Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Promocja została zakończona. Sprawdź najnowszą: 500 zł w gotówce + 7,4% na lokacie za otwarcie konta Citigold w Citibanku.

300 zł za otwarcie Konta Citi Priority w banku Citi Handlowy

300 zł za otwarcie Konta Citi Priority w banku Citi Handlowy
Źródło: strona promocji

Być może w pierwszym odruchu posiadacze 100 tysięcy złotych wzruszą ramionami na ofertę Citibanku, obruszą się na pomysł przechowywania pieniędzy na nieoprocentowanym rachunku osobistym. Jeszcze w marcu, gdy oprocentowanie kont oszczędnościowych było w okolicach 3% w skali roku, ich reakcja byłaby w pełni uzasadniona. Dziś, po dokonaniu przez Radę Polityki Pieniężnej trzech cięć stóp procentowych, propozycja banku Citi Handlowy przyniesie wyższy zysk niż skorzystanie z depozytu.

Nie wierzysz? No to spójrz na fakty. Najlepsza obecnie propozycja to 2% na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w Getin Banku. Korzystając z niej, po 2 miesiącach otrzymasz 270 zł "do ręki", już po odliczeniu podatku Belki. Na przystąpienie do tej promocji masz już bardzo mało czasu, bo oferta obowiązuje do 7 czerwca 2020 r.

A co mogą zaproponować inni? 1,5% na Koncie Mega Oszczędnościowym w Alior Banku (obowiązuje do 11 czerwca 2020 r.) oznacza, że po 2 miesiącach od 100 tys. zł otrzymasz 203 zł odsetek. Z kolei przygotowana już po decyzji RPP propozycja Banku Millennium - 1% na Koncie Oszczędnościowym Profit w Banku Millennium, pozwoli „zarobić” tylko 135 zł.

Wybierz Citi Priority i zgarnij 300 zł – kto może skorzystać?

Uczestnikami opisywanej promocji, która trwa do 30 czerwca 2020 r., mogą być osoby fizyczne z pełną zdolnością do czynności prawnych, które po 1 marca 2019 r. nie posiadały w Citibanku konta osobistego lub rachunku oszczędnościowego, także jako współposiadacz. Wykluczeni są też nierezydenci oraz obywatele USA.

Zwracamy uwagę, że w puli jest jedynie 200 nagród!

Droga po nagrodę

Naszym zdaniem największym problemem jest posiadanie odpowiedniej kwoty oraz możliwość powierzenia jej bankowi na 2 miesiące. Oto wykaz niezbędnych działań, które trzeba zrealizować, by zgarnąć 300 zł.

Krok 1
Krok 1

Do 30 czerwca 2020 r. wejdź na stronę internetową promocji, zawrzyj z Citibankiem Umowę Produktów Depozytowych i na jej podstawie otwórz Konto Citi Priority.

Krok 2
Krok 2

W lipcu i sierpniu 2020 r.:

  • utrzymaj średniomiesięczne saldo środków na rachunkach w Citibanku w wysokości min. 100 tys. zł;
  • wykonaj min. 3 transakcje bezgotówkowe na kwotę min. 10 zł każda.
Nagroda
Nagroda

Bank przekaże Ci 300 zł premii na nowo otwarty rachunek do końca września 2020 r. pod warunkiem, że do tej chwili nie zostanie on zamknięty, a umowa depozytowa nie będzie w okresie wypowiedzenia.

Otrzymany bonus nie podlega opodatkowaniu, będzie w całości do Twojej dyspozycji.

Drobne szczegóły zdecydują o nagrodzie

Podkreślamy, że sukces osiągniesz tylko wtedy, gdy zwrócisz uwagę na kilka ważnych szczegółów.

Saldo środków

Pierwsza kwestia to wymagane przez bank średniomiesięczne saldo środków w wysokości min. 100 tys. zł. Jest ono obliczane jako suma kwot na rachunkach klienta na koniec każdego dnia miesiąca, która następnie zostanie podzielona przez liczbę dni w danym miesiącu. Najprościej jest więc wpłacić do Citibanku nieco ponad 100 tys. zł i zapomnieć o kwocie „głównej” na 2 miesiące, a nadwyżkę wykorzystać na zrealizowanie operacji bezgotówkowych.

Transakcje bezgotówkowe

Regulamin precyzuje, że mogą to być płatności w punktach stacjonarnych, jak i sklepach internetowych z wykorzystaniem karty, nośnika zbliżeniowego lub za pomocą pay-by-link (płacę z Citi Handlowy).

Konto Citi Priority

Opłata za prowadzenie Konta Citi Priority może trochę odstraszać, gdyż wynosi 30 zł/miesiąc. Istnieją jednak możliwości jej uniknięcia – zapewnienie łącznego wpływu zewnętrznego w kwocie min. 5 tys. zł lub utrzymanie w banku salda środków na poziomie min. 30 tys. zł (zauważ, w ramach promocji musisz przechowywać w Citibanku min. 100 tys. zł).

Więcej informacji znajdziesz w analizie Konta Citi Priority.

Konto osobiste lepsze od oszczędnościowego

Prawda, że dożyliśmy ciekawych czasów – wpłacenie pieniędzy na rachunek osobisty pozwala zarobić więcej niż przechowywanie ich na lokacie czy koncie oszczędnościowym. W opisanej promocji zgarniesz 300 zł, a w najlepszej akcji dotyczącej oszczędności maksymalnie 270 zł. Jako ciekawostkę podamy, że oprocentowanie Konta SuperOszczędnościowego w Citibanku wynosi 0,1%.

Zwracamy Ci uwagę na istotny szczegół – przez 2 miesiące, gdy Twoje środki będą spokojnie leżały na Koncie Citi Priority, spełnisz dzięki nim warunek bezpłatności ROR-u. Potem możesz pieniądze wypłacić i wykorzystać w dowolny sposób. Pamiętaj jednak, by część z nich, a konkretnie 5 tys. zł, zawrócić do Citibanku, co pozwoli Ci uniknąć pobrania przez bank opłaty w wysokości 30 zł. Szkoda by było, abyś przez nieuwagę pomniejszył swoją nagrodę.

Uczulamy też na kwestię zachowania średniomiesięcznego salda na poziomie min. 100 tys. zł. Najlepiej by było, byś w żadnym dniu nie zszedł poniżej tej granicy. Nie będziesz się musiał martwić, ile środków wpłacić, by spełnić wymagania regulaminu.

No i nie spiesz się z rozstaniem z Citi. Możesz o tym pomyśleć dopiero w chwili, gdy bank wypłaci Ci premię.

Nie zatrzymujemy dłużej, nagród jest tylko 200, więc nie ma co zwlekać z podjęciem decyzji.

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji "Wybierz Citi Priority i zgarnij 300 zł - edycja I"

O banku

Citi Handlowy świadczy usługi dla klientów indywidualnych, przedsiębiorstw i korporacji. W swojej działalności stawia na jakość, innowacyjność oraz indywidualne podejście do klienta. Wśród usług i produktów dostępnych w banku można wymienić np. konta osobiste i firmowe, produkty oszczędnościowe, inwestycyjne czy ubezpieczeniowe.