Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Promocja została zakończona. Sprawdź najnowszą: 15 000 zł do wygrania w konkursie Kantoru Walutowego Alior Banku.

50 zł za płatności przez Android Pay w Alior Banku i 1000 zł w konkursie

50 zł za płatności przez Android Pay w Alior Banku i 1000 zł w konkursie
Źródło: strona promocji

Do udziału w promocji niezbędne jest posiadanie urządzenia z systemem Android (w wersji 4.4 lub wyższej) obsługującego technologię NFC oraz udzielenie bankowi zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych.

Kto może wziąć udział w akcji?

Konkurs „TAPnij KASĘ” jest skierowany do obecnych i przyszłych klientów Alior Banku, którzy nigdy wcześniej nie dokonywali płatności zbliżeniowych telefonem dzięki Android Pay. Uczestnikiem może być posiadacz lub współposiadacz konta osobistego, rachunku w Kantorze Walutowym lub karty kredytowej w Alior Banku.

Co można zyskać?

Jako nowy użytkownik aplikacji możesz zyskać 50 zł za dokonanie zaledwie 5 transakcji Android Pay z wykorzystaniem mechanizmu TAP X. Polega on na wykonaniu określonej liczby płatności, czyli „tapnięć”. Alior Bank zastrzegł w regulaminie, że taką premię może otrzymać nie więcej niż 8222 uczestników. W związku z tym warto już teraz zainteresować się warunkami promocji, by nie przegapić dobrej okazji.

Bank przygotował też 1000 zł nagrody głównej dla 10 najaktywniejszych uczestników w danym tygodniu trwania promocji. Konkurs trwa do 31 grudnia 2017 r., więc do zgarnięcia jest aż 110 nagród głównych.

50 zł premii powitalnej

Co musisz zrobić, by premia powitalna trafiła właśnie do Ciebie? Oto instrukcja:

  1. Pobierz i zainstaluj aplikację Android Pay. Zarejestruj się w aplikacji, dodaj do niej kartę Alior Banku i potwierdź chęć udziału w akcji poprzez akceptację regulaminu. Jeśli już wcześniej byłeś zarejestrowany w aplikacji na swoim telefonie, to możesz skorzystać z promocji pod warunkiem, że nigdy nie dokonywałeś transakcji przez Android Pay z tego urządzenia.
    • Ważne! Jeśli informacja o promocji wraz z regulaminem nie pojawi się w aplikacji automatycznie, wpisz kod „TAPNIJ50” (wybierając w menu opcję „wpisz kod promocyjny”).
  2. W ciągu 28 dni od przystąpienia do promocji dokonaj 5 transakcji zbliżeniowych telefonem za pośrednictwem aplikacji. Pamiętaj, by między kolejnymi transakcjami zachować przynajmniej 5-minutowe odstępy czasu.

Przekazanie premii powitalnej

Później pozostaje Ci tylko czekać na nagrodę. Bank przekaże ją na Twój rachunek w ciągu 14 dni od momentu spełnienia wszystkich warunków, czyli dokonania ostatniej z 5 wymaganych transakcji. Premia 50 zł zostanie wypłacona w walucie, w której prowadzony jest rachunek. W przypadku kont walutowych uczestnik otrzyma równowartość 50 zł obliczoną po kursie banku z dnia wypłaty premii. Zgodnie z obowiązującym prawem premia jest zwolniona z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych.

Zbieraj punkty promocyjne i zgarnij 1000 zł

Jeśli premia w wysokości 50 zł nie jest dla Ciebie satysfakcjonująca, to co powiesz na nagrodę 20-krotnie wyższą? Właśnie taką niespodziankę Alior Bank przygotował dla najaktywniejszych użytkowników aplikacji Android Pay. Podstawowe warunki promocji są takie same, jak w przypadku premii powitalnej – tyle, że zamiast ograniczać się do dokonania 5 transakcji, powinieneś się wykazać nieco większą aktywnością.

10 uczestników, którzy na koniec poszczególnych etapów promocji uzyskają najwięcej punktów za transakcje dokonane przy pomocy aplikacji, otrzyma od banku aż 1000 zł. Pierwszy etap obejmuje 4 dni (od 19 do 22 października), a od 23 października każdy z kolejnych 10 etapów potrwa równo tydzień, aż do 31 grudnia włącznie.

W jaki sposób przyznawane są punkty?

  • otrzymujesz 1 punkt za każdą transakcję w polskiej walucie o wartości min. 5 zł oraz
  • 3 punkty za każdą transakcję w walucie obcej o wartości min. 1 EUR/USD/GBP (w przypadku rachunków prowadzonych w tych walutach). Jeśli płacisz w obcej walucie z konta prowadzonego w złotych, to 3 punkty otrzymasz za transakcję o wartości co najmniej 5 zł.

Ważne! Przy ustalaniu punktów większe znaczenie niż rodzaj rachunku (walutowy czy prowadzony w złotych) ma typ transakcji. Jeśli nawet posiadasz konto walutowe (w euro, dolarach lub funtach), ale płatności dokonujesz w polskiej walucie, to za taką transakcję otrzymasz tylko 1 punkt. 3 punkty otrzymasz wyłącznie za płatności dokonane w obcej walucie.

W ciągu jednego dnia bank przyzna Ci punkty tylko za pierwszą płatność u tego samego sprzedawcy. Pamiętaj, że warunkiem otrzymania punktów w danym tygodniu jest zaksięgowanie transakcji najpóźniej 7 dni od dnia zakończenia tygodnia promocji. Punktów nie otrzymasz za transakcje zwrócone lub anulowane.

Przekazanie nagrody głównej

Na koniec każdego, tygodniowego etapu bank podsumuje liczbę punktów zdobytych w tym czasie przez uczestników. 10 osób, które zdobyły największą liczbę punktów, zostanie poinformowanych o przyznaniu nagrody drogą SMS i/lub mailowo w ciągu 14 dni, zaś najpóźniej 30 dni po zakończeniu etapu 1000 zł trafi na rachunek zwycięzców. Co istotne, w przypadku równej liczby uzyskanych punktów o kolejności zdecyduje wyższa suma transakcji.

Główna nagroda w konkursie jest co prawda opodatkowana zryczałtowanym podatkiem dochodowym, ale wcale nie musisz się tym przejmować. Bank samodzielnie rozliczy Twoją wygraną z fiskusem, a na Twoje konto trafi 1000 zł niepomniejszone o kwotę podatku. Podobnie jak w przypadku premii powitalnej, nagrodę główną możesz otrzymać tylko raz.

Regulamin promocji znajdziesz tutaj.

Czym jest Android Pay?

Android Pay to mobilny portfel od Google oparty na technologii HCE. Dzięki aplikacji możliwe jest dokonywanie płatności zbliżeniowych przy pomocy telefonu wszędzie tam, gdzie akceptowane są zwykłe płatności zbliżeniowe kartą. Aplikacja zapewnia bezpieczeństwo transakcji – sprzedawca nie pozna nawet numeru Twojej karty. Alior Bank jest jedną z pierwszych instytucji, które zaoferowały swoim klientom skorzystanie z dobrodziejstw Android Pay.

Oferta Alior Banku

Nie jesteś jeszcze klientem Alior Banku? Nic straconego. Promocja trwa do 31 grudnia (lub do wyczerpania puli premii powitalnych) – do tego czasu masz okazję skorzystać z bogatej oferty banku i spełnić wszystkie warunki promocji.

Akcja jest skierowana do posiadaczy lub współposiadaczy przynajmniej jednego z trzech produktów Alior Banku: konta osobistego, rachunku w Kantorze Walutowym lub karty kredytowej.

Konto Jakże Osobiste to propozycja dla tych, którzy cenią sobie ofertę dopasowaną do indywidualnych potrzeb. Bank gwarantuje wybór z szerokiego wachlarza dodatkowych korzyści, z których dwie otrzymasz całkowicie za darmo, a każdą kolejną za jedyne 3,50 zł miesięcznie. W katalogu korzyści dostępnych jest 9 bonusów, m.in. darmowa wypłata z bankomatów w Polsce i za granicą, wyższe oprocentowanie na rachunku oszczędnościowym (do 1,46 % w skali roku) czy 1% zwrotu za płatności mobilne – co ważne, także za płatności za pośrednictwem Android Pay.

Prowadzenie rachunku jest bezpłatne dla osób w wieku do 26 lat; pozostali klienci mogą uniknąć 10-złotowej opłaty dzięki zapewnieniu jednorazowego wpływu w wysokości min. 1500 zł w miesiącu. Dokonując transakcji bezgotówkowych na łączną kwotę co najmniej 300 złotych, unikniesz także miesięcznej opłaty w wysokości 5 zł za korzystanie z karty.

Kantor Walutowy Alior Banku to usługa umożliwiająca bezpieczną wymianę walut przez Internet. Bank udostępnia klientowi kilka rachunków prowadzonych w wybranych walutach. Oferta wyróżnia się na tle konkurencji atrakcyjnym, niskim spreadem dla 4 głównych walut (EUR, USD, GBP i CHF). Do rachunków w euro, funtach i dolarach bank proponuje wydanie karty debetowej. Jest ono bezpłatne pod warunkiem dokonania przy pomocy karty przynajmniej jednej transakcji w ciągu 6 miesięcy. Za samo korzystanie z karty bank nie pobiera żadnych opłat.

Alior Bank proponuje także karty kredytowe Mastercard OK!, Mastercard Gold, i World Elite Mastercard. Z każdą z tych kart wiążą się inne korzyści, opłaty i oprocentowanie, w związku z czym łatwiej będzie Ci wybrać opcję w sam raz dla Ciebie.

Ocena promocji

Płatności mobilne za pośrednictwem Android Pay to niezwykle nowoczesny sposób na opłacanie codziennych zakupów. Trudno o lepszy powód do jego przetestowania niż możliwość otrzymania 50 zł premii od Alior Banku za przeprowadzenie zaledwie 5 transakcji. Jeśli ta metoda płatności przypadnie Ci do gustu, możesz wziąć udział w wyścigu o główną nagrodę, czyli 1000 zł każdego tygodnia.

O ile otrzymanie premii powitalnej nie powinno stanowić dla zainteresowanych klientów żadnego problemu, o tyle zgarnięcie głównej nagrody prawdopodobnie będzie wiązało się z ostrą rywalizacją. Nie da się ukryć, że największe szanse mają tu osoby, które często płacą w obcych walutach, a do tego mają – mówiąc wprost – więcej środków do wydania. Transakcje walutowe są bowiem premiowane nie 1, a 3 punktami; do tego istotne znaczenie przy przyznawaniu nagrody ma w tym przypadku nie tylko ilość dokonanych płatności, ale także ich suma.

Podsumowując: do udziału w konkursie „TAPnij KASĘ” zachęcamy obecnych klientów Alior Banku oraz tych, którzy w najbliższym czasie rozważają skorzystanie z jego produktów. Szansa na zgarnięcie 50 zł premii powitalnej nie wiąże się właściwie z żadnymi kosztami – oczywiście poza tymi, które i tak ponosisz przy okazji zakupów. Osobom o sporych dochodach, często płacącym w obcych walutach, proponujemy pójście o krok dalej i próbę zgarnięcia niebagatelnej sumy 1000 zł.

O banku

Alior Bank to ogólnopolski bank uniwersalny, obsługujący wszystkie segmenty rynku. Instytucja działa na rynku od 2008. Największym akcjonariuszem banku jest Grupa PZU, która posiada około 32% akcji.

Strategią Alior Banku jest zwiększanie udziału w sektorze bankowym, pogłębianie relacji z klientami oraz rozwój dotychczasowych produktów i innowacji.