Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Konto zostało wycofane z oferty. Sprawdź inne produkty i konta oferowane przez: Bank SMART

SMART Konto w Banku SMART

SMART Konto w Banku SMART
Źródło: strona Banku SMART
Ocena:
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

W naszej analizie rachunku SMART Konto znajdziesz najważniejsze informacje związane z tym kontem: podstawowe opłaty i prowizje oraz dodatkowe usługi dodawane do rachunku.

Uwaga: SMART Konto zostało wycofane z oferty banku w związku ze zmianą marki Banku SMART na Nest Bank. Sprawdź dokładną analizę bliźniaczo podobnego rachunku Nest Konto.

Pełna analiza SMART Konta Banku SMART


Najważniejsze parametry rachunku SMART Konto

Poniżej prezentujemy, jak przedstawiają się najważniejsze opłaty związane z tym rachunkiem:

Dodatkowe usługi w ramach rachunku

Posiadacze SMART Konta mogą korzystać z kilku dodatkowych usług proponowanych przez ten bank:

  • SMART Procent – konto oszczędnościowe z wysokim oprocentowaniem wynoszącym 2,0% w skali roku dla kwot do 50 000 zł;
  • SMART Konto Walutowe – rachunek walutowy prowadzony w euro, dolarach i funtach z przystępnymi opłatami;
  • Aplikacja mobilna – nowoczesna aplikacja z obsługą poleceń głosowych oraz możliwością opłacenia faktury na podstawie kodu QR lub zdjęcia;

SMART Konto okiem redakcji

Pojawienie się Banku SMART wzbudziło wiele emocji – do tej pory nie było instytucji tak skoncentrowanej na rozwiązaniach stricte mobilnych, a FM Bank w tej kwestii raczej nie plasował się w czołówce (w porównaniu choćby do mBanku czy ING).

SMART Konto niewątpliwie jest rachunkiem darmowym i to jest jego największym atutem. Bezpłatne prowadzenie konta, obsługa karty debetowej i wypłaty z bankomatów w kraju nie są tak często spotykane, dlatego należy docenić brak tych opłat. Jeśli dodamy do tego nieźle oprocentowane konto oszczędnościowe i nowoczesną aplikację mobilną, otrzymamy dość atrakcyjny zestaw dla klientów, którzy chcą efektywnie oszczędzać.

Instytucja wciąż się rozwija: od 1 lipca wprowadzono możliwość obslugi klienta w oddziałach BIZ Banku i uruchomiono usługę przelewów natychmiastowych. Wiązało się to, niestety, z drobnymi podwyżkami, np. do tej pory darmowe wypłaty gotówki za granicą teraz kosztują już 5 zł od transakcji. Z drugiej strony bank przestał pobierać opłatę za usługę polecenia przelewu. Można mieć nadzieję, że z biegiem czasu wprowadzi do swojej oferty także inne usługi (np. płatności NFC) czy wpłatomaty. Tymczasem warto rozważyć otwarcie SMART Konta i korzystać ze wszystkich jego atutów.

Przydatne dokumenty

  1. Taryfa opłat i prowizji

O banku

Bank SMART powstał w 2014 r. jako część niewielkiego FM Banku PBP jako pierwszy bank nastawiony na obsługę klientów poprzez smartfony i tablety. Sama instytucja określa się mianem „finansowego dyskontu”, który rezygnuje z tradycyjnych oddziałów na rzecz mobilnych kanałów obsługi i konkurencyjnych opłat.