Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

480 zł moneyback za płatności kartą kredytową + zwolnienie z opłat dla klientów Credit Agricole

480 zł moneyback za płatności kartą kredytową + zwolnienie z opłat dla klientów Credit Agricole
Źródło: najlepszekonto.pl

W tej akcji nie musisz pamiętać o skomplikowanych warunkach. Podpisz umowę o jedną z kart kredytowych objętych promocją, czyli Visa Silver/Gold lub Mastercard Silver/Gold, po czym aktywnie korzystaj z niej przez 12 miesięcy, a część wydatków będzie wracała na Twoje konto. Moneyback wynosi 10 zł za każdą płatność bezgotówkową na kwotę minimum 200 zł, przy czym bank zastrzegł, że w jednym cyklu rozliczeniowym zwróci maksymalnie 40 zł. Tym samym łączna nagroda może wynieść nawet 480 zł.

Ponadto przez 12 miesięcy Credit Agricole nie będzie pobierał opłaty miesięcznej za obsługę kart Silver, a posiadaczy kart Gold zwolni z prowizji za jej wydanie.

Karencja, czyli dla kogo jest ta promocja?

Jak to w promocjach bywa, także i tym razem są określone warunki uczestnictwa. O premię mogą starać się osoby, które w ciągu 2 lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o wybraną kartę kredytową nie były posiadaczami "kredytówki" w Credit Agricole – dotyczy to kart Mastercard Silver i Gold oraz kart Visa Standard, Silver i Gold.

Bank wymaga również, by uczestnik promocji był posiadaczem jego konta osobistego (do wyboru masz Konto dla Ciebie w wersji podstawowej, jak i VIP oraz MOVE!). To generalnie dobra informacja, bo jeśli dotąd nie współpracujesz z Credit Agricole, to możesz zgarnąć za otwarcie rachunku osobistego nawet 555 zł premii.

Kilka kroków do premii

Lubimy promocje o przejrzystych, prostych zasadach, a akcja przygotowana przez Credit Agricole z pewnością do nich należy.

Krok 1
Krok 1

Jak najszybciej otwórz w Credit Agricole wybrany rachunek osobisty, np. Konto dla Ciebie; najlepiej w jednej z aktualnych promocji, by zgarnąć premię powitalną.

Jeśli posiadasz już ROR w tym banku, od razu przechodzisz do kolejnego kroku.

Krok 2
Krok 2

Do 31 maja 2023 r. złóż wniosek o kartę kredytową Credit Agricole Silver (z limitem min. 4000 zł) bądź też Gold (min. limit 5000 zł). Najwygodniej zrobisz to za pośrednictwem strony banku.

W formularzu zaznacz zgody na kontakt telefoniczny i mailowy.

Krok 3
Krok 3

Po podpisaniu umowy aktywnie korzystaj z otrzymanej "kredytówki", płać nią jak najczęściej w punktach stacjonarnych i sklepach internetowych. Przez 12 cykli rozliczeniowych, liczonych od dnia, w którym podpisałeś umowę o kartę, bank będzie Ci zwracał 10 zł za każdą transakcję bezgotówkową kartą wynoszącą minimum 200 zł, maksymalnie 40 zł w danym cyklu.

Nagroda
Nagroda

Premię za daną płatność otrzymasz na rachunek karty kredytowej w dniu zaksięgowania transakcji. Przekazany przez bank moneyback zmniejszy Twoje zadłużenie lub zwiększy kwotę nadpłaty.

Pamiętaj, że w tej promocji poszczególne cykle liczone są od dnia, w którym podpisałeś umowę o kartę i nie pokrywają się z długością miesięcy kalendarzowych. Przykładowo: jeżeli umowę o kartę zawrzesz 15 marca 2023 r., to pierwszy 30-dniowy cykl obejmie okres od 15 marca do 13 kwietnia 2023 r., natomiast drugi - od 14 kwietnia do 13 maja 2023 r. Analogicznie musisz wyliczyć daty pozostałych 10 cykli.

To musisz wiedzieć

Oprócz tradycyjnych płatności kartą bank honoruje również transakcje Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay, Xiaomi Pay i SwatchPAY. Nie uwzględnia jednak operacji przelewu lub doładowania innych portfeli cyfrowych lub rachunków płatniczych za pośrednictwem lub przy zastosowaniu systemów płatności internetowych takich jak np. Revolut, SkyCash czy PayPal oraz płatności w punktach o następujących kodach MCC:

  • 7995 - kasyna oraz zakłady bukmacherskie i tym podobne,
  • 6012 - instytucje finansowe,
  • 6211 - brokerzy ubezpieczeniowi,
  • 6051 - przekazy pieniężne w instytucjach finansowych,
  • 4829 - internetowe przekazy pieniężne,
  • 8999 - usługi, nieklasyfikowane pod innymi kodami MCC, o ile płatność zidentyfikowana jest jako zagraniczna (country code inny niż Polska).

Gdybyś w którymś z cykli promocyjnych nie wykonał transakcji uprawniających do otrzymania moneybacku, to nic się nie stanie, po prostu za ten okres nie otrzymasz zwrotu.

Wartość nagrody jest w całości zwolniona z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych.

Pamiętaj, że powinieneś terminowo spłacać zadłużenie na karcie kredytowej. Jeśli dotychczas nie korzystałeś z takich produktów, zapoznaj się z naszym poradnikiem Jak mądrze wybrać kartę kredytową i rozsądnie z niej korzystać?

Karty kredytowe Silver i Gold w Credit Agricole

Karty kredytowe z oferty Credit Agricole pochodzą od Visa i Mastercard. Choć w ramach promocji bank zwolni Cię w początkowym okresie posiadania karty ze związanych z nią opłat, to zanim przystąpisz do akcji, zapoznaj się z kosztami dotyczącymi "kredytówki". Dzięki temu będziesz miał świadomość, z jakiego rzędu opłatami musisz się liczyć po zakończeniu okresu promocyjnego.

Karta kredytowa Mastercard Silver jest dostępna już przy dochodzie min. 1400 zł, za jej wydanie nie poniesiesz opłaty.

Karta kredytowa Gold to już znacznie wyższe opłaty. Jej wydanie kosztuje aż 190 zł, ale można uniknąć tego kosztu, wykonując 3 transakcje w ciągu 90 dni od podpisania umowy. Opłaty roczne w kolejnych latach są uzależnione od tego, ile zapłacisz kartą w roku poprzednim, czyli 0 zł przy transakcjach na min. 18000 zł, 75 zł przy płatnościach od 12 do 18 tys. zł i 190 zł przy transakcjach niższych niż 12 tys. zł.

Przypominamy, że biorąc udział w opisywanej promocji, w pierwszym roku unikniesz opłaty za wydanie karty.

Sposób na obniżenie wydatków

Cieszy nas, że Credit Agricole zdecydował się zaproponować kolejną promocję dotyczącą kart kredytowych. Podobają nam się przejrzyste warunki uzyskania bonusu i zwolnienie z opłat za kartę na długie miesiące.

Jednocześnie mamy jednak kilka uwag. Pierwsza: ograniczenie promocji do kart Silver i Gold, które niestety nie należą do tanich (mimo możliwości uniknięcia opłat). Druga: określenie minimalnego limitu karty, który uprawnia do otrzymania premii. Trzecia - wprowadzenie limitu kwotowego dla transakcji uprawniających do otrzymania moneybacku.

Jeśli oferta Credit Agricole Cię nie przekonuje, spójrz na nasz ranking kart kredytowych i zastanów się nad inną promocją "kredytówek" – jest w czym wybierać!

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji "Więcej radości z kartą kredytową"

O banku

Oferta Credit Agricole jest uniwersalna, przeznaczona zarówno dla klientów indywidualnych, jak i małych firm, korporacji i rolników. Klienci detaliczni mogą skorzystać z czterech wersji rachunku osobistego, natomiast przedsiębiorcy mają do wyboru trzy konta firmowe różniące się wysokością opłat i zakresem funkcjonalności.

Dla obu grup klientów bank przygotował ciekawy zestaw dodatkowych produktów i usług, ułatwiających zarządzanie kontem.