Rusza Visa Checkout, a z nią atrakcyjne rabaty

Rusza Visa Checkout, a z nią atrakcyjne rabaty Źródło obrazka: strona Visa

Visa udostępniła właśnie swoją najnowszą usługę: Visę Checkout, czyli elektroniczny portfel. Dzięki temu rozwiązaniu płatności kartą w sieci stają się jeszcze prostsze. Ale to nie wszystko: start aplikacji wiąże się z promocjami, w których można uzyskać atrakcyjne rabaty.

Osoby często korzystające z płatności w sieci z pewnością zauważą, że Visa jeszcze jakiś czas temu oferowała podobną usługę: V.me by Visa. V.me było dostępne m.in. w ING Banku Śląskim i Getin Banku. Firma wycofała się jednak z tego przedsięwzięcia pod koniec marca 2016 r., a elektroniczny portfel Visy został automatycznie zamknięty. Teraz, niemal równo rok później, Visa wdraża na naszym rynku nowe rozwiązanie.

Czym jest elektroniczny portfel? Tego rodzaju usługa ułatwia transakcje w sieci kartami płatniczymi (kredytowymi czy debetowymi). W specjalnej aplikacji możemy zapisać dane kilku naszych kart, dzięki czemu nie musimy przy każdej płatności online podawać naszego imienia, nazwiska, numeru karty, kodów „plastiku” itd. Podobną usługę – Masterpass – oferuje także Mastercard oraz inni operatorzy (więcej na temat elektronicznych portfeli przeczytasz w tym artykule).

Polska pierwszym krajem w Europie z Visą Checkout

Visa Checkout od 2014 r. funkcjonuje m.in. USA, Kanadzie i Australii, a skorzystało z niej jak dotąd 19 mln osób oraz ponad 300 tys. detalistów. Usługa ta nie była jednak dostępna w Europie, ponieważ na naszym kontynencie Visa promowała aplikację V.me. Teraz Polska jest pierwszym krajem europejskim, w którym klienci mogą zapłacić za pomocą portfela elektronicznego Visy w rodzimych sklepach.

Jak działa Visa Checkout?

Działanie Visy Checkout nie odbiega znacznie od funkcjonowania standardowego portfela elektronicznego. Konto w usłudze możemy założyć na stronie https://secure.checkout.visa.com. Dane naszej karty – debetowej lub kredytowej – oraz adres do wysyłki towaru rejestrujemy tylko raz. Dzięki temu przy dokonywaniu płatności podajemy wyłącznie naszą nazwę użytkownika oraz hasło. Nie musimy nawet mieć przy sobie karty płatniczej.

Konto Visa Checkout

Co ważne, Visa Checkout umożliwia podpięcie nie tylko kart Visa, ale również i z innych systemów, np. Mastercard. Z aplikacji możemy skorzystać zarówno na komputerach, jak i na tabletach i smartfonach (więcej na temat, jak płacić kartą płatniczą w sieci, znajdziesz w tym artykule).

Czy Visa Checkout to rozwiązanie bezpieczne?

Jak podaje Visa, bezpieczeństwo transakcji wykonywanych za pomocą Visa Checkout opiera się na wielopoziomowym systemie zabezpieczeń. Należy do nich m.in. szyfrowane połączenie za pomocą protokołu SSL, dla konsumenta widoczne jako zapis https:// oraz symbol kłódki. Ponadto Visa wykorzystuje również inne rozwiązania, jak choćby usługę 3D-Secure. O kwestiach bezpieczeństwa przy płatnościami kartą piszemy szerzej w tym artykule.

Co ciekawe, płatność przez elektroniczny portfel Visy umożliwia również skorzystanie z chargeback, czyli obciążenia zwrotnego. Jest to usługa dostępna wyłącznie dla kart płatniczych, polegająca na zwrocie środków z rachunku sprzedawcy klientowi, jeżeli zakupiony towar nie spełniał oczekiwań (np. był uszkodzony lub odbiegał od tego, co prezentował sprzedawca).

„Płać z Visa Checkout”: do 150 zł rabatu za zakupy

Ta promocja się już zakończyła. Aktualnie trwają inne akcje promocyjne Visy, w której do zgarnięcia jest 25 zł premii dla nowych i obecnych użytkowników tej formy płatności. Szczegóły znajdziesz w tym artykule.

Choć Visa Checkout to usługa zupełnie w Polsce nowa i grono rodzimych sprzedawców oferujących tę metodę płatności dopiero się poszerza, warto już dziś zainteresować się, kto wdrożył u siebie to rozwiązanie, ponieważ w tym wypadku start nowej aplikacji oznacza atrakcyjne promocje. Na początek ruszyła akcja „Płać z Visa Checkout”, dostępna w sklepach internetowych RTV EURO AGD oraz na OleOle!.

W tej ofercie specjalnej można zdobyć:

 • nawet 150 zł rabatu za zakupy w sklepie internetowym RTV EURO AGD: www.euro.com.pl,
 • 50 zł obniżki za zakupy dokonane w sklepie internetowym OleOle!: www.oleole.pl.

Zasady akcji są bardzo proste: wystarczy kupić dowolny produkt będący w ofercie jednego ze sklepów i zapłacić za niego za pomocą Visa Checkout. W trakcie składania zamówienia klientowi zostanie udostępniony specjalny kod, który pozwala obniżyć cenę kupowanego produktu. W przypadku RTV EURO AGD jest to zniżka w wysokości:

 • 50 zł, jeżeli wartość towarów wynosi od 300 zł do 500 zł;
 • 100 zł, jeśli wartość zakupów wynosi od 500,01 zł do 1500 zł;
 • 150 zł, gdy towar kosztuje powyżej 1500 zł.

Natomiast klientom sklepu OleOle! rabat w wysokości 50 zł przysługuje, jeśli wykonają oni zakupy na min. 250 zł.

O czym jeszcze warto pamiętać?

 • akcja nie łączy się z innymi ofertami specjalnymi obowiązującymi aktualnie w obu sklepach;
 • promocja nie obejmuje zamówień składanych za pośrednictwem Centrum Obsługi Klienta;
 • jeden klient może kupić w danym sklepie wyłącznie jedną sztukę tego samego produktu i wykorzystać w nim kod rabatowy tylko jeden raz;
 • rabatem nie są objęte produkty ratalne, ubezpieczeniowe, kody aktywacyjne oraz koszty transportu.

Promocja trwa do 30 czerwca 2017 r. do godz. 23:45 (o przyznaniu rabatu decyduje data i godzina wysłania zamówienia).

Regulamin promocji znajdziesz tutaj.

Podsumowanie

Visa zapowiadała wdrożenie swojego elektronicznego portfela funkcjonującego na innych kontynentach również w Europie i dotrzymała słowa. Polska jest pierwszym europejskim krajem, w którym została udostępniona usługa Visa Checkout. Elektroniczne portfele bardzo ułatwiają płatności kartami w sieci, a że tego rodzaju transakcje są coraz częstsze i ich liczba dorównuje już niemal szybkim płatnościom pay-by-link, nic dziwnego, że Visa nie zamierza zostawać w tyle za konkurencją.

Z Visa Checkout możemy płacić na razie głównie w sklepach zagranicznych. W pierwszych dniach funkcjonowania aplikacji w Polsce lista rodzimych sprzedawców oferujących płatność nowym portfelem elektronicznym jest skromna, ponieważ jednak Visa jest najpopularniejszym wystawcą kart w Polsce, należy spodziewać się dynamicznego wzrostu zasięgu. Na osłodę pozostają nam atrakcyjne rabaty w popularnych sklepach internetowych z elektroniką; w prosty sposób zyskać możemy od 50 do nawet 150 zł zniżki na zakupy.

Z ostatniej chwili

 • 13.12.2018 17:38

  Kolejna okazja dla nowych klientów mBanku. Tym razem za otwarcie eKonta i aktywne korzystanie z rachunku możecie zdobyć 140 zł.

 • 13.12.2018 08:14

  Aktywuj automatyczne e-płatności z karty Mastercard za usługi Vectry, a nawet 30 zł wróci na rachunek Twojej karty.

 • 12.12.2018 16:41

  Jeśli korzystasz z programu lojalnościowego sieci Biedronka, możesz otrzymać bon na 400 zł do wydania w sklepach tej sieci.

 • 12.12.2018 13:58

  Dzięki promocji "Konto na zakupy" nowi posiadacze Konta Optymalnego w BGŻ BNP Paribas mogą zyskać nawet 200 zł za aktywne korzystanie z rachunku.

 • 12.12.2018 10:16

  Zamawiasz taksówkę w aplikacji iTaxi - płacisz za przejazd Google Pay - oszczędzasz. I tak 3 razy. Maksymalnie możesz zaoszczędzić nawet 60 zł.

 • 11.12.2018 14:04

  Głodny? Skorzystaj z PizzaPortal, zapłać Visa Checkout i ciesz się nie tylko posiłkiem, ale i rabatem w wysokości 10 zł.

 • 11.12.2018 11:52

  Alior Bank przedłużył termin obowiązywania jednej z korzyści Konta Jakże Osobistego. 3% na koncie oszczędnościowym dostępne będzie do 31.12.2019 r.

 • 7.12.2018 15:52

  W promocji EnveloBanku możesz zyskać nawet 100 zł za zrealizowanie 10 płatności kartą w Internecie. Najbardziej aktywnie zgarną dodatkowe dwie stówy.

 • 6.12.2018 13:27

  Kolejna okazja z Google Pay: za zakupy na min. 200 zł w e-sklepie Media Expert można otrzymać od 30 do 150 zł rabatu.

 • 5.12.2018 13:47

  Rada Polityki Pieniężnej pozostawiła stopy procentowe NBP na niezmienionym poziomie.

Pominęliśmy coś ważnego? Napisz do nas!

Wiadomości

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.