Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Smartney

Smartney

Smartney Sp. z o.o. to firma pożyczkowa wpisana do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Warszawie pod numerem KRS 0000747738.

Pożyczkodawca jest członkiem Związku Przedsiębiorstw Finansowych zrzeszającego firmy z sektora finansowego, które działają w sposób etyczny oraz przestrzegają Zasad Dobrych Praktyk.

Smartney

Informacje o Smartney

Właściciel firmy:

Smartney Sp. z o.o.

Godziny pracy:

pon.-pt. 8.00-21.00, sob.-ndz. 9.00-16.00

Adres:

ul. Krakowiaków 46, 02-255 Warszawa

KRS:

0000747738

NIP:

5272859012

Telefon:

22 528 88 88

REGON:

380793670

Smartney Sp. z o.o. 

Smartney Sp. z o.o. specjalizuje się w udzielaniu szybkich pożyczek na raty bez zbędnych formalności. Firma należy do francuskiej Grupy Oney Bank działającej od 35 lat na 11 rynkach i obsługującej ponad 7,6 mln klientów. Pożyczkodawca działa na polskim rynku od 2018 roku i cieszy się sporym zainteresowaniem wśród pożyczkobiorców. Pożyczki Smartney dostępne są online, bez konieczności wychodzenia z domu lub w punktach Oney na terenie sklepów Auchan czy Leroy Merlin. 

Smartney - oferta  

W ofercie Smartney znajdują się obecnie dwa produkty: pożyczka Nowoczesna oraz pożyczka Korzystna. W ramach pierwszej z nich możesz wnioskować o kwotę w wysokości od 10 000 do 60 000 zł. Okres spłaty może wynosić od 66 do 96 miesięcy. Pożyczka Korzystna jest z kolei dostępna w kwocie od 3 000 do 50 000 zł, minimalny okres jej spłaty wynosi 6 miesięcy, natomiast maksymalny - 60 miesięcy. Oferta Smartney jest zatem dobrym rozwiązaniem dla osób poszukujących większej pożyczki z dłuższym okresem spłaty.  

Jakie wymagania należy spełnić, by otrzymać pożyczkę Smartney? 

By móc skorzystać z oferty Smartney wnioskodawca powinien przede wszystkim: 

 • być w wieku od 23 do 70 lat; 

 • posiadać polskie obywatelstwo; 

 • legitymować się ważnym dowodem osobistym; 

 • mieć aktualny numer telefonu oraz adres e-mail; 

 • posiadać konto bankowe. 

Innym istotnym warunkiem jest posiadanie stałego dochodu oraz odpowiednio wysokiej zdolności kredytowej.  

Pożyczkodawca nie wymaga przedstawienia żadnych dodatkowych dokumentów. Do złożenia wniosku o pożyczkę wystarczy jedynie dowód osobisty.  

Jakie bazy dłużników sprawdza Smartney? 

W trakcie procesu pożyczkowego firma sprawdza dane na temat wnioskodawcy w następujących rejestrach: 

 • BIK (Biuro Informacji Kredytowej) 

 • BIG InfoMonitor; 

 • KBIG (Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej) 

 • KRD (Krajowy Rejestr Długów); 

 • ERIF. 

Oprócz wymienionych wyżej baz Smartney sprawdza również dane zawarte w PWIP, czyli Platformie Wymiany Informacji Pożyczkowej.  

Pamiętaj, że posiadanie negatywnych wpisów w weryfikowanych bazach dłużników może utrudnić lub uniemożliwić otrzymanie pożyczki.  

Jak złożyć wniosek o pożyczkę Smartney? 

Proces wnioskowania o pożyczkę w Smartney przebiega w całości online i nie zajmuje więcej niż kilkanaście minut. Składa się on z następujących etapów: 

 • Ustalenie kwoty oraz okresu spłaty pożyczki - po wybraniu oferty Smartney w rankingu pożyczek na raty przejdź na stronę pożyczkodawcy i za pomocą suwaków określ wysokość kwoty jakiej potrzebujesz oraz dopasuj długość okresu spłaty. Zapoznaj się z podaną poniżej wysokością raty, odsetek, prowizji, RRSO oraz całkowitego kosztu pożyczki, a następnie ustal dogodny dzień spłaty. Po zaakceptowaniu kosztów przejdź dalej klikając w przycisk “Złóż wniosek”; 

 • Rejestracja lub logowanie – kolejnym krokiem jest rejestracja na stronie pożyczkodawcy. W tym celu należy uzupełnić formularz podając podstawowe dane tj. imię, nazwisko, numer PESEL, numer telefonu komórkowego oraz adres e-mail. Jeżeli chcesz po raz kolejny skorzystać z pożyczki Smartney wystarczy, że wybierzesz opcję “Jestem już klientem”, a następnie podasz adres e-mail lub numer klienta oraz hasło; 

 • Złożenie wniosku o pożyczkę - na tym etapie należy wypełnić wniosek podając pozostałe niezbędne dane, takie jak m.in. seria i numer dowodu osobistego, adres zamieszkania, wykształcenie, liczba osób w gospodarstwie domowym, wysokość dochodów czy zobowiązań; 

 • Weryfikacja tożsamości - po przesłaniu wniosku Smartney zweryfikuje Twoją tożsamość. Proces ten może się odbyć za pomocą aplikacji Kontomatik lub przelewu weryfikacyjnego na konto pożyczkodawcy; 

 • Wypłata środków - po pozytywnej weryfikacji tożsamości pożyczkodawca podejmie decyzję odnośnie przyznania Ci środków. Zostaniesz o niej poinformowany poprzez wiadomość SMS oraz e-mail. Jeśli decyzja będzie pozytywna wystarczy, że zaakceptujesz ofertę i zawrzesz umowę, a kwota, o którą wnioskowałeś niebawem wpłynie na Twoje konto bankowe.  

Smartney – druga pożyczka 

Dla osób, które są w trakcie spłaty spłaty pożyczki w Smartney i potrzebują dodatkowej gotówki pożyczkodawca przygotował usługę Smartey BIS. Umożliwia ona uzyskanie dodatkowej pożyczki równoległej. Usługa jest widoczna dla wybranych pożyczkobiorców po zalogowaniu do Strefy Klienta.  

Wcześniejsza spłata pożyczki i zwrot prowizji  

Każdy klient ma prawo do wcześniejszej spłaty zobowiązania. Wówczas całkowity koszt pożyczki ulegnie obniżeniu o odsetki dotyczące okresu, o który została skrócona umowa. Co więcej, pożyczkobiorcy, który dokonał przedterminowej spłaty należy się również zwrot części poniesionej prowizji. Aktualną kwotę do spłaty potwierdzisz dzwoniąc na infolinię Smartney pod numerem 22 528 88 88.  

Smartney – odroczenie raty  

Pożyczkodawca umożliwia zawieszenie spłaty maksymalnie do 3 rat kapitałowo-odsetkowych. Jeżeli korzystałeś już z tego rozwiązania nie będziesz mógł złożyć wniosku ponownie. Z zawieszenia spłaty mogą skorzystać osoby, które utraciły pracę lub inne główne źródło dochodu po 13.03.2020 r. W celu złożenia dyspozycji niezbędne będzie wypełnienie oraz przesłanie odpowiedniego wniosku, który znajdziesz na stronie pożyczkodawcy.  

Odstąpienie od umowy  

Każdy klient ma prawo do odstąpienia od zawartej umowy bez podania przyczyny w terminie do 14 dni od jej podpisania. W celu odstąpienia od umowy należy wypełnić odpowiedni formularz, który znajdziesz na stronie pożyczkodawcy i przesłać go na adres [email protected] Odstępując od umowy jesteś zobowiązany do zwrotu pożyczki wraz z naliczonymi kosztami w ciągu 30 dni.  

Smartney – konsolidacja  

Warto wiedzieć, że w Smartney możesz skorzystać także z pożyczki konsolidacyjnej, która umożliwia połączenie obecnych zobowiązań w jedną, niższą ratę. Decydując się na konsolidację możesz uzyskać również dodatkową gotówkę na dowolny cel. Należy zaznaczyć, że konsolidacji podlegają zobowiązania zaciągnięte wyłącznie w innych instytucjach. 

Smartney – kontakt  

Jeżeli masz pytania do pożyczkodawcy możesz skontaktować się z nim dzwoniąc na infolinię Smartney pod numerem 22 528 88 88. Możesz także przesłać wiadomość e-mail na adres  [email protected] lub skorzystać z formularza znajdującego się na stronie firmy w zakładce “Kontakt”.  

Smartney – opinie klientów 

Smartney to popularna firma pożyczkowa, która cieszy się dużym zainteresowaniem na rynku. Zaletą oferty Smartney jest przede wszystkim wysoka, możliwa do uzyskania kwota oraz długi okres spłaty, który umożliwia rozłożenie zobowiązania na dogodne miesięczne raty. Wnioskowanie o pożyczkę jest proste i szybkie, a jedynym niezbędnym dokumentem jest dowód osobisty. Wszystko to sprawia, że pożyczkodawca może pochwalić się sporym gronem zadowolonych klientów, którzy chętnie korzystają z jego usług. 

Konta bankowe: Smartney