Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Konto zostało wycofane z oferty. Sprawdź inne produkty i konta oferowane przez: BNP Paribas

Wymarzone Konto dla Biznesu w Raiffeisen Polbanku

Wymarzone Konto dla Biznesu w Raiffeisen Polbanku
Źródło: strona Raiffeisen Polbanku
Ocena:
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

Środkami na koncie można zarządzać zarówno internetowo, jak i mobilnie, a dodatkowo bank oferuje firmie interesujące opcjonalne usługi. Rachunek firmowy w Raiffeisenie może przynieść korzyści głównie mniejszym firmom, które dokonują niewielkiej liczby przelewów i poszukują funkcjonalnego, wygodnego konta dla swojego biznesu.

W naszej analizie Wymarzonego Konta dla Biznesu zajmiemy się głównie kosztami związanymi z tym rachunkiem, jednak przybliżymy Ci także dodatkowe usługi, z jakich może korzystać Twoja firma w ramach tego konta.

Podstawowe parametry Wymarzonego Konta dla Biznesu

Usługi finansowe, szczególnie bankowe, wiążą się z ponoszeniem określonych kosztów. Ich minimalizowanie jest szczególnie ważne w działalności gospodarczej, dlatego wybór rachunku bankowego o przystępnych opłatach może znacząco ułatwić prowadzenie firmy. Poniżej przedstawiamy parametry Wymarzonego Konta dla Biznesu wspólne dla wszystkich grup klientów:

Nadchodzące zmiany w taryfie opłat

Od 1 maja 2017 r. będzie można również korzystać z bankomatów i wpłatomatów Euronet - koszt to 0,5% min. 10 zł, a pierwsza wpłata w miesiącu będzie darmowa. Wraz z 1 czerwca 2017 r. bank będzie pobierał 10 zł za dostęp do bankowości internetowej od drugiego i kolejnego użytkownika (w praktyce nie obejmie to osób samozatrudnionych, jednak dotknie np. spółki cywilne).

Usługi dodatkowe dla posiadaczy Wymarzonego Konta dla Biznesu

Opcjonalne usługi dołączane do konta firmowego rozszerzają jego możliwości i pozwalają na wygodne prowadzenie finansów przedsiębiorstwa. W ramach Wymarzonego Konta dla Biznesu przedsiębiorcy mogą korzystać z poniższych udogodnień:

  • Ubezpieczenie „Pomoc dla Biznesu” – bezpłatne ubezpieczenie zapewniające min. pomoc techniczną, drogową i medyczną (określona ilość interwencji w ciągu roku) oraz przydatne firmie infolinie tematyczne. Z warunkami ubezpieczenia zapoznasz się tutaj.
  • Rachunek rozliczeniowo-lokacyjny – konto do gromadzenia nadwyżek finansowych z oprocentowaniem do 1,0% (w zależności od ulokowanej kwoty).
  • Platforma wymiany walut R-Dealer – bezpłatna usługa umożliwiająca wymianę walut na atrakcyjnych warunkach.
  • Rachunki pomocnicze – rachunki prowadzone w PLN, EUR, USD, CHF, GBP, SEK, DKK, NOK, CZK, HUF, JPY, CAD, AUD, RUB (koszt każdego to od 0 do 15 zł).
  • Bankowość mobilna – aplikacja banku na smartfony pozwala zarządzać środkami firmy z każdego miejsca na świecie.

Wymarzone Konto dla Biznesu okiem redakcji

Rachunek firmowy w Raiffeisen Polbanku to interesująca oferta dla przedsiębiorców. Jego niewątpliwą zaletą jest bezpłatne prowadzenie czy darmowe wpłatomaty, jednak opłata za przelewy internetowe czy obsługę karty debetowej uzależniona jest od sumy miesięcznych wpływów na konto (podobna zasada dotyczy wpłat i wypłat gotówki w oddziale czy przelewów SEPA).

Należy jednak przyznać, że Wymarzone Konto dla Biznesu oferuje naprawdę funkcjonalne usługi dodatkowe: platforma wymiany walut, bezpłatne ubezpieczenie czy aplikacja mobilna ułatwiają zarządzanie firmą i jej finansami, a to czasem jest ważniejsze niż same koszty. Jeśli oferta firmowa Raiffeisena odpowiada potrzebom Twojego przedsiębiorstwa, rozważ wybór Wymarzonego Konta dla Biznesu.

Przydatne dokumenty

  1. Taryfa opłat i prowizji

O banku

BNP Paribas kieruje swoje usługi do klientów indywidualnych, firmowych, a także rolników. Misją banku jest „oferowanie w sposób odpowiedzialny innowacyjnych rozwiązań finansowych, które pomogą klientom zmienić ich świat i będą wspierać lokalną gospodarkę”.