Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Tanie tankowanie z kartą Mastercard Business Lotos Alior Banku

Tanie tankowanie z kartą Mastercard Business Lotos Alior Banku

Promocja została przygotowana wspólnie przez Alior Bank i firmę Lotos. Pakiet korzyści związany ze wspomnianą kartą kredytową ma być jej wyróżnikiem na rynku. Podobnie jak bardzo długi – bo aż 57-dniowy – okres bezodsetkowy.

Pakiet korzyści

Pakiet korzyści obejmuje różnorodne bonusy dla posiadaczy wspomnianej karty kredytowej:

  • Tańsze paliwo. Do odwołania obowiązuje rabat w wysokości 20 gr/litr paliwa premium i 16 gr/litr paliwa standardowego. Po zakończeniu okresu „specjalnego” rabaty będą wynosiły – odpowiednio – 16 i 12 gr/litr
  • Tańsze mycie i zakupy. Karta kredytowa Mastercard Business Lotos uprawnia do otrzymania 10% rabatu na korzystanie z myjni, zakup płynu do spryskiwacza oraz wybraną ofertę gastronomiczną Cafe Punkt.
  • Płyn do spryskiwaczy w prezencie. Dodatkowa premia za skorzystanie z oferty to talon na zakup 4-litrowego płynu do spryskiwacza.
  • 200 punktów w programie lojalnościowym Navigator na „dzień dobry”.

Pamiętaj - o tym, że będziesz płacił kartą biorącą udział w promocji, musisz poinformować kasjera przed dokonaniem płatności!!!

Niestety są ograniczenia

Przyznasz, że brzmi nieźle. Niestety są pewne ograniczenia. Wspomnieliśmy już, że nie cała oferta gastronomiczna Cafe Punkt pozwoli na uzyskanie 10% rabatu, ale tylko wybrany asortyment. To jeszcze można by „przeżyć”. Gorzej, że Pakiet korzyści dostępny jest tylko na wybranych stacjach Lotos. Ich wykaz znajdziesz tutaj.

Nie najlepiej wygląda też fakt, że rabaty nie są naliczane przy płatnościach mobilnych przy użyciu usług Apple Pay i Google Pay.

Wymienione wyżej elementy pakietu korzyści (rabat na paliwo, myjnię, wybraną ofertę gastronomiczną Cafe Punkt) nie łączą się z innymi promocjami, upustami, zniżkami lub rabatami na stacjach Lotos.

Jak wspomnieliśmy, obowiązujący aktualnie rabat na paliwo ma charakter preferencyjny. O obniżeniu go do poziomu standardowego bank poinformuje na swojej stronie internetowej co najmniej 2 miesiące wcześniej. Natomiast informacja o zakończeniu oferty "Tanie tankowanie" zostanie przekazana jej beneficjentom z takim samym wyprzedzeniem w bankowości internetowej.

Kto otrzyma bonusy?

Oferta skierowana jest do przedsiębiorców, którzy rozliczają się na zasadach uproszczonej księgowości, czyli nie prowadzą ksiąg rachunkowych. W myśl regulaminu promocji "Tanie tankowanie" nie ma znaczenia forma prawna prowadzenia działalności gospodarczej. Mogą z niej skorzystać zarówno osoby fizyczne, jak i osoby prawne i jednostki organizacyjne niebędące osobą prawną, w tym również wspólnicy spółki cywilnej, jawnej, partnerskiej. Spółka jest uznawana za jednego uczestnika promocji.

Nie ma też znaczenia, czy przedsiębiorca już jest, czy dopiero stanie się klientem Alior Banku. Warto byś wiedział o promocjach dotyczących rachunków firmowych Alior Banku.

Jak uzyskać kartę Mastercard Business Lotos?

Formalności sprowadzają się do wykonania następujących kroków:

Krok 1
Krok 1

Złóż wniosek o iKonto Biznes lub Rachunek 4x4 i podpisz z Alior Bankiem stosowną umowę. Jeśli korzystasz już z tych kont lub Rachunku Partner, to od razu przechodzisz do kolejnego kroku.

Krok 2
Krok 2

Wniosek o kartę kredytową Mastercard Business Lotos możesz złożyć w placówkach banku obsługujących klientów firmowych lub za pośrednictwem formularza dostępnego na stacjach Lotos. Naszym zdaniem najprostsza opcja to wypełnienie wniosku online na stronie promocji. Przedstawiciel banku oddzwoni do Ciebie i postara się załatwić wszystkie formalności podczas jednej rozmowy telefonicznej.

Ostateczna decyzja o przyznaniu lub nie karty kredytowej i wysokości jej limitu, zależy oczywiście od oceny przez Alior Bank Twojej zdolności kredytowej.

Informacja
Informacja

Kartę kredytową otrzymasz drogą pocztową w ciągu kilku dni od podpisania umowy.

Nagroda
Nagroda

Płać kartą kredytową Mastercard Business Lotos na stacjach biorących udział w promocji. Rabat zostanie naliczony automatycznie, o ile poinformujesz kasjera przed dokonaniem płatności, że korzystasz z "plastiku" objętego promocją.

Karta Kredytowa Mastercard Business Lotos

Pierwsza karta wydawana jest za darmo. Każda kolejna kosztuje 35 zł.

Możesz z niej korzystać przy rachunkach w złotych polskich, euro, dolarach amerykańskich i funtach brytyjskich. Bank może Ci wydać „od ręki”, podczas wizyty w oddziale, niespersonalizowaną wersję karty i proponuje wykupienie za 2 zł pakietu chroniącego przed nieuprawnionymi transakcjami.

Prowizja od każdej transakcji gotówkowej w krajowych bankomatach wynosi 4,5%, min. 5 zł.

Okres bezodsetkowy wynosi 57 dni.

Trzeba też uważać na opłaty „karne” – za obsługę nieterminowej spłaty zadłużenia oraz z tytułu przekroczenia limitu karty. W obu przypadkach Alior Bank pobierze od posiadacza karty po 49 zł.

Wykaz wszystkich opłat znajdziesz w tabeli opłat i prowizji.

Rachunki firmowe w Alior Banku

Do korzystania z bonusów związanych z promocją karty kredytowej Mastercard Business Lotos uprawnia posiadanie w Alior Banku jednego z trzech rachunków firmowych.

Rachunek iKonto Biznes

iKonto Biznes adresowane jest do szerokiego kręgu przedsiębiorców, którzy z pewnością docenią niskie opłaty i szeroki pakiet usług. Posiadacze tego konta zyskują dodatkowo atrakcyjne kursy wymiany walut.

Rachunek 4x4

Cechą charakterystyczną Rachunku 4x4 jest możliwość wyboru 1 z 4 pakietów, który najlepiej odpowiada indywidualnym potrzebom przedsiębiorcy.

Rachunek Partner

Jest on otwierany i prowadzony za darmo pod warunkiem spełnienia warunku aktywności. Specjalne warunki dotyczą firm, które dopiero rozpoczynają działalność.

Produkty towarzyszące

Dla swoich klientów Alior Bank oferuje pełny zestaw produktów bankowych przydatnych przedsiębiorcom, m.in. różnego rodzaju kredyty i produkty depozytowe, finansowanie handlu, leasing oraz dostęp do zestawu narzędzi wspierających rozwój firmy na portalu zafirmowani.pl.

Bonusy dla klientów

Skoncentrowanie wszystkich swoich spraw finansowych - indywidualnych i firmowych - w jednym banku ułatwia zarządzanie nimi. Spójrz więc, co Alior Bank oferuje ciekawego klientom indywidualnym.

Co my na to?

Jeśli jesteś przedsiębiorcą, który dużo jeździ, często tankuje swój samochód i korzysta z dodatkowych usług na stacjach paliw, powinieneś się zastanowić nad skorzystaniem z tej oferty. Tym bardziej, jeśli na swoich trasach masz stację Lotos uczestniczącą w promocji. Orientacyjną wysokość bonusu, który możesz zgarnąć w każdym miesiącu, łatwo obliczysz, mnożąc ilość spalanego paliwa przez 20 gr (jeśli tankujesz paliwa premium) lub przez 16 gr (gdy korzystasz ze standardowych paliw). Do tego dorzuć jeszcze oszczędności przynajmniej za jedno umycie pojazdu i kilka złotych oszczędności z racji skorzystania z oferty gastronomicznej Cafe Punkt. Voucher na 4-litrowy płyn do spryskiwaczy będzie w tej sytuacji tylko miłym dodatkiem od organizatorów promocji.

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji "Tanie tankowanie"
  2. Tabela opłat i prowizji

O banku

Alior Bank to ogólnopolski bank uniwersalny, obsługujący wszystkie segmenty rynku. Instytucja działa na rynku od 2008. Największym akcjonariuszem banku jest Grupa PZU, która posiada około 32% akcji.

Strategią Alior Banku jest zwiększanie udziału w sektorze bankowym, pogłębianie relacji z klientami oraz rozwój dotychczasowych produktów i innowacji.