Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Konto zostało wycofane z oferty. Sprawdź inne produkty i konta oferowane przez: Bank SMART

SMART Konto w Banku SMART

SMART Konto w Banku SMART
Źródło: strona Banku SMART
Ocena:
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

W naszej analizie rachunku SMART Konto znajdziesz najważniejsze informacje związane z tym kontem: podstawowe opłaty i prowizje oraz dodatkowe usługi dodawane do rachunku.

Uwaga: SMART Konto zostało wycofane z oferty banku w związku ze zmianą marki Banku SMART na Nest Bank. Sprawdź dokładną analizę bliźniaczo podobnego rachunku Nest Konto.

Najważniejsze parametry rachunku SMART Konto

Poniżej prezentujemy, jak przedstawiają się najważniejsze opłaty związane z tym rachunkiem:

Dodatkowe usługi w ramach rachunku

Posiadacze SMART Konta mogą korzystać z kilku dodatkowych usług proponowanych przez ten bank:

  • SMART Procent – konto oszczędnościowe z wysokim oprocentowaniem wynoszącym 2,0% w skali roku dla kwot do 50 000 zł;
  • SMART Konto Walutowe – rachunek walutowy prowadzony w euro, dolarach i funtach z przystępnymi opłatami;
  • Aplikacja mobilna – nowoczesna aplikacja z obsługą poleceń głosowych oraz możliwością opłacenia faktury na podstawie kodu QR lub zdjęcia;

SMART Konto okiem redakcji

Pojawienie się Banku SMART wzbudziło wiele emocji – do tej pory nie było instytucji tak skoncentrowanej na rozwiązaniach stricte mobilnych, a FM Bank w tej kwestii raczej nie plasował się w czołówce (w porównaniu choćby do mBanku czy ING).

SMART Konto niewątpliwie jest rachunkiem darmowym i to jest jego największym atutem. Bezpłatne prowadzenie konta, obsługa karty debetowej i wypłaty z bankomatów w kraju nie są tak często spotykane, dlatego należy docenić brak tych opłat. Jeśli dodamy do tego nieźle oprocentowane konto oszczędnościowe i nowoczesną aplikację mobilną, otrzymamy dość atrakcyjny zestaw dla klientów, którzy chcą efektywnie oszczędzać.

Instytucja wciąż się rozwija: od 1 lipca wprowadzono możliwość obslugi klienta w oddziałach BIZ Banku i uruchomiono usługę przelewów natychmiastowych. Wiązało się to, niestety, z drobnymi podwyżkami, np. do tej pory darmowe wypłaty gotówki za granicą teraz kosztują już 5 zł od transakcji. Z drugiej strony bank przestał pobierać opłatę za usługę polecenia przelewu. Można mieć nadzieję, że z biegiem czasu wprowadzi do swojej oferty także inne usługi (np. płatności NFC) czy wpłatomaty. Tymczasem warto rozważyć otwarcie SMART Konta i korzystać ze wszystkich jego atutów.

Przydatne dokumenty

  1. Taryfa opłat i prowizji

O banku

Bank SMART powstał w 2014 r. jako część niewielkiego FM Banku PBP jako pierwszy bank nastawiony na obsługę klientów poprzez smartfony i tablety. Sama instytucja określa się mianem „finansowego dyskontu”, który rezygnuje z tradycyjnych oddziałów na rzecz mobilnych kanałów obsługi i konkurencyjnych opłat.