Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Promocja została zakończona. Przejdź do aktualnych promocji.

HIT! Aż 400 zł od PKO BP do wydania na Allegro

HIT! Aż 400 zł od PKO BP do wydania na Allegro
Źródło: najlepszekonto.pl

PKO BP nie należy do banków, które często organizują promocje swoich rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych. Każdą akcję zorganizowaną przez bank dla nowych klientów odnotowujemy więc z radością i zainteresowaniem.

Co jest do zdobycia?

Tym razem nagrodą nie jest premia gotówkowa lecz vouchery o wartości 100 zł do wykorzystania na Allegro. Ile ich otrzymasz, zależy od tego, jak wiele wymagań regulaminu spełnisz.

  • Za PKO Konto za Zero (rachunek dla Ciebie) i realizację prostych warunków aktywności możesz dostać jeden (za wywiązanie się z nich w jednym miesiącu po założeniu rachunku) lub dwa (gdybyś zrealizował zadania w dwóch kolejnych miesiącach) e-kody.
  • Za PKO Konto Dziecka (dla dzieci, które nie ukończyły 13 r.ż.) i/lub PKO Konto Pierwsze (dla nastolatków w wieku 13-17 lat) też możesz dostać po 100 zł na Allegro.

Krótko mówiąc, do zgarnięcia jest od 100 do 400 zł do wydania na zakupy.

Bank przewidział 3000 nagród po 200 zł dla dorosłych uczestników akcji oraz 4000 bonusów po 100 zł dla dzieci i nastolatków.

Akcja "Sprawdza się w działaniu" trwa do 30 czerwca 2022 r. lub do wyczerpania puli voucherów. Gdyby do tego doszło, bank poinformuje o tym na stronie promocji.

Przypominamy też o możliwości otwarcia Lokaty mobilnej (o jej szczegółach piszemy niżej).

Brak karencji dla klientów Inteligo

W opisywanej akcji mogą wziąć udział osoby fizyczne posiadające pełną zdolność do czynności prawnych i adres zamieszkania na terytorium Polski.

Na nagrodę nie mogą niestety liczyć ci, którzy posiadali rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy w PKO BP w okresie od 1 stycznia 2021 r. do 8 maja 2022 r. Taki sam okres karencji dotyczy posiadania konta w tym banku przez niepełnoletnich.

Mamy za to bardzo dobrą wiadomość dla klientów Inteligo – posiadanie Konta Inteligo nie stanowi przeszkody do udziału w tej promocji. Korzystanie z SKO Konta Ucznia też nie przeszkadza w ubieganiu się o premię.

200 zł na Allegro, a może i więcej

Brzmi trochę zagadkowo, więc spieszymy z wyjaśnieniami:

Krok 1
Krok 1

Do 30 czerwca 2022 r.:

  • załóż PKO Konto za Zero wraz z kartą debetową;
  • wyraź zgodę na marketing elektroniczny, tj. przynajmniej zgodę na otrzymywanie od banku informacji o charakterze marketingowym (w tym informacji handlowych) za pomocą środków komunikacji elektronicznej;
  • zarejestruj swój udział na stronie promocji i określ, jakie rachunki otwierasz w jej ramach.
Krok 2
Krok 2

Swoją nagrodę powiększysz o 100 lub 200 zł do wydania na Allegro, jeśli do 30 czerwca 2022 r. założysz również konto dla swojego niepełnoletniego dziecka. Do wyboru masz:

  • PKO Konto Pierwsze (dla nastolatków w wieku 13-17 lat) z kartą Konta Pierwszego i/lub
  • PKO Konto Dziecka (dla dzieci, które nie ukończyły 13 r.ż.) z kartą Junior.
Krok 3
Krok 3

W miesiącu następującym po tym, w którym otworzyłeś rachunek (lub w dwóch, jeśli chcesz otrzymać 2 nagrody), wykonaj przynajmniej 10 transakcji bezgotówkowych kartą lub Blikiem.

Krok 4
Krok 4

Jeśli otworzyłeś także konto dla dziecka/nastolatka, dopilnuj, by w każdym z dwóch kolejnych miesięcy kalendarzowych po otwarciu rachunku Twoja pociecha wykonała przynajmniej 2 transakcje bezgotówkowe otrzymaną kartą lub Blikiem (ta druga możliwość dotyczy tylko nastolatków).

Nagroda
Nagroda

Nagrodę, czyli kod o wartości 100 zł, otrzymasz do końca miesiąca następującego po tym, w którym wywiązałeś się z wymagań regulaminu. W przypadku Twojego konta, będzie to więc jeden lub dwa bonusy, zależnie od tego, w ilu miesiącach będziesz aktywny. Bank przekaże Ci premię w bankowości internetowej iPKO lub aplikacji mobilnej IKO.

Identyczna zasada dotyczy przesłania voucherów za konta dla niepełnoletnich.

Dla pełnej jasności podajmy przykład. Założenie PKO Konto za Zero w maju oznacza konieczność wykonania 10 transakcji w czerwcu i/lub w lipcu, co przełoży się na wypłatę premii w lipcu i/lub w sierpniu.

Otwierając jeden z rachunków dla niepełnoletnich w maju, warunki aktywności należy spełnić w czerwcu i lipcu, a bank przekaże nagrodę w sierpniu.

Zwróć na to uwagę

W każdej promocji trzeba zwrócić uwagę na szczegóły zawarte w regulaminie. Oto, co jest ważne w tej akcji.

Wybór karty debetowej

Okazuje się, że wybór karty w tej promocji może być problematyczny. Możesz zdecydować się na standardowy wizerunek i wtedy nie poniesiesz kosztu wydania "plastiku". Jeśli jednak wybierzesz inny wzór karty, zapłacisz za to 14,90 zł. Chcąc uniknąć opłaty za wydanie karty, powinieneś wybrać poniższy wizerunek:

Kliknij, aby powiększyć
Warunki aktywności

Zgodnie z regulaminem transakcją bezgotówkową jest każdy zakup towarów lub usług dokonany przy użyciu karty debetowej w terminalach płatniczych POS (tradycyjnie i zbliżeniowo), w Internecie (z wyjątkiem przelewów z karty) lub poprzez płatność zbliżeniową telefonem.

Z kolei płatność Blikiem jest zdefiniowana jako dyspozycja z wykorzystaniem kodu mobilnego generowanego przez aplikację mobilną IKO. Dopuszczalne są transakcje zbliżeniowe Blikiem.

Płatnościami Blikiem nie są wpłaty i wypłaty w bankomatach ani przelewy na telefon.

Do łącznej liczby transakcji bezgotówkowych nie są wliczane operacje w punktach oznaczonych jako kasyna gry, salony gier, zakłady bukmacherskie, loterie i totalizatory.

Przed przekazaniem bonusu PKO BP zweryfikuje, czy konto lub karta nie zostały zamknięte, czy nie cofnąłeś udzielonej zgody marketingowej lub nie przekształciłeś rachunku w inny typ. Gdybyś zrobił którąś z tych rzeczy, nie otrzymasz nagrody.

Istotne szczegóły

Gdybyś nie spełnił w którymś z miesięcy warunków aktywności dotyczących Konta za Zero, to za ten okres nie otrzymasz premii, Twoja nagroda będzie po prostu niższa. W przypadku rachunków dla niepełnoletnich konieczne jest zrealizowanie zadań w każdym z miesięcy. Gdyby tak się nie stało, to bank nie wypłaci żadnej premii.

Nie ma znaczenia, w jakiej konfiguracji otworzysz rachunki dla dziecka/nastolatka. Mogą być jednego typu, mogą być różne. Znaczenie ma wiek pociech i fakt, że maksymalnie masz prawo do 2 nagród za produkty dla niepełnoletnich.

Regulamin nie wspomina nic, kto ma decydować o wykorzystaniu bonów za PKO Konto Dziecka czy PKO Konto Pierwsze. To już kwestia rodzinnych ustaleń.

Informacje o nagrodzie

Bony na Allegro możesz wykorzystać podczas kilku transakcji aż do wyczerpania całej puli dostępnych środków. Niestety nie ma możliwości połączenia w trakcie jednych zakupów kilku voucherów. O szczegółach korzystania z e-kodów na tym portalu pisaliśmy w tekście "Bony, vouchery, kupony Allegro – atrakcyjna nagroda w promocjach bankowych".

Kody na Allegro będą ważne do 31 grudnia 2022 r.

Na koniec dobra informacja – premia zwolniona jest z opodatkowania, nie musisz się z niej rozliczać z fiskusem.

Oferta PKO BP

Bonus można zgarnąć pod warunkiem otwarcia promowanych rachunków. Spójrzmy na ich charakterystykę.

PKO Konto za Zero

To konto jest adresowane do osób powyżej 18 r.ż. Jego prowadzenie nie generuje żadnych kosztów. Darmowa może być też wydana do niego karta debetowa, o ile wykonasz nią w miesiącu min. 5 transakcji bezgotówkowych.

PKO Konto Pierwsze

Ten typ rachunku przeznaczony jest dla nastolatków w wieku 13-17 lat.

PKO Konto Dziecka

Bezwarunkowo darmowy rachunek dla dzieci, które nie ukończyły 13 r.ż.

Rodzinne bankowanie

Bank PKO BP od pewnego czasu stawia na zainteresowanie swoją ofertą młodszych i starszych. Udowadnia to też niniejsza promocja, w której cała rodzina może wspólnie odkrywać uroki nowoczesnej bankowości. Jeśli masz wątpliwości, czy warto z nią oswajać najmłodszych, to zachęcamy do lektury tekstu pt.: "5 powodów, by założyć dziecku konto w banku".

Nie zatrzymujemy Cię dłużej – rozważ plusy i minusy tej oferty, oceń ją pod kątem swoich potrzeb i oczekiwań, indywidualnych, jak i z uwzględnieniem całej rodziny, a potem podejmij decyzję, czy zechcesz z niej skorzystać. Naszym zdaniem warto, ponieważ – jak już wspomnieliśmy na początku – w PKO BP takie okazje nie zdarzają się często.

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji "Sprawdza się w działaniu"

O banku

Bank opiera swoją działalność na segmencie detalicznym, korporacyjnym oraz inwestycyjnym, łącząc przy tym tradycję z nowoczesnością. Wartości istotne dla PKO BP to wiarygodność, satysfakcja klienta, ciągłe doskonalenie oraz przedsiębiorczość.

W ofercie PKO BP dla klientów detalicznych znajdziemy szeroką gamę produktów: rachunki osobiste i oszczędnościowe, lokaty terminowe, kredyty i pożyczki gotówkowe, kredyty hipoteczne oraz produkty inwestycyjne.