Wymarzone Konto dla Biznesu w Raiffeisen Polbanku

Wymarzone Konto dla Biznesu w Raiffeisen Polbanku Źródło obrazka: strona Raiffeisen Polbanku

Wymarzone Konto dla Biznesu to interesujący rachunek w ofercie firmowej Raiffeisen Polbanku. Mogą z niego skorzystać przedsiębiorcy prowadzący działalność w różnych formach prawnych (m.in. jednoosobowe DG, spółki, fundacje), a sam rachunek jest całkiem atrakcyjną opcją. Prowadzenie Wymarzonego Konta dla Biznesu jest bezpłatne, a opłata za przelewy i kartę debetową uzależniona jest od sumy miesięcznych wpływów na konto.

Środkami na koncie można zarządzać zarówno internetowo, jak i mobilnie, a dodatkowo bank oferuje firmie interesujące opcjonalne usługi. Rachunek firmowy w Raiffeisenie może przynieść korzyści głównie mniejszym firmom, które dokonują niewielkiej liczby przelewów i poszukują funkcjonalnego, wygodnego konta dla swojego biznesu.

W naszej analizie Wymarzonego Konta dla Biznesu zajmiemy się głównie kosztami związanymi z tym rachunkiem, jednak przybliżymy Ci także dodatkowe usługi, z jakich może korzystać Twoja firma w ramach tego konta.

Podstawowe parametry Wymarzonego Konta dla Biznesu

Usługi finansowe, szczególnie bankowe, wiążą się z ponoszeniem określonych kosztów. Ich minimalizowanie jest szczególnie ważne w działalności gospodarczej, dlatego wybór rachunku bankowego o przystępnych opłatach może znacząco ułatwić prowadzenie firmy. Poniżej przedstawiamy parametry Wymarzonego Konta dla Biznesu wspólne dla wszystkich grup klientów:

 • z rachunku mogą skorzystać następujące podmioty: osoby prowadzące jednoosobową DG, spółki cywilne, jawne, partnerskie, komandytowe, komandytowo-akcyjne, spółki z o.o., spółki akcyjne, stowarzyszenia oraz fundacje – firma powinna wykazywać roczne obroty w wysokości max. 4 mln zł (6 mln zł jeśli firma prowadzi uproszczoną księgowość);
 • rachunek nie jest oprocentowany;
 • 0 zł za prowadzenie rachunku lub 15 zł jeżeli suma wpływów, w poprzednim miesiącu, nie wyniosła min. 2000 zł.
 • 0 zł za wydanie karty debetowej Visa Business z funkcją płatności zbliżeniowych i internetowych. Wizerunek karty prezentujemy poniżej:

Karta płatnicza do Wymarzonego Konta dla Biznesu

 • bezpłatne wypłaty gotówki z bankomatów w oddziałach banku oraz sieci Euronet;
 • 1,5% min. 5 zł za wypłaty z pozostałych bankomatów w kraju;
 • 3% min. 10 zł za wypłaty z bankomatów za granicą + 3% za przewalutowanie;
 • 0 zł za sprawdzenie salda w bankomacie.
 • 0 zł za przelewy do ZUS i Urzędu Skarbowego;
 • bank nie realizuje przelewów natychmiastowych;
 • 0 zł za realizację zlecenia stałego;
 • 0 zł za realizację polecenia zapłaty;
 • 10 zł za przelew SORBNET (powyżej 1 mln zł);
 • 0 zł - kody autoryzacyjne SMS.

W zależności od miesięcznych wpływów na konto część z opłat i prowizji może różnić się dla konkretnych klientów:

Suma miesięcznych wpływów Poniżej 20 000 zł Od 20 000 zł do 100 000 zł Powyżej 100 000 zł
Opłata za kartę debetową 5 zł 2,50 zł 0 zł
Pakiet bezpłatnych przelewów i opłata za przelew poza pakietem 20 bezpłatnych przelewów, 1,50 zł za przelew poza pakietem 40 bezpłatnych przelewów, 0,9 zł za przelew poza pakietem wszystkie przelewy są bezpłatne
Opłata za przelew walutowy 75 zł 50 zł 25 zł
Opłata za przelew SEPA do 50 tys. EUR 5 zł 4 zł 3 zł
Opłata za wpłaty i wypłaty gotówki w oddziale 0,35% min. 10 zł 0,35% min. 10 zł 2 pierwsze bezpłatnie, kolejne 0,35% min. 10 zł

Nadchodzące zmiany w taryfie opłat

Od 1 maja 2017 r. będzie można również korzystać z bankomatów i wpłatomatów Euronet - koszt to 0,5% min. 10 zł, a pierwsza wpłata w miesiącu będzie darmowa. Wraz z 1 czerwca 2017 r. bank będzie pobierał 10 zł za dostęp do bankowości internetowej od drugiego i kolejnego użytkownika (w praktyce nie obejmie to osób samozatrudnionych, jednak dotknie np. spółki cywilne).

Usługi dodatkowe dla posiadaczy Wymarzonego Konta dla Biznesu

Opcjonalne usługi dołączane do konta firmowego rozszerzają jego możliwości i pozwalają na wygodne prowadzenie finansów przedsiębiorstwa. W ramach Wymarzonego Konta dla Biznesu przedsiębiorcy mogą korzystać z poniższych udogodnień:

 • Ubezpieczenie „Pomoc dla Biznesu” – bezpłatne ubezpieczenie zapewniające min. pomoc techniczną, drogową i medyczną (określona ilość interwencji w ciągu roku) oraz przydatne firmie infolinie tematyczne. Z warunkami ubezpieczenia zapoznasz się tutaj.
 • Rachunek rozliczeniowo-lokacyjny – konto do gromadzenia nadwyżek finansowych z oprocentowaniem do 1,0% (w zależności od ulokowanej kwoty).
 • Platforma wymiany walut R-Dealer – bezpłatna usługa umożliwiająca wymianę walut na atrakcyjnych warunkach.
 • Rachunki pomocnicze – rachunki prowadzone w PLN, EUR, USD, CHF, GBP, SEK, DKK, NOK, CZK, HUF, JPY, CAD, AUD, RUB (koszt każdego to od 0 do 15 zł).
 • Bankowość mobilna – aplikacja banku na smartfony pozwala zarządzać środkami firmy z każdego miejsca na świecie.

Wymarzone Konto dla Biznesu okiem redakcji

Rachunek firmowy w Raiffeisen Polbanku to interesująca oferta dla przedsiębiorców. Jego niewątpliwą zaletą jest bezpłatne prowadzenie czy darmowe wpłatomaty, jednak opłata za przelewy internetowe czy obsługę karty debetowej uzależniona jest od sumy miesięcznych wpływów na konto (podobna zasada dotyczy wpłat i wypłat gotówki w oddziale czy przelewów SEPA).

Należy jednak przyznać, że Wymarzone Konto dla Biznesu oferuje naprawdę funkcjonalne usługi dodatkowe: platforma wymiany walut, bezpłatne ubezpieczenie czy aplikacja mobilna ułatwiają zarządzanie firmą i jej finansami, a to czasem jest ważniejsze niż same koszty. Jeśli oferta firmowa Raiffeisena odpowiada potrzebom Twojego przedsiębiorstwa, rozważ wybór Wymarzonego Konta dla Biznesu.

Ocena: 4.0

 • bezpłatne prowadzenie konta
 • bezpłatne ubezpieczenie assistance
 • większość opłat uzależniona od miesięcznych wpływów na konto

Sylwetka Raiffeisen Polbanku

Raiffeisen Polbank, podobnie jak niektóre banki działające w naszym kraju, należy do zagranicznej grupy finansowej – w tym przypadku Grupy Raiffeisen Bank International. Sam Raiffeisen działa w Polsce od 1991 r. i początkowo zajmował się obsługą przedsiębiorstw. W 2012 r. rozpoczął proces przejęcia Polbanku EFG, dzięki czemu stał się bankiem uniwersalnym, który oferuje także produkty i usługi dla klientów indywidualnych.

Konto w pigułce

 • Jakie są opłaty za konto, kartę i operacje bankowe?

  Prowadzenie konta jest bezpłatne. Koszt karty debetowej to od 0 do 5 zł, nie można go uniknąć. 20/40/nieograniczona ilość przelewów w rachunku jest bezpłatnych, kolejne kosztują od 0 do 1,50 zł. Przelewy do ZUS i US – 0 zł. Wypłaty z bankomatów w oddziałach banku oraz Euronetu są bezpłatne, wypłaty z pozostałych bankomatów to koszt 1,5% min. 5 zł.

 • Kto skorzysta z tego konta?

  Wymarzone Konto dla Biznesu może przynieść najwięcej korzyści firmom generującym wysokie kwoty przelewów przychodzących na rachunek oraz przedsiębiorcom poszukującym rachunku z funkcjonalnymi usługami dodatkowymi.

 • Jakie są największe zalety rachunku?

  Jeżeli miesięczna suma wpływów na rachunek wynosi co najmniej 100 000 zł, konto będzie prawie darmowe. Bank oferuje także bezpłatne ubezpieczenie „Pomoc dla Biznesu”.

 • Jakie są największe wady rachunku?

  Przy niższych wpływach na rachunek bank pobiera sztywną opłatę za obsługę karty debetowej oraz dość wysoką opłatę za wpłaty i wypłaty gotówki w oddziałach.

Zadaj pytanie

Prosimy o kontakt, jeżeli w analizie tego rachunku zabrakło ważnej informacji lub gdy podana informacja jest błędna.


Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.