Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Volkswagen Bank GmbH Sp. z o.o.

Volkswagen Bank GmbH Sp. z o.o.

Volkswagen Bank Polska rozpoczął działalność na polskim rynku w 1998 roku. Specjalizuje się on przede wszystkim w finansowaniu samochodów na kredyt. Od 2001 roku prowadził swoją działalność w oparciu o platformę usług Volkswagen Bank direct, obecnie nazwa tej instytucji brzmi Volkswagen Bank GmbH Sp. z o.o.

Volkswagen Bank GmbH Sp. z o.o.

Informacje o Volkswagen Bank GmbH Sp. z o.o.

Siedziba:

Warszawa

Data założenia:

1996 r.

Kapitał zakładowy:

107 000 000

Infolinia:

+48 22 528 96 28

VW Bank czyli Volkswagen Bank GmbH Sp. z o.o.

 Volkswagen Bank GmbH Sp. z o.o. jest częścią holdingu Volkswagen Financial Services AG, ramienia finansowego koncernu motoryzacyjnego Volkswagen AG.

Usługi bankowe, jakie świadczy, to m.in. prowadzenie rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych i kart płatniczych dla klientów indywidualnych i klientów firmowych, lokat terminowych oraz kredytów gotówkowych i samochodowych.

Volkswagen Bank długo prowadził również konta osobiste e-direct, które charakteryzował minimalizm i prostota, jednak 18 sierpnia 2017 r. wycofał się z kont i lokat dla klientów indywidualnych.

W 2022 r. konta indywidualne wróciły do oferty banku. Klienci mogą otworzyć ROR o nazwie Konto e-direct oraz lokaty.

Volkswagen Bank: finansowanie kredytów samochodowych

Volkswagen Bank jest jednym z nielicznych w Polsce banków komercyjnych, w którym możesz zaciągnąć kredyt samochodowy na auto nowe lub używane. Kredyt można zaciągnąć na dowolny samochód z Grupy Volkswagen: Volkswagen, SEAT, ŠKODA oraz CUPRA. Dodatkowo do dyspozycji klientów są takie usługi jak abonament na auto, najem samochodu oraz kredyt na renowację auta zabytkowego.

Bankomaty, wpłatomaty i oddziały Volkswagen Banku

Volkswagen Bank nie posiada klasycznych oddziałów bankowych; formalności załatwia się online lub w salonach samochodowych grupy Volkswagen. Bank nie udostępnia również własnych bankomatów ani wpłatomatów. 

Sesje Elixir w Volkswagen Bank GmbH Sp. z o.o.

Rodzaj sesji Godziny
Sesje wychodzące

07:55

11:45

14:15

Sesje przychodzące

13:00

16:00

18:00

Sesje wychodzące Sesje przychodzące

07:55

13:00

11:45

16:00

14:15

18:00

Konta bankowe: Volkswagen Bank GmbH Sp. z o.o.