Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Promocja została zakończona. Przejdź do aktualnych promocji.

Lokata 4% i 50 zł premii w promocji Wymarzonego Konta Osobistego Raiffeisen Banku

Lokata 4% i 50 zł premii w promocji Wymarzonego Konta Osobistego Raiffeisen Banku
Źródło: strona promocji

Kto może ubiegać się o nagrodę

W promocji zorganizowanej przez Raiffeisen Bank Polska i Agorę S.A. mogą wziąć udział wyłącznie osoby pełnoletnie, które nie posiadają bądź nie posiadały konta w banku w okresie od 1 stycznia 2015 roku do dnia złożenia wniosku o Wymarzone Konto Osobiste. Uczestnicy promocji mogą liczyć na następujące bonusy:

 • jednorazową premię w wysokości 50 zł;
 • preferencyjne oprocentowanie Lokaty Mobilnej – po spełnieniu warunków zawartych w Regulaminie Oferty Specjalnej bank przyzna uczestnikowi dodatkowe oprocentowanie w wysokości 1,4% w skali roku do Lokaty Mobilnej (jej standardowe oprocentowanie to 2,6%). Tak więc preferencyjne oprocentowanie lokaty wyniesie w sumie 4%.

Efektywne oprocentowanie lokaty wraz z premią wynosi ok. 6,47% brutto w skali roku.

Dodatkowa korzyść

Ponadto uczestnik, który otworzy Wymarzone Konto Osobiste, będzie miał możliwość założenia w oddziale banku, w okresie od dnia 29 lutego 2016 r. do dnia 30 kwietnia 2016 r., 3-miesięcznej lokaty na kwotę od 3.000,00 PLN do 10.000,00 PLN, z oprocentowaniem wynoszącym 3,00% w skali roku.

Jakie warunki należy spełnić?

Zanim uzyskamy premię oraz podwyższone oprocentowanie, musimy spełnić łącznie kilka warunków – zarówno na etapie rejestracji, jak i po założeniu konta. W tej promocji szczególnie istotne jest dokładne przestrzeganie terminów, dlatego warto o nich pamiętać. Bonusy będą czekały tylko dla tych uczestników, którzy:

 • do 21 marca 2016 zarejestrują się w aplikacji konkursowej na stronie internetowej serwisu organizatora (aby to uczynić, muszą podać swój e-mail);

 • potwierdzą rejestrację, klikając w link przesłany przez organizatora promocji, a następnie prawidłowo wypełnią wniosek o otwarcie Wymarzonego Konta Osobistego oraz wydanie Karty Debetowej MasterCard Debit lub naklejki zbliżeniowej Minikarta Debit;

 • zaakceptują Regulamin Oferty Specjalnej, zgodzą się na wykorzystanie swoich danych przez bank w celach marketingowych oraz wyrażą zgodę na przekazanie danych osobowych organizatorowi promocji (brak zgody jest równoznaczny z rezygnacją z udziału w konkursie).

Po przejściu procesu rejestracji uczestnik powinien:

 1. Do 15 kwietnia 2016 roku zawrzeć umowę o Wymarzone Konto Osobiste oraz umowę karty debetowej MasterCard Debit lub umowę o naklejkę zbliżeniową Minikarta Debit (można to zrobić online lub w formie pisemnej), a następnie aktywować rachunek. W terminie 14 dni od aktywacji konta do uczestnika zostanie wysłana karta debetowa lub naklejka zbliżeniowa. Kartę/naklejkę należy aktywować w serwisie bankowości internetowej R-Online lub w serwisie bankowości mobilnej w ciągu 7 dni od daty jej otrzymania.
 2. Do 30 kwietnia 2016 roku założyć w serwisie bankowości mobilnej 3-miesięczną Lokatę Mobilną i nie rozwiązać jej przed dniem jej zapadalności. Standardowe oprocentowanie lokaty wynosi 2,60% w skali roku, minimalna kwota wpłaty to 1000 zł, maksymalna – 10 000 zł.
  Uwaga! Uczestnik może założyć tylko jedną Lokatę Mobilną.
 3. W okresie od 01 maja 2016 roku do 31 lipca 2016 roku wykonać płatność / płatności kartą debetową MasterCard Debit lub naklejką zbliżeniową na kwotę 100 zł w każdym z trzech miesięcy.

Powtórzmy: aby uzyskać premię i preferencyjne oprocentowanie, należy spełnić łącznie wszystkie warunki obowiązujące podczas rejestracji i po podpisaniu umowy o konto.

Wypłata nagród

O przyznaniu gwarantowanej premii w wysokości 50 zł bank poinformuje uczestników drogą mailową nie później niż do dnia 17 sierpnia 2016 r. Po otrzymaniu tej wiadomości uczestnik musi podać w aplikacji konkursowej numer Wymarzonego Konta Osobistego założonego w promocji. Premia zostanie przekazana przez organizatora do dnia 14 września 2016 roku.

Natomiast wypłata odsetek naliczonych na podstawie dodatkowego oprocentowania nastąpi do dnia 15 sierpnia 2016 r. - pod warunkiem, że uczestnik promocji nadal korzysta z założonego rachunku.

Wymarzone Konto Osobiste – podstawowe parametry

Warto poświęcić chwilę czasu i przyjrzeć się dokładnie parametrom Wymarzonego Konta. Opłaty za podstawowe czynności bankowe prezentują się następująco:

 • konto jest oprocentowane - oprocentowanie jest zmienne, uzależnione od kwoty znajdującej się na rachunku i aktualnie wynosi:

  • 0,375% dla kwot do 3 000 zł,

  • 1,125% dla kwot 3 000,01 - 10 000 zł

  • 1,5% dla kwot powyżej 10 000 zł;

 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta – jest to opłata gwarantowana, której wysokość nie ulegnie podwyższeniu w trakcie umowy;

 • 3 zł/miesiąc za obsługę karty debetowej – opłaty nie można uniknąć, jednak bank gwarantuje, że jej wysokość nie zmieni się w trakcie trwania umowy;

 • 15 zł za wydanie naklejki zbliżeniowej i pierwszy rok jej używania, w następnych latach - 0 zł;

 • 0 zł za wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w kraju - także i tutaj mamy gwarancję od banku, że opłata pozostanie niezmienna. Natomiast za wypłatę gotówki z bankomatów za granicą zapłacimy 3% min. 8 zł;

 • 0 zł za przelewy internetowe i za pomocą aplikacji mobilnych.

Ponadto wraz z Wymarzonym Kontem Osobistym otrzymujemy dostęp do bezpłatnego Konta Walutowego R-Dealer oraz Wymarzonego Konta Lokacyjnego – rachunku oszczędnościowego, którego oprocentowanie wynosi odpowiednio 0,75; 1,425 oraz 1,8%.

Dokładny opis Wymarzonego Konta Osobistego znajdziesz tutaj

Komentarz redakcji

Promocja „Wymarzone Konto Osobiste z lokatą 4% oraz premią 50 zł” ma swoje plusy i minusy. Z jednej strony, aby skorzystać ze wszystkich bonusów, należy posiadać Wymarzone Konto przynajmniej do września (dopiero w tym miesiącu bank przekaże nam premię). W praktyce oznacza to, że jeśli klient założy lokatę np. w marcu, będzie musiał utrzymać rachunek po dacie zapadalności depozytu, spełniając przy tym warunki promocji dotyczące płatności kartą i ponosząc sztywną opłatę za jej użytkowanie.

Z drugiej strony Wymarzone Konto ma swoje zalety. Otwarcie i prowadzenie rachunku jest bezpłatne, podobnie jak wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju oraz przelewy internetowe. Ponadto bank gwarantuje stabilność opłat - ten fakt w dobie pogarszania się warunków na kontach może stać się kolejnym atutem dla wielu klientów. Warto także podkreślić, że gwarantowana premia w wysokości 50 zł pozwoli pokryć opłatę za kartę przez około 16 miesięcy. W efekcie otrzymamy bezpłatny, a przy tym oprocentowany rachunek (co obecnie również jest dużą rzadkością).

Osoby, które cenią sobie stabilne opłaty i możliwość oszczędzania na koncie, mogą być usatysfakcjonowane warunkami promocji. Pozostałe, zanim wezmą udział w konkursie, powinny rozważyć wszystkie „za” i „przeciw” i dopiero wówczas podjąć ostateczną decyzję.

O banku

Raiffeisen Polbank, podobnie jak niektóre banki działające w naszym kraju, należy do zagranicznej grupy finansowej – w tym przypadku Grupy Raiffeisen Bank International. Sam Raiffeisen działa w Polsce od 1991 r. i początkowo zajmował się obsługą przedsiębiorstw. W 2012 r. rozpoczął proces przejęcia Polbanku EFG, dzięki czemu stał się bankiem uniwersalnym, który oferuje także produkty i usługi dla klientów indywidualnych.