My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Tankuj korzyści! Do 10% zwrotu za paliwo z Moto Kontem w Toyota Banku

Jestem dociekliwym redaktorem, stale poszukującym nowych wyzwań. Lubię pisać o pieniądzach, choć wcale nie są dla mnie najważniejsze w życiu.

Tankuj korzyści! Do 10% zwrotu za paliwo z Moto Kontem w Toyota Banku
Źródło: strona Toyota Banku

Toyota Bank nie rezygnuje ze swojej promocji związanej ze zwrotem za paliwo. Właśnie wystartował z kolejną odsłoną akcji „Tankuj korzyści”, w której – w zależności od warunków – możesz uzyskać zwrot od 5% do nawet 10% wydatków na benzynę. Maksymalnie można w tej sposób zaoszczędzić co miesiąc nawet 50 zł.

Bieżąca edycja potrwa do 30 czerwca 2020 r. Należy jednak zaznaczyć, że im szybciej przystąpisz do promocji, tym wyższy będzie Twój potencjalny zysk.

Kolejna informacja: bank zastrzegł sobie w regulaminie prawo do zmiany okresu obowiązywania akcji.

Tylko dla posiadaczy Moto Konta

Podstawowym warunkiem uzyskania zwrotu jest posiadanie rachunku osobistego z oferty Toyota Banku, czyli Moto Konta. Jeśli jeszcze nie korzystasz z tego produktu, to do wzięcia udziału w promocji konieczne będzie jego otwarcie. Dodajmy, że wymagane tu będzie również korzystanie z karty debetowej wydanej do Moto Konta.

Pozostałe warunki uczestnictwa to pełnoletniość oraz pełna zdolność do czynności prawnych.

Ubiegaj się o zwrot nawet 10% za paliwo

Warto to powtórzyć: w ramach promocji bank proponuje uczestnikom od 5% do 10% zwrotu wydatków za paliwo. W czasach, w których zmorą kierowców są wysokie ceny benzyny, taka premia to skarb.

Miesięczny zwrot może wynieść maksymalnie 50 zł.

Jak? Oto instrukcja

Masz już Moto Konto lub właśnie je otworzyłeś? Sprawdź kolejne warunki:

Zasady przyznawania zwrotu

Kiedy otrzymasz 5%, a kiedy 10%? To zależy od marki Twojego samochodu, średniego salda na rachunku oraz łącznej kwoty transakcji wykonanych przy użyciu karty. Znaczenie ma nawet fakt, czy przy zakupie samochodu marki Toyota lub Lexus skorzystałeś z finansowania Toyota Banku / Toyota Leasing.

Kryteriów jest kilka, więc najbardziej przejrzyste będzie przedstawienie zasad przyznawania zwrotu w formie tabelek.

Posiadacz samochodu innej marki niż Toyota i Lexus

Zwrot 5%

Zwrot 10%

Średniomiesięczne saldo na rachunku

1000 zł

3000 zł

Średniomiesięczne saldo oszczędności

10 000 zł

50 000 zł

Minimalna miesięczna kwota transakcji kartą płatniczą

500 zł

1000 zł

Posiadacz samochodu marki Toyota lub Lexus

Zwrot 5%

Średniomiesięczne saldo na rachunku

1000 zł

Średniomiesięczne saldo oszczędności

2500 zł

Minimalna miesięczna kwota transakcji kartą płatniczą

-

Osoba, która po otwarciu Moto Konta skorzysta z finansowania Toyota Bank lub Toyota Leasing, by kupić samochód jednej z tych marek

Zwrot 5%

Zwrot 10%

Średniomiesięczne saldo na rachunku

1000 zł

1000 zł

Średniomiesięczne saldo oszczędności

2500 zł

10 000 zł

Minimalna miesięczna kwota transakcji kartą płatniczą

-

500 zł

Średniomiesięczne saldo na rachunku wyliczane jest jako suma sald na każdy dzień miesiąca podzielona przez liczbę dni w miesiącu.

Średniomiesięczne saldo oszczędności wyliczane jest w ten sam sposób, z tą różnicą, że pod uwagę są brane środki zgromadzone na innych rachunkach uczestnika (z wyjątkiem Indeksowanego Konta Oszczędnościowego) oraz na lokatach.

Moto Konto w Toyota Banku

Przed skorzystaniem z oferty koniecznie zapoznaj się ze szczegółami dotyczącymi Moto Konta:

Powrót ciekawej promocji – tylko czy opłacalnej?

„Tankuj korzyści” to akcja, dzięki której oszczędzisz na wydatkach związanych z tankowaniem swojego samochodu. Jednoznaczna ocena opłacalności tej oferty – ze względu na złożoność czynników, które na nią wpływają – jest jednak dość trudna.

Wystarczy wziąć pod uwagę sytuację, w której posiadasz samochód innej marki niż Toyota czy Lexus. Aby uzyskać najwyższy możliwy zwrot (10%), musisz utrzymywać średniomiesięczne saldo na rachunku w wysokości min. 3000 zł oraz posiadać w Toyota Banku kolejne min. 50 tys. zł na depozytach. To z kolei zmusza Cię do skorzystania z lokaty, np. 9-miesięcznej Moto Lokaty oprocentowanej na poziomie 2% w skali roku (bez premii dla spłacających kredyt samochodowy w Toyota Banku).

Nie zapominajmy też o warunku wykonania płatności kartą na kwotę min. 1000 zł oraz o możliwej prowizji za konto (choć to akurat najmniejszy problem, bo w analizowanym przypadku spełnienie warunków uzyskania zwrotu zwalnia z opłaty).

Podsumujmy możliwy zysk dla tego scenariusza.

  • Moto Lokata: przy wpłacie 50 tys. zł odsetki netto wyniosą 607,50 zł.
  • Zwrot za paliwo: zakładając, że miesięcznie tankujesz za 300 zł i odbierzesz zwrot za 10 miesięcy, zyskasz w okresie promocji 300 zł zwrotu.

Łącznie daje nam to zysk na poziomie 907,50 zł. To sporo, ale należy pamiętać, że mając do dyspozycji oszczędności na poziomie ponad 50 tys. zł, możemy po prostu poszukać w innym banku depozytów lub promocyjnych kont oszczędnościowych (np. zakładanych jedno po drugim), które po roku dadzą możliwość osiągnięcia nawet wyższego zysku i to bez konieczności spełniania mocno wyśrubowanych warunków.

Przeanalizuj wszystko na spokojnie

Wniosek? Wszystko zależy od konkretnej sytuacji uczestnika. Na pierwszy rzut oka możemy stwierdzić, że oferta będzie najbardziej opłacalna dla korzystających z finansowania Toyota Banku lub Toyota Leasing oraz dla tych, których miesięczne wydatki za benzynę są stosunkowo wysokie (oscylują wokół 500 zł, czyli kwoty pozwalającej na uzyskanie maksymalnego zwrotu 50 zł). Przed skorzystaniem z promocji zalecamy jednak przeprowadzenie własnej analizy opłacalności, która uwzględni wszystkie czynniki.

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji „Tankuj korzyści – zwrot za paliwo” (edycja 2019-2020)

O banku

Toyota Bank Polska S.A. na naszym rynku działa od 2001 r. Rok później bank rozpoczął działalność leasingową w spółce Toyota Leasing Polska Sp. z o.o. Na początku oferta koncentrowała się na finansowaniu zakupu samochodów Toyota. W 2007 r Toyota Bank rozszerzył zakres usług o konta osobiste i oszczędnościowe, lokaty, pożyczki, karty płatnicze, a także systemy obsługi poprzez Internet, telefon i SMS, udostępniono również bankowość elektroniczną.

Czytaj więcej

Komentarze