Ile kosztuje wpłata waluty obcej w oddziale banku?

Ile kosztuje wpłata waluty obcej w oddziale banku?

Masz w portfelu gotówkę w obcej walucie i chciałbyś ją wpłacić na konto walutowe? Sprawdź, czy aby na pewno dokonasz takiej operacji bez żadnych kosztów.

Przeanalizowaliśmy już opłaty, jakie wiążą się z wypłatą waluty obcej w oddziale banków. Teraz przyszła pora na sytuację odwrotną – ile zapłacisz, jeśli to Ty udasz się do banku z gotówką w euro, dolarach, funtach czy w innej walucie?

Ze względu na niską opłacalność wykonywania operacji gotówkowych w obcych walutach w przypadku rachunków w złotych (koszty przewalutowań), nasz przegląd dotyczy kosztów takich operacji wyłącznie w kontekście kont walutowych.

Koszt wpłaty waluty obcej w oddziale

Wysokość opłat przedstawiamy w tabeli:

Koszt wpłaty w oddziale gotówki w walucie obcej

Bank

Koszt wpłaty

Alior Bank

0 zł

BGŻ BNP Paribas

0 zł

BOŚ

0 zł

Citi Handlowy

0 zł

Credit Agricole

0 zł

eurobank

0 zł

Getin Bank

0 zł

Idea Bank

-

ING Bank Śląski

0 zł / 9 zł*

mBank

9 zł

Bank Millennium

0 zł

Nest Bank

-

Bank Pekao

0 zł

PKO BP

0 zł

Plus Bank

0 zł

Bank Pocztowy

-

Raiffeisen Polbank

0 zł / 0,2%, min. 5 zł*

Santander Bank Polska

0 zł

Toyota Bank

-

*koszt drugiej i każdej kolejnej wpłaty w danym miesiącu

Opracowanie własne na podstawie stron internetowych, tabel opłat i prowizji oraz regulaminów poszczególnych banków. Stan na grudzień 2018. Znak „-” oznacza, że bank nie prowadzi obsługi gotówkowej walut obcych w oddziałach bądź nie oferuje kont walutowych.​

Wpłaty (prawie) zawsze bezpłatne

Po przeanalizowaniu sytuacji w sumie w 19 bankach mamy dla Ciebie dobrą wiadomość: aż w 12 z 15 banków, które prowadzą obsługę gotówkową walut obcych, dokonanie wpłaty nie będzie się dla Ciebie wiązało z kosztami.

W dwóch kolejnych – ING i Raiffeisenie – zapłacisz dopiero za drugą i każdą kolejną wpłatę. W przypadku ING będzie to sztywna opłata 9 zł, a w Raiffeisenie wyniesie ona 0,2% kwoty wpłaty, jednak nie mniej niż 5 zł. Najgorzej wypada mBank, w którym każda wpłata kosztuje 9 zł.

Z wiedzą na temat kosztów wpłat i wypłat gotówki w walucie obcej możesz z pełną świadomością wybrać najlepsze dla siebie konto walutowe. Całościowy przegląd ofert znajdziesz w naszym rankingu.

Z ostatniej chwili

Pominęliśmy coś ważnego? Napisz do nas!

Wiadomości

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.