Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

200 zł do perfumerii Douglas i zwolnienie z opłat za korzystanie z kart kredytowych Mastercard Credit Agricole

200 zł do perfumerii Douglas i zwolnienie z opłat za korzystanie z kart kredytowych Mastercard Credit Agricole
Źródło: najlepszekonto.pl

Tak naprawdę, to mamy do czynienia nawet z dwiema odrębnymi promocjami:

  • "Z taką kartą to spokojna głowa - bon Douglas" trwającą do 31 lipca 2022 r. z voucherem o wartości 200 zł do sieci sklepów Douglas; ta oferta dotyczy tylko kart kredytowych Silver i Gold z logo Mastercard. Jeśli zdecydujesz się na srebrną lub złotą kartę Visy, nie zostaniesz nią objęty.
  • "Z taką kartą to spokojna głowa", która trwa do 31 sierpnia 2022 r. i dotyczy zwolnienia z opłat za wybraną "kredytówkę".

Dla kart Silver (niezależnie czy będzie to Mastercard, czy Visa) bank nie będzie pobierał opłaty miesięcznej za obsługę rachunku karty przez 36 miesięcy, zaczynając od miesiąca, w którym podpisałeś umowę o kartę kredytową.

Natomiast w przypadku "kredytówek" typu gold (również bez znaczenia Mastercard, czy Visa), w pierwszym roku obowiązywania umowy nie zostanie pobrana opłata za wydanie karty, a w następnych 24 miesiącach (począwszy od drugiego roku obowiązywania umowy) bank zrezygnuje z opłaty za korzystanie z karty. 

Karencja, czyli dla kogo jest ta promocja?

Jak to w promocjach bywa, także i tym razem są określone warunki uczestnictwa. O premię mogą starać się osoby, które w ciągu 2 lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o wybraną kartę kredytową nie były posiadaczami "kredytówki" w Credit Agricole – dotyczy to kart biorących udział w tej promocji, a dodatkowo karty Visa Standard, Silver lub Gold.

Bank wymaga również, by uczestnik promocji był także posiadaczem jego konta osobistego (do wyboru masz Konto dla Ciebie w wersji podstawowej, jak i VIP oraz MOVE!). To generalnie dobra informacja, bo jeśli dotąd nie współpracujesz z Credit Agricole, to możesz zgarnąć za otwarcie rachunku nawet 555 zł premii.

Kilka kroków do premii

Lubimy promocje o przejrzystych, prostych zasadach, a akcja przygotowana przez Credit Agricole z pewnością do nich należy.

Krok 1
Krok 1

Jak najszybciej otwórz w Credit Agricole wybrany rachunek osobisty; najlepiej w jednej ze wspomnianych promocji, by zgarnąć premię powitalną.

Jeśli posiadasz już ROR w tym banku, od razu przechodzisz do kolejnego kroku.

Krok 2
Krok 2

Do 31 lipca 2022 r. złóż wniosek o kartę kredytową Credit Agricole Mastercard Silver (z limitem min. 4000 zł) lub Mastercard Gold (min. limit 5000 zł). Najwygodniej zrobisz to za pośrednictwem strony banku.

W formularzu zaznacz zgody na kontakt telefoniczny i mailowy.

Informacja
Informacja

Uwaga: jeśli nie interesuje Cię 200 zł do sklepów Douglas, zadowoli Cię samo zwolnienie z opłat za wybraną "kredytówkę", to czas na podpisanie umowy masz do 31 sierpnia 2022 r.

Krok 3
Krok 3

W ciągu 30 dni od podpisania umowy o kartę kredytową, wykonaj nią przynajmniej 3 transakcje bezgotówkowe na dowolną kwotę.

Krok 4
Krok 4

W ciągu 60 dni od daty podpisania umowy o kartę kredytową otrzymasz na numer telefonu podany bankowi sms z linkiem do formularza. Będziesz miał 5 dni na jego wypełnienie (wpisanie imienia, nazwiska, numeru telefonu oraz numeru Pesel) i odesłanie.  

Nagroda
Nagroda

Bon podarunkowy o wartości 200 zł do sklepów Douglas otrzymasz w identyczny sposób jak link do formularza w ciągu 7 dni od jego odesłania.

To musisz wiedzieć

Bon do sklepów Douglas otrzymasz pod warunkiem, że do dnia jego przekazania nie wypowiesz umowy o kartę kredytową. Będziesz mógł go wykorzystać w sklepie stacjonarnym lub internetowym.

Wartość nagrody jest w całości zwolniona z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych.

Pamiętaj, że powinieneś terminowo spłacać zadłużenie na karcie kredytowej. Jeśli dotychczas nie korzystałeś z takich produktów, zapoznaj się z naszym poradnikiem Jak mądrze wybrać kartę kredytową i rozsądnie z niej korzystać?

Karty kredytowe Silver i Gold w Credit Agricole

Choć w ramach promocji bank zwolni Cię w początkowym okresie posiadania karty ze związanych z nią opłat, to zanim przystąpisz do promocji, zapoznaj się z dotyczącymi jej opłatami. Dzięki temu będziesz miał świadomość, z kosztami jakiego rzędu musisz się liczyć po zakończeniu okresu promocyjnego.

Karta kredytowa Mastercard Silver jest dostępna już przy dochodzie min. 1400 zł, za jej wydanie nie poniesiesz opłaty.

Karta kredytowa Gold to już znacznie wyższe opłaty. Jej wydanie kosztuje aż 200 zł, ale można uniknąć tego kosztu, wykonując 3 transakcje w ciągu 90 dni od podpisania umowy. Opłaty roczne w kolejnych latach są uzależnione od tego, ile zapłacisz kartą w roku poprzednim, czyli 0 zł przy transakcjach na min. 18000 zł, 75 zł przy płatnościach od 12 do 18 tys. zł i 200 zł przy transakcjach niższych niż 12 tys. zł.

Przypominamy, że biorąc udział w opisywanej promocji, nie musisz się martwić opłatami przez 3 lata po sięgnięciu po "kredytówkę".

Sposób na obniżenie wydatków

Cieszy nas, że Credit Agricole zdecydował się zaproponować kolejną promocję kart kredytowych. Premia jest co prawda niższa niż w poprzednich akcjach, ale za to warunki jej otrzymania znacznie prostsze. Na dodatek bank zwalnia też z opłat na dość długi czas, co również ma konkretny wymiar materialny.

Jednocześnie mamy jednak kilka uwag. Pierwsza: ograniczenie promocji do kart Silver i Gold, które niestety nie należą do tanich (mimo możliwości uniknięcia opłat). Druga: określenie minimalnego limitu karty, który uprawnia do otrzymania premii. Trzecia: konieczność podania danych wrażliwych po kliknięciu w link przesłany sms-em. W dobie wielu oszustw tego typu uważamy, że to nie najlepszy pomysł. Tym bardziej, że w formularzu trzeba wpisać dane, które bank już zna, zawarte są w umowie karty kredytowej.

Jeśli oferta Credit Agricole nie przekonuje Cię, spójrz na nasz ranking kart kredytowych i zastanów się nad inną promocją "kredytówek" – jest w czym wybierać!

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji "Z taką kartą to spokojna głowa - bon Douglas"
  2. Regulamin promocji "Z taką kartą to spokojna głowa"

O banku

Oferta Credit Agricole jest uniwersalna, przeznaczona zarówno dla klientów indywidualnych, jak i małych firm, korporacji i rolników. Klienci detaliczni mogą skorzystać z czterech wersji rachunku osobistego, natomiast przedsiębiorcy mają do wyboru trzy konta firmowe różniące się wysokością opłat i zakresem funkcjonalności.

Dla obu grup klientów bank przygotował ciekawy zestaw dodatkowych produktów i usług, ułatwiających zarządzanie kontem.