Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Startuje VeloBank. Jak prezentuje się oferta następcy Getin Banku?

Startuje VeloBank. Jak prezentuje się oferta następcy Getin Banku?
Źródło: najlepszekonto.pl
Spis treści

To była kwestia czasu. O przymusowej restrukturyzacji Getin Banku informowano już pod koniec września, a cały proces ruszył 3 października 2022 r. Rzecz w tym, że jak dotąd tajemnicą pozostawała oferta nowej instytucji, a zawartość strony dostępnej pod adresem velobank.pl nie zdradzała żadnych wskazówek.

Rebranding jak najniższym kosztem

Dziś wiemy już znacznie więcej. Strona banku przyjęła docelowy wygląd, w związku z czym poznaliśmy identyfikację wizualną VeloBanku, a także jego ofertę produktową.

W pierwszym aspekcie postawiono na ciągłość. Nowy bank (choć rzecz jasna posiada własne logo, które na pierwszy rzut oka budzi skojarzenia ze słowem LOVE), nie odcina się od poprzednika w warstwie kolorystycznej, widzimy ten sam odcień zielonego z białymi akcentami. Celem było zapewne dążenie do tego, by zmiana wystroju placówek generowała jak najniższe koszty.

W każdym razie klientom dotychczasowego Getin Banku oszczędzono w tej kwestii szoku. Zarówno strona internetowa, jak i aplikacja mobilna wyglądają tak, że (gdyby nie nowa nazwa) można by w ogóle przeoczyć jakiekolwiek zmiany.

Nowe VeloKonto ze zwrotem do 600 zł i autooszczędzaniem

Niemniej zmiany są. Z oferty kont osobistych znika popularne Konto Proste Zasady. Obecni klienci widzą je jeszcze w swojej bankowości elektronicznej, ale nowym bank proponuje VeloKonto.

Rachunek jest bezwarunkowo darmowy w prowadzeniu. Korzystanie z karty kosztuje 7 zł / mies., choć opłaty można uniknąć, wykonując w danym miesiącu 5 transakcji kartą lub Blikiem.

Dla porównania, osoby powyżej 26 r.ż. płaciły za prowadzenie Konta Proste Zasady 9 zł, a dodatkowo 5 zł za kartę – w obu przypadkach obowiązywał ten sam warunek zwolnienia, co przy nowym rachunku.

Zachętą dla nowych posiadaczy VeloKonta jest promocja ze zwrotem 10% za płatności kartą / telefonem / Blikiem. W ciągu pół roku można w ten sposób otrzymać maksymalnie 600 zł.

W ofercie pojawiła się też VeloSkarbonka. Jak łatwo się domyślić, jest to rachunek do automatycznego oszczędzania resztek z zakupów; do tego, co istotne, atrakcyjnie oprocentowany.

Osobne wersje rachunku mogą otworzyć również nastolatkowie (VeloKonto Junior), zaś specjalną pomoc w otwarciu konta i obsłudze bank zaoferował też obywatelom Ukrainy. Sztandarową propozycją dla przedsiębiorców jest z kolei rachunek VeloKonto Firma.

Co z oszczędnościami?

Getin Bank aż do "ostatniego tchnienia" konsekwentnie oferował produkty oszczędnościowe, których oprocentowanie plasowało się w rynkowej czołówce – i to zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów. Na szczęście VeloBank, przynajmniej na starcie, nie zerwał z tą tradycją, w związku z czym wciąż możemy mówić o atrakcyjnych warunkach na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym, Lokacie na Nowe Środki czy Lokacie Mobilnej. Wszystkie wspomniane produkty proponują stawkę do 8% w skali roku.

Informacje dla obecnych klientów

Jeśli aktualnie posiadasz Konto Proste Zasady, możesz przekształcić je w VeloKonto, składając odpowiednią dyspozycję na infolinii lub przy okazji wizyty w oddziale.

Warunki skorzystania z ofert promocyjnych są opisane w regulaminach. Dla przykładu, z promocji ze zwrotem 600 zł nie skorzystasz, jeśli posiadałeś Konto Proste Zasady po 31 października 2022 r.

Łagodne przejście

Nowy podmiot pod wieloma względami – zwłaszcza wizualnym, ale także produktowym – przyjmuje sposób funkcjonowania dawnego Getin Banku. Na samym starcie zdecydowano się głównie na lifting konta osobistego i wzbogacenie oferty o oprocentowany rachunek do automatycznego oszczędzania.

Z pewnością interesujące będzie obserwowanie, czy w kolejnych miesiącach będziemy mieli coraz mniej Getin Banku w VeloBanku 😉