Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Tanie tankowanie z kartą Mastercard Business Lotos Alior Banku

Krzysztof Duliński
Krzysztof Duliński

Dziennikarz z doświadczeniem w roli rzecznika prasowego i specjalisty ds. public relations. W wolnych chwilach lubi czytać i odkrywać nowe miejsca podczas górskich wędrówek.

Tanie tankowanie z kartą Mastercard Business Lotos Alior Banku
Źródło: strona Alior Banku

Promocja została przygotowana wspólnie przez Alior Bank i firmę Lotos. Pakiet korzyści związany ze wspomnianą kartą kredytową ma być jej wyróżnikiem na rynku. Podobnie jak bardzo długi – bo aż 57-dniowy – okres bezodsetkowy.

Decyduje księgowość

Oferta skierowana jest do przedsiębiorców, którzy rozliczają się na zasadach uproszczonej księgowości, czyli nie prowadzą ksiąg rachunkowych. W myśl regulaminu promocji "Tanie tankowanie" nie ma znaczenia forma prawna prowadzenia działalności gospodarczej. Mogą z niej skorzystać zarówno osoby fizyczne, jak i osoby prawne i jednostki organizacyjne niebędące osobą prawną, w tym również wspólnicy spółki cywilnej, jawnej, partnerskiej. Spółka jest uznawana za jednego uczestnika promocji.

Nie ma też znaczenia, czy przedsiębiorca już jest, czy dopiero stanie się klientem Alior Banku. Ważne, by skorzystał z karty kredytowej Mastercard Business Lotos.

Jak uzyskać kartę Mastercard Business Lotos?

Formalności sprowadzają się do 3 kroków:

 1. Wniosek o kartę możesz złożyć w placówkach banku obsługujących klientów biznesowych lub za pośrednictwem formularza dostępnego na stacjach Lotos. Inna opcja to wypełnienie wniosku online na stronie promocji. Przedstawiciel banku oddzwoni do Ciebie i postara się załatwić wszystkie formalności podczas jednej rozmowy telefonicznej.

  Wraz z kartą kredytową musisz założyć jeden z trzech rachunków firmowych - Rachunek Partner, iKonto Biznes lub Rachunek 4x4.
 2. Podpisz umowę o kartę kredytową i rachunek firmowy.
 3. Kartę kredytową otrzymasz drogą pocztową w ciągu kilku dni od podpisania umowy.

Ostateczna decyzja o przyznaniu lub nie karty kredytowej i wysokości jej limitu, zależy oczywiście od oceny Twojej zdolności kredytowej przez Alior Bank.

Pakiet korzyści

Pakiet korzyści obejmuje różnorodne bonusy dla posiadaczy wspomnianej karty kredytowej:

 • Tańsze paliwo. Do odwołania obowiązuje rabat w wysokości 20 gr/litr paliwa premium i 16 gr/litr paliwa standardowego. Po zakończeniu okresu „specjalnego” rabaty będą wynosiły – odpowiednio – 16 i 12 gr/litr
 • Tańsze mycie i zakupy. Karta kredytowa Mastercard Business Lotos uprawnia do otrzymania 10% rabatu na korzystanie z myjni, zakup płynu do spryskiwacza oraz wybraną ofertę gastronomiczną Cafe Punkt.
 • Płyn do spryskiwaczy w prezencie. Dodatkowa premia za skorzystanie z oferty to talon na zakup 4-litrowego płynu do spryskiwacza. Można to przeliczyć na ok. 10 zł (w cenach z supermarketu) lub ok. 20 zł (wg cen obowiązujących na stacjach paliw).
 • 200 punktów w programie lojalnościowym Navigator na „dzień dobry”.

Pamiętaj - o tym, że będziesz płacił kartą biorącą udział w promocji, musisz poinformować kasjera przed dokonaniem płatności!!!

Niestety są ograniczenia

Przyznasz, że brzmi nieźle. Niestety są pewne ograniczenia. Wspomnieliśmy już, że nie cała oferta gastronomiczna Cafe Punkt pozwoli na uzyskanie 10% rabatu, ale tylko wybrany asortyment. To jeszcze można by „przeżyć”. Gorzej, że Pakiet korzyści dostępny jest tylko na wybranych stacjach Lotos. Ich wykaz znajdziesz tutaj.

Nie najlepiej wygląda też fakt, że rabaty nie są naliczane przy płatnościach mobilnych przy użyciu usług Apple Pay i Google Pay.

Wymienione wyżej elementy pakietu korzyści (rabat na paliwo, myjnię, wybraną ofertę gastronomiczną Cafe Punkt) nie łączą się z innymi promocjami, upustami, zniżkami lub rabatami na stacjach Lotos.

Karta Kredytowa Mastercard Business Lotos

Pierwsza karta wydawana jest za darmo. Każda kolejna kosztuje 35 zł.

Możesz z niej korzystać przy rachunkach w złotych polskich, euro, dolarach amerykańskich i funtach brytyjskich. Bank może Ci wydać „od ręki”, podczas wizyty w oddziale, niespersonalizowaną wersję karty i proponuje wykupienie za 2 zł pakietu chroniącego przed nieuprawnionymi transakcjami.

Okres bezodsetkowy wynosi 57 dni.

Korzystanie z karty jest darmowe, ale bank może pobrać opłatę roczną. Wynosi ona 70 zł, jeżeli średniomiesięczna wartość transakcji jest niższa niż 1 500 zł. Powyżej tego progu opłata nie jest pobierana.

Trzeba też uważać na opłaty „karne” – za obsługę nieterminowej spłaty zadłużenia oraz z tytułu przekroczenia limitu karty. W obu przypadkach Alior Bank pobierze od posiadacza karty po 49 zł.

Wykaz wszystkich opłat znajdziesz tutaj.

Rachunki firmowe w Alior Banku

Do korzystania z bonusów związanych z promocją karty kredytowej Mastercard Business Lotos uprawnia posiadanie w Alior Banku jednego z trzech rachunków firmowych.

Rachunek Partner

Jest on otwierany i prowadzony za darmo pod warunkiem spełnienia warunku aktywności. Bank nie jest zbyt wymagający – oczekuje jedynie od jego posiadacza wykonania w danym miesiącu przelewu do ZUS lub US oraz wywiązania się z jednej z dwóch rzeczy: miesięcznego wpływu na rachunek w wysokości min. 2 500 zł lub posiadanie w Alior Banku kredytu firmowego na dowolną kwotę.

Nowo założone firmy mogą korzystać z Rachunku Partner zupełnie za darmo przez 6 miesięcy od chwili jego uruchomienia pod warunkiem opłacania z niego należności do ZUS.

Rachunek iKonto Biznes

iKonto Biznes jest otwierane i prowadzone przez bank za darmo. 0 zł kosztują też wypłaty z bankomatów Alior Banku oraz 5 pierwszych wypłat z innych bankomatów w miesiącu. Darmowe są również wszystkie krajowe przelewy internetowe, w tym do ZUS i US oraz wydanie i korzystanie z karty, o ile wykonasz nią w miesiącu min. 4 płatności na dowolną kwotę. Posiadacze tego konta zyskują dodatkowo atrakcyjne kursy wymiany walut.

Rachunek 4x4

Oferta skierowana jest do nowych klientów Alior Banku, którzy prowadzą księgowość na zasadach uproszczonych. Charakteryzuje ją 4 x 0 zł - za prowadzenie rachunku, przelewy internetowe do ZUS i US, dostęp do księgowości online na portalu zafirmowani.pl oraz za wydanie i prowadzenie pierwszej karty debetowej. Dodatkowo są do wyboru 4 pakiety, każdy po 10 zł miesięcznie, pozwalające dobrać parametry konta do indywidualnych potrzeb przedsiębiorcy.

Produkty towarzyszące

Dla swoich klientów Alior Bank oferuje pełny zestaw produktów bankowych przydatnych przedsiębiorcom:

 • Nawet 600 tys. zł bez zabezpieczeń materialnych w pakiecie kredytowym dla mikrofirm. Wymagana jest podstawowa dokumentacja rejestrowa i uproszczona dokumentacja finansowa. Okres spłaty może wynosić nawet 10 lat;
 • Dostęp do bezpłatnej księgowości online na portalu zafirmowani.pl. Znajdziesz tam również artykuły i materiały wideo z zakresu prawa, finansów, podatków, marketingu i zarządzania personelem oraz porady i wsparcie ekspertów z Alior Banku i firm zewnętrznych.

Co my na to?

Jeśli jesteś przedsiębiorcą, który dużo jeździ, często tankuje swój samochód i korzysta z dodatkowych usług na stacjach paliw, powinieneś się zastanowić nad skorzystaniem z tej oferty. Tym bardziej, jeśli na swoich trasach masz stację Lotos uczestniczącą w promocji. Orientacyjną wysokość bonusu, który możesz zgarnąć w każdym miesiącu, łatwo obliczysz, mnożąc ilość spalanego paliwa przez 20 gr (jeśli tankujesz paliwa premium) lub przez 16 gr (gdy korzystasz ze standardowych paliw). Do tego dorzuć jeszcze oszczędności przynajmniej za jedno umycie pojazdu i kilka złotych oszczędności z racji skorzystania z oferty gastronomicznej Cafe Punkt. Voucher na 4-litrowy płyn do spryskiwaczy będzie w tej sytuacji tylko miłym dodatkiem od organizatorów promocji.

I jeszcze jedna ciekawostka, wg konsultantów infolinii Alior Banku nie ma przeszkód, by łączyć promocję 3,90 zł/l paliwa z Rachunkiem Partner z opisywaną właśnie promocją karty kredytowej Mastercard Business Lotos. Jeśli spalasz miesięcznie ok. 100 litrów paliwa, na tę chwilę korzystniejsza wydaje się dla Ciebie promocja 3,90 zł/l paliwa, bo dzięki niej możesz osiągnąć maksymalny pułap zwrotu, czyli 100 zł. Jeśli jednak zużywasz w miesiącu dużo więcej paliwa i masz w pobliżu stacje Lotosu objęte promocją, to śmiało możesz korzystać z obu promocji. Płacąc rachunki za paliwo i aktywnie używając obu kart w innych okolicznościach, bez trudu spełnisz warunki ich bezpłatności.

Przydatne dokumenty

 1. Regulamin promocja Karta Lotos "Tanie tankowanie"

O banku

Alior Bank to ogólnopolski bank uniwersalny, obsługujący wszystkie segmenty rynku. Instytucja działa na rynku od 2008. Największym akcjonariuszem banku jest Grupa PZU, która posiada około 32% akcji.

Strategią Alior Banku jest zwiększanie udziału w sektorze bankowym, pogłębianie relacji z klientami oraz rozwój dotychczasowych produktów i innowacji.

Więcej o Alior Bank