Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

TransferWise

TransferWise

Twórcy TransferWise chcą „przesyłać pieniądze tak prosto, tak szybko oraz tak tanio, jak to tylko możliwe, by pieniądze nie znały granic. Dla wszystkich”.

TransferWise

Fintech powstał w 2011 r. w Londynie, jego twórcami są dwaj Estończycy. Firma posiada kilkanaście biur na całym świecie i zatrudnia ok. 2200 pracowników. Z jej usług korzysta 8 milionów użytkowników, w których rękach jest ponad milion kart.

Firma działa w oparciu o licencję od FCA, czyli brytyjskiego nadzoru finansowego, oraz innych instytucji nadzorujących rynek finansowy w krajach, gdzie jest obecny TransferWise. Fintech zapewnia, że przykłada wielką rolę do bezpieczeństwa przesyłanych środków oraz danych swoich klientów.

TransferWise ma wizję stworzenia wielowalutowego konta bez granic, które zastąpi tradycyjne usługi bankowe. Umożliwia ono m.in. polecenia zapłaty oraz błyskawiczne przelewy zagraniczne. Transakcje są przeliczane po kursie rzeczywistym komunikowanym przy zlecaniu przelewu, podobnie jak niewielka opłata pobierana przez fintech.

Od 2018 r. TransferWise ściśle współpracuje z Mastercard, dzięki czemu jego klienci mogą płacić z wykorzystaniem usług Apple Pay, Google Pay, Fitbit Pay i Garmin Pay.