Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

60 000 punktów w programie mamBonus (równowartość 200 zł) za aktywne korzystanie z karty kredytowej BNP Paribas

60 000 punktów w programie mamBonus (równowartość 200 zł) za aktywne korzystanie z karty kredytowej BNP Paribas
Źródło: strona promocji

Niemal wszystkie akcje związane z kartami kredytowymi wiążą się z koniecznością wydania nimi w określonym czasie pewnej kwoty. Podobnie jest w najnowszej promocji karty kredytowej z oferty BNP Paribas. Tym razem w każdym z 4 kolejnych miesięcy po podpisaniu umowy o "kredytówkę" należy wykonać kartą transakcje bezgotówkowe na łączną kwotę min. 1000 zł. Za każdy miesiąc, w którym zrealizujesz ten warunek, otrzymasz 15 000 punktów w programie mamBonus. Możesz więc zgromadzić 60 000 punktów, czyli równowartość 200 zł do wykorzystania w jednym ze sklepów będących jego partnerami lub na inną nagrodę z katalogu.

Termin i uczestnicy akcji

Akcja trwa do 30 września 2020 r. i mogą w niej wziąć udział pełnoletnie osoby fizyczne z pełną zdolnością do czynności prawnych, które od 1 listopada 2018 r. do chwili startu promocji (1 września 2020 r.) nie były związane z bankiem BNP Paribas umową o kartę kredytową.

60 000 punktów, czyli 200 zł

Jak wspomnieliśmy, warunkiem zdobycia nagrody jest aktywne korzystanie z karty przez 4 miesiące. Oto szczegółowe zasady:

Krok 1
Krok 1

Do 30 września 2020 r. zawrzyj umowę o kartę kredytową Mastercard Standard lub Mastercard Gold. Zacznij od wypełnienia dedykowanego formularza na stronie banku. Konsultant oddzwoni do Ciebie i przekaże szczegóły oferty, przeprowadzi Cię przez proces wnioskowania o „kredytówkę”.

Krok 2
Krok 2

W 4 pierwszych miesiącach po podpisaniu umowy o „kredytówkę” wykonaj nią transakcje bezgotówkowe na łączną kwotę min. 1000 zł. Warunek należy spełnić w każdym miesiącu osobno.

Nagroda
Nagroda

Nagroda zostanie udostępniona przez bank na stronie http://www.mambonus.pl w ciągu 60 dni roboczych od chwili spełnienia przez Ciebie warunków promocji. Bonus będziesz mógł odebrać w ciągu 2 miesięcy od jego przekazania po uprzednim zarejestrowaniu się w programie.

Kilka praktycznych informacji

Pamiętaj, że do chwili otrzymania nagrody nie możesz zrezygnować z karty. Gdybyś to zrobił, bank nie wypłaci Ci premii.

Nie ma przeszkód, byś wydał „kredytówką” jednorazowo ponad 1000 zł.

Otrzymana nagroda nie podlega opodatkowaniu, będziesz mógł ją w całości przeznaczyć na zakupy w wybranym sklepie.

Transakcje bezgotówkowe

Warunki promocji spełnią zarówno operacje bezgotówkowe, czyli płatności w sklepach stacjonarnych i internetowych - jak i operacje gotówkowe, np. przelewy z rachunku karty i wypłaty z bankomatów.

Regulamin nie pozwala, by były to transakcje:

  • zwrócone lub anulowane,
  • przeznaczone na spłatę zadłużenia w innym banku,
  • dokonane kartami dodatkowymi,
  • polegające na zasileniu instrumentów i rachunków płatniczych (np. elektronicznych portmonetek).

Wypłaty z bankomatu – dozwolone, ale kosztowne

Być może przyjdzie Ci do głowy pomysł zrealizowania warunków regulaminu poprzez wypłatę pieniędzy z rachunku karty w bankomacie. Owszem, jest to dozwolone, ale dość kosztowne.

Każda taka operacja kosztuje 4,9% pobieranej kwoty, min. 10 zł. Wypłacając 1000 zł, straciłbyś więc 49 zł. Dodatkowo zapłaciłbyś odsetki od wypłaconej sumy, bo transakcje gotówkowe nie wliczają się do okresu bezodsetkowego.

Program lojalnościowy mamBONUS

Jego idea sprowadza się do zbierania punktów podczas każdej transakcji wykonywanej kartą kredytową według przelicznika 1 zł = 2 pkt. Zgromadzony „majątek” można wymienić na jedną z nagród z katalogu programu.

Warto więc zarejestrować otrzymaną „kredytówkę” w programie mamBONUS przed rozpoczęciem realizacji zadań w ramach opisywanej promocji, by przy okazji gromadzić punkty, korzystać ze związanych z nią benefitów.

Więcej informacji na temat programu znajdziesz w tekście pt. "mamBonus - program lojalnościowy dla klientów Banku BNP Paribas".

Bonus „na start”

Przystępując do programu mamBONUS, otrzymasz 200 punktów za samo zarejestrowanie się w nim. Kolejne 5000 punktów zgarniesz pod warunkiem, że w ciągu 60 dni od daty zawarcia umowy o kartę wykonasz nią min. 4 transakcje bezgotówkowe o wartości min. 50 zł każda.

Tysiące punktów do wykorzystania

Policzmy na spokojnie, ile punktów w sumie zyskasz.

  • 5200 – rejestracja w programie mamBonus i spełnienie warunków oferty powitalnej;
  • 60 000 – nagroda za aktywne korzystanie z karty przez 4 miesiące;
  • 8000 (przynajmniej) – punkty wynikające z dokonania transakcji w 4 kolejnych miesiącach.

W sumie po 4 miesiącach zgromadzisz ponad 73 000 punktów. Sam zdecydujesz, jaki ekstra prezent wybierzesz sobie z katalogu programu - voucher na zakupy czy może nagrodę rzeczową.

Karty kredytowe Mastercard Standard i Gold

Przystępując do opisywanej akcji, możesz wybrać jedną z kart kredytowych Mastercard - w wersji Standard lub Gold. Podstawowa różnica między nimi dotyczy wysokości opłat.

Karta kredytowa Mastercard Standard

Jej okres bezodsetkowy wynosi 56 dni. Opłaty 9 zł/miesiąc możesz uniknąć pod warunkiem wykonania w danym okresie transakcji na łączną kwotę min. 1000 zł. Łatwo zauważyć, że jest to warunek tożsamy z wymaganiami opisywanej promocji.

Karta kredytowa Mastercard Gold

Przy tej „kredytówce” wymagania wobec jej posiadaczy są nieco wyższe. Warunkiem zwolnienia z opłaty (15 zł/miesiąc) jest wykonanie kartą transakcji na łączną kwotę min. 2000 zł.

Pod tym adresem znajdziesz nasz poradnik dotyczący kart kredytowych. Zapoznaj się z nim, jeśli do tej pory nie korzystałeś z tego typu produktu.

Dodatkowa premia za konto osobiste

W opisywanej promocji karty kredytowej nie ma limitu nagród. Proponujemy, byś przed złożeniem wniosku o „kredytówkę” zastanowił się nad otwarciem rachunku osobistego w BNP Paribas, dzięki czemu zgarniesz dodatkową premię. Praktycznie nie ma dnia, w którym nie obowiązywałaby choćby jedna promocja.

Płacisz kartą – zyskujesz punkty

Podkreślamy, że uczestnicząc w promocji karty kredytowej BNP Paribas, nie musisz wykonywać żadnych specjalnych płatności. Po prostu używasz otrzymanej „kredytówki” do regulowania należności za zakupy, których i tak byś dokonywał. Przy okazji gromadzisz punkty w programie mamBONUS i spełniasz wymagania regulaminu promocji. Po otrzymaniu nagrody – maksymalnie 60 000 punktów – sam zdecydujesz, na co je wymienisz. Możesz to zrobić od razu lub dalej aktywnie używać karty, by zgromadzić więcej punktów, wymienić je na bardziej atrakcyjną nagrodę.

Zauważ, że punkty za wydatki niezbędne do otrzymania nagrody, plus te w akcjach „na start”, sprawią, że niewiele będzie Ci brakowało do kolejnego vouchera o wartości 50 zł. Może się zdarzyć, że przekraczając w 4 miesiącach wymagany minimalny limit wydatków (1000 zł) uzbierasz tyle punktów, że od razu starczy Ci na 5 voucherów, czyli zgarniesz 250 zł.

W naszej ocenie najbardziej „kłopotliwe” może być przyzwyczajenie się, że w sklepie należy sięgać po „kredytówkę” BNP Paribas, a nie innego banku. Pamiętaj jednak, by zanadto nie “rozpędzić się” w wydawaniu pieniędzy, bo kiedyś nadejdzie moment, że będziesz musiał spłacić zadłużenie karty.

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin sprzedaży premiowej "200 punktów za rejestrację"
  2. Regulamin sprzedaży premiowej "5000 punktów na start"
  3. Regulamin sprzedaży premiowej "Wybierz sobie nagrodę"

O banku

BNP Paribas kieruje swoje usługi do klientów indywidualnych, firmowych, a także rolników. Misją banku jest „oferowanie w sposób odpowiedzialny innowacyjnych rozwiązań finansowych, które pomogą klientom zmienić ich świat i będą wspierać lokalną gospodarkę”.