjrzyjmy się im bliżej.

eKonto możliwości

Rachunek adresowany jest do młodych osób w wieku 13-24 lata, ale w ramach opisywanej promocji mogą go założyć tylko niepełnoletni.

Moje cele

To rachunek pozwalający na automatyczne odkładanie resztek z wykonywanych transakcji: przelewów, płatności kartą czy wypłat z bankomatu. Posiadacz Moich celów określa, czy chce, aby na to konto wpływały kwoty będące zaokrągleniem kwoty transakcji do 10 zł, stała kwota czy może określony procent od operacji. Nie ma przeszkód, by samodzielnie zasilać Moje cele.

Podane promocyjne oprocentowanie dostępne jest tylko dla osób pełnoletnich. Młodsi, choć mogą założyć Moje Cele, to niestety nie otrzymają wyższych odsetek. Ich oszczędności oprocentowane są na standardowym – znacznie niższym - poziomie.

Prosta recepta na kieszonkowe

Warunki zgarnięcia premii są naprawdę proste, poradzi sobie z nimi każdy nastolatek. Przy okazji zdobędzie nie tylko pieniądze, ale i bezcenną wiedzę na temat funkcjonowania nowoczesnej bankowości.

Skoro jest okazja, to - naszym zdaniem - warto sięgnąć po bonus. Ostateczna decyzja należy jednak do Ciebie - Rodzicu/Nastolatku. Powodzenia.

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji "Z mBankiem możesz więcej - edycja III"

O banku

mBank w krótkim czasie zrewolucjonizował polski rynek usług bankowych. Do dziś kieruje się zdefiniowaną przed laty misją: „maksimum korzyści i wygoda w finansach osobistych” i systematycznie wprowadza nowoczesne produkty i usługi. Obecnie obsługuje ok. 5 mln klientów detalicznych i posiada ok. miliona aktywnych użytkowników bankowości mobilnej.