Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Tankuj korzyści! Do 10% (maksymalnie 50 zł co miesiąc) zwrotu za paliwo z Moto Kontem w Toyota Banku + 50 zł premii za aktywność

Tankuj korzyści! Do 10% (maksymalnie 50 zł co miesiąc) zwrotu za paliwo z Moto Kontem w Toyota Banku + 50 zł premii za aktywność
Źródło: najlepszekonto.pl

Bieżąca edycja potrwa do 31 lipca 2023 r. Należy jednak zaznaczyć, że im szybciej przystąpisz do promocji, tym wyższy będzie Twój zysk.

Kolejna ważna informacja: bank zastrzegł sobie w regulaminie prawo do zmiany okresu obowiązywania akcji.

Tylko dla posiadaczy Moto Konta

Podstawowym warunkiem uzyskania zwrotu jest posiadanie rachunku osobistego z oferty Toyota Banku, czyli Moto Konta. Jeśli jeszcze nie korzystasz z tego produktu, to do wzięcia udziału w promocji konieczne będzie jego otwarcie. Dodajmy, że wymagane jest również korzystanie z karty debetowej wydanej do tego rachunku. Może to być Super Red III, Ruby Passion albo karta debetowo-lojalnościowa MORE.

Pozostałe warunki uczestnictwa to pełnoletniość oraz pełna zdolność do czynności prawnych.

Ubiegaj się o zwrot nawet 10% za paliwo

Warto to powtórzyć: w ramach promocji bank proponuje uczestnikom od 5% do 10% zwrotu wydatków za paliwo. W czasach, w których zmorą kierowców są wysokie ceny benzyny, taka premia z pewnością może się przydać.

W przypadku posiadaczy samochodów marki Toyota lub Lexus oraz właścicieli aut dowolnej marki miesięczny zwrot wyniesie maksymalnie 30 zł. Natomiast osoby, które zakupią w autoryzowanym salonie sprzedaży nowy lub używany samochód marki Toyota lub Lexus i sfinansują kupno dowolnym produktem z oferty Toyota Banku / Toyota Leasing, otrzymają 50 zł zwrotu miesięcznie.

Wydatki na paliwo - zwane w regulaminie "Transakcjami Petrol" - muszą być dokonane w określonych miejscach. Bank będzie honorował płatności kartą wyłącznie w punktach posiadających następujące kody MCC: 5172, 5541, 5542, 5983, 9752. Premia moneyback jest naliczana od sumy wartości Transakcji Petrol w danym miesiącu kalendarzowym według kolejności ich faktycznego wykonania.

Jak? Oto instrukcja

Sprawdź, jakie działania musisz wykonać, by otrzymać zwrot za paliwo i premię w wysokości 50 zł:

Krok 1
Krok 1

Do 31 lipca 2023 r. załóż w Toyota Banku Moto Konto wraz z jedną z trzech promowanych kart debetowych. Jeśli jesteś już posiadaczem tych produktów, od razu przechodzisz do Kroku 2.

Krok 2
Krok 2

Także do 31 lipca 2023 r. zarejestruj się w aplikacji Tankuj Korzyści (do pobrania w Google Play i AppStore) poprzez:

  • wyrażenie zgód marketingowych (przetwarzanie danych oraz otrzymywanie informacji handlowych nt. usług banku i podmiotów współpracujących za pośrednictwem wiadomości e-mail i telefonicznie),
  • wyrażenie woli przystąpienia do akcji, akceptację regulaminu promocji, regulaminu aplikacji oraz polityki prywatności,
  • dodanie skanu dowodu rejestracyjnego Twojego auta. Dane konkretnego pojazdu mogą być użyte przez maksymalnie dwóch uczestników promocji.
Krok 3
Krok 3

W każdym z 6 miesięcy trwania promocji:

  • przynajmniej raz zaloguj się do aplikacji Tankuj Korzyści,
  • tankuj paliwo i płać za nie kartą debetową do Moto Konta (szczegóły przyznawania zwrotu opisujemy poniżej).
Nagroda
Nagroda

Zwrot za dany miesiąc wpłynie na Twoje Moto Konto do 10. dnia roboczego kolejnego miesiąca i będzie to maksymalnie 30 zł lub 50 zł.

Krok 4
Krok 4

W okresie promocji zwiększ średnie saldo oszczędności o kwotę min. 10 000 zł w stosunku do salda posiadanego na dzień rozpoczęcia akcji, czyli na dzień 1 lutego 2023 r.

Nagroda
Nagroda

Bank zweryfikuje wysokość salda 31 lipca 2023 r., sprawdzi też, czy w każdym miesiącu promocji (czyli od lutego do lipca) uzyskałeś jakikolwiek zwrot za Transakcje Petrol (kwota moneybacku może być dowolna - nie musi być to pełne 30 lub 50 zł). Premię za aktywność otrzymasz przelewem na konto w terminie 30 dni od dnia zakończenia promocji.

Zasady przyznawania zwrotu

Kiedy otrzymasz 5%, a kiedy 10%? To zależy od marki Twojego samochodu, średniego salda na Moto Koncie, średniomiesięcznego salda oszczędności oraz łącznej kwoty tzw. transakcji non-petrol wykonanych przy użyciu karty w dowolnym punkcie handlowo-usługowym POZA stacjami paliw. Znaczenie ma nawet fakt, czy przy zakupie samochodu marki Toyota lub Lexus skorzystałeś z finansowania Toyota Banku / Toyota Leasing.

Kryteriów jest kilka, więc najbardziej przejrzyste będzie przedstawienie zasad przyznawania zwrotu w formie tabelek.

Posiadacz samochodu innej marki niż Toyota i Lexus

Zwrot 5%

Zwrot 10%

Średniomiesięczne saldo na rachunku

2000 zł

4000 zł

Średniomiesięczne saldo oszczędności

10 000 zł

50 000 zł

Minimalna miesięczna kwota transakcji kartą płatniczą w dowolnym punkcie handlowo-usługowym

500 zł

1500 zł

Posiadacz samochodu marki Toyota lub Lexus

Zwrot 5%

Zwrot 10%

Średniomiesięczne saldo na rachunku

2000 zł

LUB

4000 zł
Średniomiesięczne saldo oszczędności

2500 zł

50 000 zł

Minimalna miesięczna kwota transakcji kartą płatniczą w dowolnym punkcie handlowo-usługowym

250 zł

1500 zł
Osoba, która po otwarciu Moto Konta skorzysta z finansowania Toyota Bank lub Toyota Leasing, by kupić samochód jednej z tych marek
Zwrot 5% Zwrot 10%
Średniomiesięczne saldo na rachunku

2000 zł

LUB

2 000 zł
Średniomiesięczne saldo oszczędności 2500 zł 10 000 zł
Minimalna miesięczna kwota transakcji kartą płatniczą w dowolnym punkcie handlowo-usługowym 250 zł 500 zł

Bardzo ważne szczegóły

Średniomiesięczne saldo na rachunku wyliczane jest jako suma sald na każdy dzień miesiąca podzielona przez liczbę dni w miesiącu.

Natomiast średniomiesięczne saldo oszczędności wyliczane jest w ten sam sposób, z tą różnicą, że pod uwagę są brane środki zgromadzone na innych rachunkach uczestnika niż Moto Konto oraz na lokatach.

W przypadku finansowania zakupu Toyoty lub Lexusa środki muszą być uruchomione od 1 lutego 2023 r. Oznacza to, że jeśli przed tą datą wyleasingowałeś samochód lub otrzymałeś kredyt samochodowy na kupno pojazdu, obowiązują Cię warunki opisane w drugiej tabelce, czyli tej dotyczącej posiadaczy pojazdów wymienionych marek.

Niezależnie od tego, ile Moto Kont będziesz posiadał i z ilu kart będziesz korzystał, premia będzie naliczana tylko i wyłącznie za płatności dokonywane jedną z nich.

W czasie trwania promocji nie możesz odwołać udzielonych zgód marketingowych ani wypowiedzieć zawartych umów dotyczących Moto Konta i karty debetowej. Gdybyś to zrobił, zostaniesz wykluczony z udziału w akcji i nie otrzymasz zwrotu wydatków.

Identyczne skutki wywoła fakt, gdy trzykrotnie doprowadzisz do powstania na rachunku niedozwolonego salda debetowego.

Bonus, który otrzymasz, zwolniony jest z podatku dochodowego od osób fizycznych.

Moto Konto w Toyota Banku

Przed skorzystaniem z oferty koniecznie zapoznaj się ze szczegółami dotyczącymi Moto Konta:

Finansowanie Toyoty

Posiadając Moto Konto, będziesz mógł skorzystać z leasingu konsumenckiego KINTO ONE oferowanego w dwóch wariantach: z pełnym serwisem, oponami i ubezpieczeniem lub bez dodatkowych usług lub zaciągnąć preferencyjny kredyt samochodowy.

Powrót ciekawej promocji – tylko czy opłacalnej?

„Tankuj korzyści” to akcja, dzięki której oszczędzisz na wydatkach związanych z tankowaniem swojego samochodu. Jednoznaczna ocena opłacalności tej oferty – ze względu na złożoność czynników, które na nią wpływają – jest jednak dość trudna.

Wystarczy wziąć pod uwagę sytuację, w której posiadasz samochód innej marki niż Toyota czy Lexus. Aby uzyskać najwyższy możliwy zwrot (10%), musisz utrzymywać średniomiesięczne saldo na rachunku w wysokości min. 4000 zł oraz posiadać w Toyota Banku kolejne min. 50 tys. zł na depozytach.

Nie zapominaj też o warunku wykonania płatności kartą na kwotę min. 1500 zł oraz o możliwej prowizji za konto (choć to akurat najmniejszy problem, bo w analizowanym przypadku spełnienie warunków uzyskania zwrotu zwalnia z opłaty).

Przeanalizuj wszystko na spokojnie

Ocena tej propozycji zależy od konkretnej sytuacji uczestnika. Na pierwszy rzut oka możemy stwierdzić, że oferta będzie najbardziej opłacalna dla korzystających z finansowania Toyota Banku lub Toyota Leasing oraz dla tych, których miesięczne wydatki za benzynę oscylują wokół kwot pozwalających na uzyskanie maksymalnego zwrotu. Przed skorzystaniem z promocji zalecamy jednak przeprowadzenie własnej analizy opłacalności, która uwzględni wszystkie wymagane przez bank warunki (a nie da się ukryć, że jest ich sporo).

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji "Tankuj korzyści - zwrot za paliwo" – edycja 2023 (od 1 lutego 2023 r.)

O banku

Produkty Toyota Banku kierowane są zarówno do klientów indywidualnych, jak i do przedsiębiorców. Misją instytucji jest zapewnienie Perfect Bankingu, czyli usług ukierunkowanych na klienta i jego potrzeby.