Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

21 listopada 2022 r. Getin Bank zmienił się w VeloBank. Więcej o tym procesie przeczytasz w osobnym artykule.

VeloBank (dawniej Getin Bank)

VeloBank (dawniej Getin Bank)

VeloBank powstał 21 listopada 2022 r. jako następca Getin Banku, który 30 września 2022 r. został poddany przymusowej restrukturyzacji. Początki instytucji sięgają 2004 r. i przekształcenia Górnośląskiego Banku Gospodarczego w Katowicach oraz przejęcia Łódzkiego Banku Przemysłowego. W 2010 r. instytucja połączyła się z Noble Bankiem, tworząc Getin Noble Bank SA, i w tym samym roku uruchomiła internetową platformę Getin Online. Nowy bank działa pod dwiema markami, skierowanymi do różnych grup klientów: Getin Bank zajmuje się bankowością detaliczną dla klientów indywidualnych, sektora MSP, samorządów i korporacji, natomiast Noble Bank działa w obszarze bankowości prywatnej dla zamożnych klientów.

VeloBank (dawniej Getin Bank)

Informacje o VeloBank (dawniej Getin Bank)

Prezes zarządu:

Adam Marciniak (p.o.)

Siedziba:

Warszawa 00-843, Rondo Ignacego Daszyńskiego 2C

Data założenia:

2004 r.

Infolinia - klienci indywidualni

+48 664 919 797

Kapitał zakładowy:

25 000 000,00 zł

Infolinia - mikro i małe firmy

+48 608 019 700

NIP:

701-110-51-89

Kod BIC/Swift:

GBGCPLPK

30 września 2022 r. Bankowy Fundusz Gwarancyjny rozpoczął przymusową restrukturyzację Getin Banku, w efekcie której podstawowa działalność (bez kredytów) została przekształcona w nową instytucję - VeloBank.

VeloBank: propozycje dla klientów indywidualnych

VeloKonto jest dedykowanym klientom, którzy poszukują taniego i jednocześnie funkcjonalnego rachunku. ROR występuje w w dwóch wariantach – dla osób młodszych (w wieku 18-26 lat) oraz starszych (powyżej 26 roku życia). W VeloBanku dostępny jest także rachunek dla nastolatków w wieku 13 - 18 lat, czyli VeloKonto Junior. Wspólną cechą wszystkich trzech rachunków są niskie opłaty za podstawowe operacje bankowe oraz rozbudowany pakiet dodatkowych produktów i usług.

Młodzieżowe i studenckie konto osobiste są zwolnione z prowizji za prowadzenie rachunku oraz za wydanie karty debetowej. Bezpłatne jest także użytkowanie karty oraz wszystkie wypłaty bankomatów Planet Cash. Natomiast w przypadku „dorosłej” wersji konta do uniknięcia opłaty za kartę wystarczy tylko jedna transakcja kartą lub Blikiem w miesiącu.

Dodatkowo posiadacze VeloKonta zyskują dostęp do wielu ciekawych udogodnień. Są wśród nich między innymi płatności mobilne (Blik, Google Pay, Apple Pay), karta wielowalutowa, nietypowa karta płatnicza Visa Simply One łącząca w sobie zalety karty debetowej oraz kredytowej, Pakiet Niezawodny (ubezpieczenie zapewniające fachową pomoc medyczną i assistance domowy), czy wreszcie – fundusze inwestycyjne i rozbudowana oferta kredytowa.

Bankowość elektroniczna

Kolejnym plusem rachunku jest prosta i przejrzysta bankowość elektroniczna - zarówno internetowa, jak i mobilna. Aplikacja VeloBank zawiera wiele praktycznych funkcjonalności ułatwiających zarządzanie kontem. Możemy w niej wykonać przelew zwykły, natychmiastowy i na telefon Blik, doładować telefon, opłacić domowe rachunki, zastrzec kartę czy też zawnioskować o inne produkty banku. Aplikacja oferuje także kilka unikalnych rozwiązań, np. usługę Twoje Paragony oraz wirtualny Sejf, w którym w razie potrzeby można czasowo „zablokować” środki. Kolejną ciekawą opcją jest prezentowanie na ekranie głównym przychodów i wydatków w formie czytelnych bilansów finansowych (Mój Bilans).

Bankomaty, wpłatomaty i placówki VeloBanku

VeloBank (tak jak Getin Bank) ma swoje oddziały i agencje partnerskie głównie w większych miejscowościach. Przy placówkach (ale już nie zawsze w agencji) znajdziesz darmowe bankomaty i wpłatomaty VeloBanku.

Oferta VeloBanku dla klientów firmowych

W ofercie VeloBanku znajdziemy również produkty i usługi przeznaczone dla klientów biznesowych. Bank przygotował dla przedsiębiorców VeloKonto Firma, które w pakiecie zawiera rachunek bieżący, rachunki pomocnicze złotowe i walutowe, produkty oszczędnościowe, określony limit bezpłatnych przelewów w miesiącu oraz dostęp do różnych przydatnych funkcjonalności. Ponadto klienci firmowi mogą skorzystać z rozbudowanej oferty kredytowej, akredytywy banku i gwarancji bankowej, terminali płatniczych i produktów skarbowych.

Sesje Elixir w VeloBank (dawniej Getin Bank)

Rodzaj sesji Godziny
Sesje wychodzące

08:15

12:15

14:30

Sesje przychodzące

10:00

14:00

17:00

Sesje wychodzące Sesje przychodzące

08:15

10:00

12:15

14:00

14:30

17:00

Konta bankowe: VeloBank (dawniej Getin Bank)