Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Santander Consumer Bank

Santander Consumer Bank

Santander Consumer Bank to instytucja specjalizująca w obszarze consumer finance, czyli kredytów dla klientów indywidualnych. Pod obecną nazwą bank działa w Polsce od 2006 r., natomiast w 2011 r. połączył się z AIG Bank Polska. Santander Consumer Polska należy do hiszpańskiej Grupy Santander, której częścią jest również Santader Bank Polska (dawne BZ WBK).

Santander Consumer Bank

Informacje o Santander Consumer Bank

Prezes zarządu:

Przemysław Kończal

Siedziba:

Wrocław 54-202, ul. Legnicka 48 b

Data założenia:

2006 r.

Infolinia - klienci indywidualni

195 00

Kapitał zakładowy:

520 000 000 zł

Infolinia - mikro i małe firmy

-

NIP:

527-204-61-02

Kod BIC/Swift:

SCFBPLPWXXX

Oferta banku obejmuje wyłącznie produkty kredytowe, oszczędnościowe i ubezpieczeniowe dedykowane zarówno klientom indywidualnym, jak i wąskiej grupie klientów biznesowych. Bank udostępnia lokaty dla klientów instytucjonalnych oraz kredyty dla dealerów i komisów samochodowych, jednak na tym jego propozycja dla firm się kończy. Nie prowadzi także rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych dla osób fizycznych ani dla podmiotów gospodarczych.

Szeroka gama kredytów i pożyczek

Jak już wspomnieliśmy, Santander Consumer Bank koncentruje się na obszarze kredytów konsumenckich. Klienci banku mogą więc skorzystać z takich produktów, jak kredyty gotówkowe i samochodowe, a także wziąć kredyt na quad, skuter, motocykl i motorower. Bank umożliwia również konsolidację kredytów i zakupy na raty w sklepach stacjonarnych i internetowych. Kolejną propozycją jest internetowy odnawialny limit kredytowy, który można wykorzystać na zakupy we wszystkich sklepach grupy Morele.net.

Karty kredytowe Visa Santander

Klienci Santander Consumer Banku mają do wyboru pięć kart kredytowych sygnowanych logiem Visa. Są to: Visa Turbokarta, Visa Comfort, Visa Comfort Plus, Visa MediaMarkt oraz Visa Castorama (dwie ostatnie przeznaczone dla klientów tych sieci). Bank deklaruje na swojej stronie, że kartę kredytową możemy otrzymać „od ręki” (nawet tego samego dnia, w którym złożyliśmy wniosek), a umowę podpisać przez Internet lub za pośrednictwem kuriera.

Warto dodać, że posiadacze Visa Turbokarty mogą skorzystać z moneybanku - za transakcje na stacjach paliw bank odda im 3% wydatków, a za zakupy w innych miejscach – 1% (maksymalnie 30 zł/miesiąc, czyli 360 zł w roku). Karta umożliwia również bezpieczne podróżowanie z bezpłatnym pakietem car assistance oraz daje dostęp do promocyjnych rabatów i zniżek w ramach programu Visa Oferty. Miesięczna opłata za obsługę Turbokarty wynosi 4,90 zł, jednak tej prowizji możemy uniknąć, wykonując bezgotówkowe płatności kartą na łączną kwotę min. 1000 zł miesięcznie.

Bankowość elektroniczna

Dostęp do oferty Santander Consumer Banku jest możliwy za pośrednictwem bankowości internetowej i mobilnej. Obie platformy umożliwiają szybką spłatę karty kredytowej i rat kredytu, czasową blokatę lub zastrzeżenie karty oraz szybki dostęp do informacji o posiadanych produktach.

Użytkownicy aplikacji mobilnej Santander Consumer Banku mogą też skorzystać z ciekawej innowacji, jaką jest biometryczna metoda logowania (za pomocą odcisku palca lub skanu twarzy).

Santander Bank Polska a Santander Consumer Bank

Obie instytucje – choć należą do tej samej grupy kapitałowej - to osobne podmioty i nie obsługują wzajemnie swoich produktów. Oba banki posiadają oddzielną sieć placówek i używają innych logotypów.


 

Sesje Elixir w Santander Consumer Bank

Rodzaj sesji Godziny
Sesje wychodzące

08:45

12:00

14:30

Sesje przychodzące

11:30

15:00

17:30

Sesje wychodzące Sesje przychodzące

08:45

11:30

12:00

15:00

14:30

17:30

Konta bankowe: Santander Consumer Bank