My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Ocena redakcji:

Wymarzone Konto Osobiste w BNP Paribas

Wymarzone Konto Osobiste w BNP Paribas
Źródło: strona wymarzonekonto.pl

Wymarzone Konto to podstawowy rachunek osobisty, który z oferty Raiffeisen Polbanku przeszedł do obsługi przez BNP Paribas. Konto charakteryzuje się przystępnymi opłatami (0 zł za prowadzenie, przelewy i wypłaty z bankomatów w kraju), a do karty debetowej MasterCard – ze stałym kosztem 6 zł – dołączony jest pakiet ubezpieczeń.

W naszej analizie Wymarzonego Konta sprawdzimy podstawowe opłaty związane z prowadzeniem rachunku, obsługą karty debetowej i przelewami. Przybliżymy ci także dodatkowe usługi do tego rachunku i porównamy go z innymi kontami z oferty banku.

Podstawowe parametry Wymarzonego Konta Osobistego

Konkurencja wśród kont osobistych jest duża, jednak dla klientów niezmiennie najważniejsze są opłaty i prowizje związane z rachunkiem i oferowanymi w ramach niego usługami.

Poniżej przedstawiamy najważniejsze parametry Wymarzonego Konta w BNP Paribas.

Usługi dla posiadaczy Wymarzonego Konta

Dodatkowe funkcjonalności to często klucz do sukcesu konta osobistego. Atrakcyjne usługi i powiązane produkty niejednokrotnie mogą przesądzić o wyborze tego, a nie innego rachunku.

Oto usługi dla użytkowników Wymarzonego Konta:

 • Konto Wymarzony Cel – rachunek dla regularnego oszczędzania z oprocentowaniem uzależnionym od stopy referencyjnej NBP i wysokości salda rachunku.
 • Konto Walutowe – rachunek jest prowadzony bezpłatnie w EUR, USD, GBP i USD; do konta w euro możesz otrzymać kartę debetową;
 • bezpłatne ubezpieczenie "CYBER Pomoc" do karty debetowej MasterCard – w ramach pakietu chronione są nie tylko Twoje środki przy zakupach internetowych, ale także tożsamość i reputacja w sieci;
 • nowoczesna aplikacja mobilna z dostępem do płatności mobilnych Blik;
 • płatności Google Pay i Apple Pay;
 • Wymarzone Konto Osobiste okiem redakcji

  Czy Wymarzone Konto w istocie jest takie idealne? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie.

  Jeśli przypomnimy sobie ankietę, której wypełnienie było częścią kampanii marketingowej tego rachunku, to rachunek jest całkiem atrakcyjny – oprocentowanie uzależnione od warunków rynkowych (stopy referencyjnej NBP), niezmienne opłaty czy brak prowizji za wypłaty z bankomatów to mocne strony Wymarzonego Konta. Do tego należy dodać bezpłatne ubezpieczenie do karty debetowej MasterCard oraz dostępność nowego konta zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów banku.

  Wymarzone Konto ma też swoje wady – jeśli zależy nam na ubezpieczeniu i bezpłatnych bankomatach, zapłacimy sztywne 6 zł za obsługę karty MasterCard; oprocentowanie konta może nam zrekompensować ten koszt, jednak w praktyce nie jest to takie proste (na Wymarzonym Koncie trzeba utrzymywać ok. 23 000 zł, aby odsetki pokryły opłatę za kartę debetową).

  Ocena redakcji łącznie:

  Zalety

  • gwarancja niezmienności opłat podstawowych opłat przez cały czas trwania umowy
  • bezpłatne ubezpieczenie dla karty Mastercard

  Wady

  • stała opłata za kartę Mastercard
  • brak przelewów natychmiastowych

  Przydatne dokumenty

  1. Taryfa oprocentowania, opłat i prowizji
  2. Warunki ubezpieczenia CYBER Pomoc

  O banku

  Bank BNP Paribas jest instytucją uniwersalną z długą historią, której obecny kształt to efekt połączenia Banku Gospodarki Żywnościowej, BNP Paribas oraz Raiffesen Polbanku, do którego doszło w latach 2015-2018. Bank jest częścią grupy BNP Paribas. Misją BNP Paribas Bank Polska jest „oferowanie w sposób odpowiedzialny innowacyjnych rozwiązań finansowych, które pomogą klientom zmienić ich świat i będą wspierać lokalną gospodarkę”.

  Czytaj więcej

  Komentarze