Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Konto zostało wycofane z oferty. Sprawdź inne produkty i konta oferowane przez: Bank SMART

SMART Konto Walutowe w Banku SMART

SMART Konto Walutowe w Banku SMART
Źródło: strona Banku SMART
Ocena:

Zalety:

  • bezpłatne konto, bankomaty i przelewy
  • niski spread w ramach usługi korzystnych przewalutowań

Wady:

  • tylko 3 dostępne waluty
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

W poniższym artykule znajdziesz przydatne i istotne informacje dotyczące konta walutowego w Banku SMART.

Pełna analiza SMART Konta Walutowego w Banku SMART


Podstawowe parametry SMART Konta Walutowego

Jednym z ważniejszych wyznaczników atrakcyjności kont walutowych jest spread, czyli różnica między kursem sprzedaży i zakupu danej waluty. W zależności od potrzeb istotne mogą być także koszty przelewów walutowych, możliwość korzystania z karty debetowej itd.

Uwaga: SMART Konto zostało wycofane z oferty banku w związku ze zmianą marki Banku SMART na Nest Bank. Sprawdź dokładną analizę bliźniaczo podobnego rachunku Nest Konto Waluta.

Poniżej przedstawiamy najważniejsze parametry konta walutowych w Banku SMART:

Dodatkowe funkcjonalności SMART Kont Walutowych

Rachunki walutowe w Banku SMART umożliwiają swoim posiadaczom korzystanie także z innych, interesujących usług i produktów:

  • Konta oszczędnościowe w walucie (SMART Procent EU/USD/GBP) – rachunki służące efektywnemu pomnażaniu oszczędności z oprocentowaniem standardowym do 0,1%;

  • SMART Kurs – w ramach dodatkowej, odpłatnej usługi korzystnych przewalutowań dostępnej dla EUR, USD i GBP klient może przelewać środki między kontem w walucie a kontem w złotówkach po atrakcyjnych kursach (spread ok. 0,8%). Opłata za aktywację usługi to jednorazowo 1 EUR/1,3 USD/0,8 GBP (pobierana tylko z jednego konta walutowego w podanej kolejności), a miesięczny koszt korzystania z funkcjonalności to 0,3 EUR/0,35 USD/0,2 GBP (opłata pobierana tylko z jednego konta walutowego).

  • Aplikacja mobilna – nowoczesna aplikacja na urządzenia mobilne, dzięki której założysz rachunek, szybko sprawdzisz stan konta czy wykonasz przelew.

SMART Konto Walutowe okiem redakcji

Konta walutowe w Banku SMART to atrakcyjna propozycja dla osób, które dokonują transakcji w obcych walutach. Prowadzenie rachunków jest bezpłatne, podobnie jak karta debetowa (o ile nie posiadamy karty do konta w złotówkach) czy wypłaty z bankomatów za granicą.

Rachunek w euro czy funtach to niezłe rozwiązanie dla Polaków pracujących za granicą – pensja może wpływać na SMART Konto Walutowe, a rodzina w kraju może korzystać (na zasadzie pełnomocnictwa) z rachunku w złotówkach (po zasileniu go przez właściciela).

Cenną zaletą jest także możliwość założenia konta oszczędnościowego w danej walucie czy przelewanie środków między rachunkami po korzystnych kursach wymiany (w ramach płatnych SMART Kursów).

Jeśli poszukujesz taniego rachunku walutowego, oferta Banku SMART może Ci ułatwić nie tylko zarządzanie środkami w euro czy dolarach, ale także transakcje w tych walutach.

Przydatne dokumenty

  1. Taryfa opłat i prowizji

O banku

Bank SMART powstał w 2014 r. jako część niewielkiego FM Banku PBP jako pierwszy bank nastawiony na obsługę klientów poprzez smartfony i tablety. Sama instytucja określa się mianem „finansowego dyskontu”, który rezygnuje z tradycyjnych oddziałów na rzecz mobilnych kanałów obsługi i konkurencyjnych opłat.