Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Brak opłat za przewalutowanie i do 300 zł zwrotu z kartą kredytową TU i TAM Alior Banku

Brak opłat za przewalutowanie i do 300 zł zwrotu z kartą kredytową TU i TAM Alior Banku

Niezależnie od pory roku, z radością informujemy o działaniach banków, które pozwalają ograniczyć koszty zagranicznych wojaży i zakupów. Jedni ograniczają prowizje za wypłaty z bankomatów poza Polską, a inni tną koszty przewalutowań. W tej drugiej grupie jest Alior Bank, który konsekwentnie zwiększa liczbę obsługiwanych walut i ogranicza grono klientów, którzy muszą ponosić opłaty za przeliczenie transakcji w walutach obcych na złote.

Z braku opłat za przewalutowanie i zwrotu części wydatków w walutach obcych mogą skorzystać wszyscy posiadacze karty TU i TAM.

Brak opłat za przewalutowanie

W ramach promocji „Tniemy koszty przewalutowań z kartą kredytową Mastercard TU i TAM”, od 27 czerwca 2019 r. Alior Bank nie pobiera prowizji za przewalutowanie transakcji w walutach obcych dokonanych wspomnianą „kredytówką”. Akcja obowiązuje bezterminowo.

Uczestnik promocji nie musi wykonywać żadnych ruchów, by jego transakcje zostały przeliczone po korzystnym kursie. W przypadku euro, dolara amerykańskiego i funta brytyjskiego będą one rozliczone wg średniego kursu NBP. Operacje w innych walutach zostaną najpierw przeliczone na USD po kursie Mastercarda, a w drugim kroku Alior Bank dokona przewalutowania na PLN według średniego kursu NBP.

Do 300 zł zwrotu w roku

Odzyskanie części wydatków poczynionych kartą kredytową TU i TAM też nie jest trudne. Wystarczy, że zapłacisz nią w walucie obcej w sklepie internetowym lub stacjonarnym, a otrzymasz zwrot 1% wydanej kwoty. W jednym kwartale możesz odzyskać maksymalnie 75 zł, czyli 300 zł w ciągu roku.

Pieniądze trafią na rachunek Twojej „kredytówki” po zakończeniu każdego kwartału kalendarzowego.

Kilka słów o ofercie Alior Banku

Z opisanych wyżej akcji mogą korzystać klienci Alior Banku, ale nic nie stoi na przeszkodzie, byś założył tam konto osobiste, a potem sięgnął po kartę kredytową Mastercard TU i TAM czy zaczął wymieniać waluty w Kantorze Walutowym Alior Banku.

Atrakcyjne bonusy

Otwarcie Konta Jakże Osobistego oznacza bardzo często szansę na atrakcyjną nagrodę. Można ją zdobyć także .za aktywne korzystanie z Kantoru Walutowego Alior Banku czy polecanie jego oferty.

Spójrz, co aktualnie oferuje Alior Bank.

Karta kredytowa TU i TAM

Jak coś bank nam daje w prezencie, to zawsze brzmi to kusząco. Warto jednak bliżej przyjrzeć się karcie kredytowej TU i TAM, która co prawda wydawana jest bezpłatnie, ale musisz płacić za nią 19 zł miesięcznie. Opłata nie zostanie pobrana, jeśli wykonasz transakcje bezgotówkowe (wyłączając przelewy z karty) na kwotę 1500 zł w danym cyklu rozliczeniowym.

Koszt wypłaty kartą kredytową TU i TAM z bankomatu to 5%, nie mniej niż 10 zł. Nie radzimy tego jednak robić, bo karta kredytowa nie jest do tego “stworzona”. Dość powiedzieć, że od razu naliczane są odsetki od wypłaconej sumy, nie obowiązuje okres bezodsetkowy.

Dla pełnego obrazu tej „kredytówki” dodamy, że pozwala ona na płatności Google Pay i Apple Pay, zbieranie punktów w programie Mastercard Bezcenne Chwile oraz korzystanie z usługi Ochrona Tożsamości Mastercard (jeżeli system wykryje ryzyko nieuprawnionego użycia Twoich danych, otrzymasz wiadomość e-mail z taką informacją oraz z krokami, jakie powinieneś podjąć).

Ciekawa oferta dla płacących w walutach obcych

Naszym zdaniem, przedstawiona propozycja Alior Banku to ciekawa oferta dla osób często podróżujących za granicę lub dokonujących zakupów w zagranicznych sklepach internetowych. Nie dość, że Twoje transakcje zostaną przeliczone na złotówki po korzystnym kursie, to jeszcze możesz odzyskać część wydanych pieniędzy.

Zanim podejmiesz decyzję, pamiętaj o dość wysokiej opłacie miesięcznej (19 zł) i wyśrubowanych warunkach jej uniknięcia (1500 zł), który z niej zwalnia. Tych, którzy nie korzystali dotąd z karty kredytowej, zachęcamy do zapoznania się z naszym poradnikiem nt. rozsądnego używania „kredytówek”.

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji "Tniemy koszty przewalutowań z kartą kredytową Mastercard TU i TAM"
  2. Zasady premiowania posiadaczy Karty kredytowej Mastercard TU i TAM

O banku

Alior Bank to ogólnopolski bank uniwersalny, obsługujący wszystkie segmenty rynku. Instytucja działa na rynku od 2008. Największym akcjonariuszem banku jest Grupa PZU, która posiada około 32% akcji.

Strategią Alior Banku jest zwiększanie udziału w sektorze bankowym, pogłębianie relacji z klientami oraz rozwój dotychczasowych produktów i innowacji.