Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Volkswagen Bank wycofuje rachunki dla klientów indywidualnych

Volkswagen Bank wycofuje rachunki dla klientów indywidualnych
Źródło: strona eurobanku
Spis treści

Volkswagen Bank Polska to jeden z najmniejszych polskich banków (wartość aktywów na koniec 2016 r. wynosiła 3,3 mld zł, a depozytów ok. 2 mld zł). Jak wynika z informacji prasowej, instytucja planuje połączyć się z niemieckim Volkswagen Bank Gmbh i zmienić formę prawną, dlatego od 18 sierpnia 2017 r. wycofuje ze swojej oferty konta i lokaty dla klientów indywidualnych. Działalność banku od tej pory ma skupiać się na rozwijaniu produktów i usług dla przedsiębiorców oraz udzielaniu kredytów (przede wszystkim samochodowych).

Co się zmieni dla klientów Volkswagen Banku?

Jak już wspomnieliśmy, klienci indywidualni nie mogą już założyć konta i lokaty w Volkswagen Banku. Osoby, które posiadają w tej instytucji rachunek osobisty, oszczędnościowy lub lokatę, powinny wiedzieć, że:

  • wszelkie umowy rachunków i kart płatniczych w Volkswagen Banku wygasną z dniem 30 listopada 2017 r. - bank rozpoczął już wysyłkę listów z wypowiedzeniem umów;
  • po tej dacie zostaną również zablokowane karty płatnicze;
  • klienci powinni wskazać bankowi rachunek, na który zostaną przelane środki, do dnia 30 listopada 2017 r. - jeśli tego nie zrobią, pieniądze trafią na rachunek techniczny w banku i będą oczekiwać na pisemną dyspozycję właściciela z numerem konta do zwrotu środków.

Dedykowana oferta eurobanku dla klientów Volkswagen Banku

Ze względu na dobro swoich klientów Volkswagen Bank przygotował wspólnie z eurobankiem ofertę przeniesienia ich rachunków do tej drugiej instytucji. Mogą z niej skorzystać osoby, które: posiadają konto osobiste w Volkswagen Banku z dostępem do bankowości elektronicznej, otrzymają informację z banku o zakończeniu działalności i ofercie specjalnej eurobanku, wyrażą zgodę na przestawienie tej oferty i zawrą umowę Konta Active. Cały proces odbywa się tylko w bankowości elektronicznej e-direct Volkswagen Banku, a umowę potwierdza się hasłem sms otrzymanym od banku.

Ważne: oferta nie jest dostępna dla osób, które są posiadaczami, współposiadaczami lub pełnomocnikami do konta osobistego w eurobanku.

Propozycja obejmuje prowadzenie Konta Active w eurobanku na specjalnych warunkach:

  • przez 12 miesięcy eurobank nie będzie pobierał opłaty za prowadzenie rachunku;
  • przez rok bank będzie zwracał klientom pobieraną opłatę za kartę debetową (do 15. dnia następnego miesiąca);
  • bank przekieruje przelewy wysyłane na dotychczasowe konto w Volkswagen Banku na nowe konto w eurobanku do marca 2018 r. - jest to wygodna opcja, ponieważ stare numery rachunków w Volkswagen Banku będą nieaktywne i przelewy wysyłane na te konta nie dotrą do odbiorcy;
  • osoby, które zdecydują się na skorzystanie z oferty, otrzymają możliwość założenia 3-miesięcznej lokaty ze stałym 2,5% oprocentowaniem przez 30 dni od założenia Konta Active (lokatę otworzysz w placówce, bankowości internetowej lub mobilnej, a limit kwot to 200 – 50 tys. zł).

Oferta specjalna ważna jest do 30 listopada 2017 r., a jej regulamin znajdziesz tutaj.

A może założyć Konto Active w eurobanku samodzielnie?

Jeśli propozycja eurobanku przypadła Ci do gustu, zamiast czekać na przenosiny konta z Volkswagen Banku, rozważ skorzystanie z oferty dla nowych klientów, w której można zyskać 120 zł premii pieniężnej, nawet 720 zł w ramach moneybacku oraz brak opłat za prowadzenie Konta Active i karty debetowej przez 12 miesięcy. Promocja obowiązuje do 31 sierpnia 2017 r. i możesz z niej skorzystać, rejestrując się na tej stronie.

Pamiętaj, że przystępując do tej promocji, będziesz traktowany jako nowy klient eurobanku i lokata na 2,5% na 3 miesiące nie będzie dla Ciebie dostępna.

Jeśli zależy Ci na oszczędzaniu...

Możliwe, że dysponujesz nieco większymi oszczędnościami i zależy Ci na jednak na wyżej oprocentowanej lokacie terminowej. W tej sytuacji możesz rozważyć skorzystanie z oferty pośrednika finansowego. Jeśli w ciągu ostatniego roku nie posiadałeś konta w eurobanku, możesz udać się do oddziału Expandera, wypełnić formularz zgłoszeniowy, a następnie założyć Konto Active. Dzięki temu otrzymasz możliwość założenia lokaty z oprocentowaniem 3% na 3 miesiące dla kwot od 10 000,01 zł do 25 000 zł. Regulamin tej oferty znajdziesz tutaj.

Poniżej znajdziesz krótkie porównanie powyższych ofert.

Oferta dedykowana dla klientów Volkswagen Banku Oferta dla nowych klientów eurobanku Oferta Expandera
Prowadzenie konta opłata nie jest pobierana przez pierwsze 12 miesięcy 9 zł (można uniknąć, zapewniając miesięczne wpływy w kwocie min. 1500 zł)

Obsługa karty debetowej

opłata jest zwracana przez pierwsze 12 miesięcy 4,90 zł (można uniknąć, dokonując transakcji na min. 400 zł miesięcznie
Moneyback tak
Lokata 3-miesięczna 2,5% dla kwot od 200 do 50 000 zł brak dedykowanej oferty, można skorzystać z lokaty na nowe środki z oprocentowaniem 2% dla kwot od 200 do 50 000 zł 3% dla kwot od 10 000,01 zł do 25 000 zł
Inne przekierowanie przelewów wysyłanych na dotychczasowe konto w Volkswagen Banku 120 zł premii po spełnieniu warunków promocji brak

Z naszą analizą Konta Active zapoznasz się na tej stronie.

A jeśli nie chcesz korzystać z oferty eurobanku

Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś rozważył również inne konta osobiste dostępne na rynku. Nasze propozycje to:

  1. Nest Konto w Nest Banku - bezpłatny rachunek osobisty z atrakcyjną ofertą oszczędnościową (np. 3-miesięczna Lokata Witaj z oprocentowaniem 4%), tanim kontem walutowym i premią w wysokości 200 zł za otrzymywanie świadczenia Rodzina 500+. Więcej o rachunku piszemy w naszej dokładnej analizie Nest Konta.
  2. eKonto Standard w mBanku – prowadzenie tego rachunku nic nie kosztuje, a opłaty za kartę łatwo uniknąć. Konto objęte jest promocją, w której można zyskać nawet 650 zł premii. Więcej o rachunku piszemy w tym artykule.
  3. Konto 360 w Banku Millennium – jeden z najlepszych rachunków na rynku skierowany raczej do aktywnych klientów. W promocji tego konta można zyskać nawet 350 zł premii. Z pełną analizą tego konta zapoznasz się tutaj.

A jeżeli trzy powyższe propozycje to za mało, sprawdź aktualny ranking bezpłatnych kont osobistych i wybierz odpowiedni rachunek dopasowany do Twoich potrzeb.

Komentarz redakcji

Decyzja Volkswagen Banku jest odważna i zaskakująca. O ile na rynku bankowym najczęściej można spotkać się ze zmianami prowadzonych kont – banki wycofują jedne rachunki i wprowadzają nowe – to całkowita rezygnacja z produktów dla klientów indywidualnych jest swoistym ewenementem. Działanie banku jest uzasadnione zmianami prawnymi, jednak klienci mogą czuć się niemile zaskoczeni taką sytuacją.

Volkswagen Bank należy jednak pochwalić za przygotowanie specjalnej oferty dla swoich klientów. Mogą oni w dość prosty sposób założyć Konto Active w eurobanku i przez rok nie ponosić opłat za konto i kartę, a do tego skorzystać z atrakcyjnej 3-miesięcznej lokaty z oprocentowaniem 2,5%. Czy to się opłaca? Trudno ocenić jednoznacznie.

Jeśli ktoś chce założyć rachunek w eurobanku niezależnie, może przystąpić do promocji i zyskać nawet 120 zł premii (ale już bez specjalnej lokaty) lub założyć rachunek za pośrednictwem Expandera i skorzystać z 3-miesięcznej lokaty z oprocentowaniem 3% (ale z obowiązkowymi opłatami za konto i kartę). W każdym z przypadków posiadacz rachunku w eurobanku może przystąpić do programu lojalnościowego "Rodzina i przyjaciele" i dodatkowo zyskać nawet 720 zł w ramach moneybacku.

Warto także rozważyć alternatywne rachunki osobiste oferowane przez konkurencję.