My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Ocena redakcji:

Wymarzone Konto Osobiste w Raiffeisen Polbanku

Wymarzone Konto Osobiste w Raiffeisen Polbanku
Źródło: strona wymarzonekonto.pl

Wymarzone Konto to podstawowy rachunek osobisty w ofercie Raiffeisen Polbanku. Konto charakteryzuje się przystępnymi opłatami (0 zł za prowadzenie, przelewy i wypłaty z bankomatów w kraju), jest oprocentowane, a do karty debetowej MasterCard – ze stałym kosztem 6 zł – dołączony jest pakiet ubezpieczeń.

W naszej analizie Wymarzonego Konta sprawdzimy podstawowe opłaty związane z prowadzeniem rachunku, obsługą karty debetowej i przelewami. Przybliżymy ci także dodatkowe usługi do tego rachunku i porównamy go z innymi kontami z oferty banku.

Podstawowe parametry Wymarzonego Konta Osobistego

Konkurencja wśród kont osobistych jest duża, jednak dla klientów niezmiennie najważniejsze są opłaty i prowizje związane z rachunkiem i oferowanymi w ramach niego usługami.

Poniżej przedstawiamy najważniejsze parametry Wymarzonego Konta w Raiffeisen Polbanku.

Usługi dla posiadaczy Wymarzonego Konta

Dodatkowe funkcjonalności to często klucz do sukcesu konta osobistego. Atrakcyjne usługi i powiązane produkty niejednokrotnie mogą przesądzić o wyborze tego, a nie innego rachunku.

Oto usługi dla użytkowników Wymarzonego Konta:

 • Konto Wymarzony Cel – rachunek dla regularnego oszczędzania z oprocentowaniem uzależnionym od stopy referencyjnej NBP i wysokości salda rachunku (progi salda to od 0 do 100 tys. zł oraz powyżej 100 tys. zł). Oprocentowanie wynosi odpowiednio 0,525% oraz 0,225% i może być podwyższone odpowiednio o 0,675 p.p. i 0,2% (czyli łącznie można zyskać do 1,2% w skali roku), jeśli rachunek będzie systematycznie zasilany, ale nie dokonamy z niego żadnej wypłaty;
 • Konto Walutowe R-Dealer – rachunek jest prowadzony bezpłatnie w EUR, USD, GBP i USD; do konta w euro możesz otrzymać kartę debetową;
 • bezpłatne ubezpieczenie "CYBER Pomoc" do karty debetowej MasterCard – w ramach pakietu chronione są nie tylko Twoje środki przy zakupach internetowych, ale także tożsamość i reputacja w sieci;
 • nowoczesna aplikacja mobilna z dostępem do płatności mobilnych Blik;
 • płatności Google Pay i Apple Pay;
 • R-Dealer – internetowa platforma wymiany walut, w której można szybko kupować i sprzedawać walutę między rachunkami w złotych i walutach obcych;
 • program lojalnościowy #korzystaj połączony ze specjalną platformą zakupową, dostępną wyłącznie poprzez system R-Online. Za wykonanie różnego rodzaju czynności związanych z bankowością (transakcje kartą, logowanie do systemu bankowości internetowej) lub za zakup dodatkowych produktów bankowych (ubezpieczenia emerytalnego, karty HCE itp.) klient otrzymuje punkty, które może wymienić na towary lub usługi przyporządkowane do następujących kategorii: e-kultura, zdrowie, rozrywka, podróże, na co dzień.

Wymarzone Konto a inne rachunki osobiste Raiffeisen Polbanku

Poniższa tabela prezentuje różnice między rachunkami w Raiffeisen Polbanku:

Wymarzone Konto Konto Aktywne
Opłata za prowadzenie rachunku 0 zł
Miesięczna opłata za kartę debetową

6 zł - MasterCard

3 zł - Visa

6 zł
Możliwość uniknięcia opłaty za kartę

karta MasterCard - nie można uniknąć opłaty

karta Visa - można uniknąć, dokonując jednej transakcji w miesiącu

wykonanie min. 8 transakcji kartą w miesiącu
Wypłaty z bankomatów

karta MasterCard - bezpłatne wypłaty z bankomatów w kraju

karta Visa - bezpłatne wypłaty z bankomatów w oddziałach banku i sieci Euronet, 6 zł za wypłaty z pozostałych bankomatów

0 zł za wypłaty gotówki z bankomatów własnych banku i bankomatów sieci Euronet (z wyjątkiem tych zlokalizowanych w oddziałach innych banków), 8 zł za wypłaty z pozostałych bankomatów

Wymarzone Konto Osobiste posiada gwarancję stałych opłat przez cały czas trwania umowy (bank zapewnia, że opłaty nie ulegną podwyższeniu). Prowadzenie tego rachunku jest bezpłatne, podobnie jak wypłaty z bankomatów w kraju (dla kart MasterCard). Jedyną obowiązkową opłatą jest koszt obsługi karty debetowej, jednak w przypadku kart Visa tej opłaty można z łatwością uniknąć. Dużą zaletą tego konta jest oprocentowanie uzależnione od stopy referencyjnej NBP. Wymarzone Konto przyniesie korzyści osobom poszukującym oprocentowanego konta osobistego ze stabilnymi opłatami.

Konto Aktywne może być dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie posiadają stałych źródeł dochodów lub uzyskują je nieregularnie, ale jednocześnie dość aktywnie płacą kartą debetową.

Wymarzone Konto Osobiste okiem redakcji

Czy Wymarzone Konto w istocie jest takie idealne? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie.

Jeśli przypomnimy sobie ankietę, której wypełnienie było częścią kampanii marketingowej tego rachunku, to nowy produkt Raiffeisena jest całkiem atrakcyjny – oprocentowanie uzależnione od warunków rynkowych (stopy referencyjnej NBP), niezmienne opłaty czy brak prowizji za wypłaty z bankomatów to mocne strony Wymarzonego Konta. Do tego należy dodać bezpłatne ubezpieczenie do karty debetowej MasterCard oraz dostępność nowego konta zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów banku.

Wymarzone Konto ma też swoje wady – jeśli zależy nam na ubezpieczeniu i bezpłatnych bankomatach, zapłacimy sztywne 6 zł za obsługę karty MasterCard; oprocentowanie konta może nam zrekompensować ten koszt, jednak w praktyce nie jest to takie proste (na Wymarzonym Koncie trzeba utrzymywać ok. 23 000 zł, aby odsetki pokryły opłatę za kartę debetową).

Ocena redakcji łącznie:

Zalety

 • gwarancja niezmienności opłat podstawowych opłat przez cały czas trwania umowy
 • bezpłatne ubezpieczenie dla karty Mastercard

Wady

 • stała opłata za kartę Mastercard
 • brak przelewów natychmiastowych

Przydatne dokumenty

 1. Taryfa oprocentowania, opłat i prowizji
 2. Warunki ubezpieczenia CYBER Pomoc

O banku

Bank BNP Paribas jest instytucją uniwersalną z długą historią, której obecny kształt to efekt połączenia Banku Gospodarki Żywnościowej, BNP Paribas oraz Raiffesen Polbanku, do którego doszło w latach 2015-2018. Bank jest częścią grupy BNP Paribas. Misją BNP Paribas Bank Polska jest „oferowanie w sposób odpowiedzialny innowacyjnych rozwiązań finansowych, które pomogą klientom zmienić ich świat i będą wspierać lokalną gospodarkę”.

Czytaj więcej

Komentarze