Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

50 zł premii dla Twojego dziecka, gdy polecisz mu Konto Przekorzystne dla Młodych w Pekao

50 zł premii dla Twojego dziecka, gdy polecisz mu Konto Przekorzystne dla Młodych w Pekao
Źródło: strona banku Pekao SA

Promocja „Rodzice polecają Konto Przekorzystne dzieciom” skierowana jest do osób posiadających już rachunek w Banku Pekao. Można z niej skorzystać do 31 grudnia 2019 r. tylko w oddziałach. Jest więc dużo czasu, by ofertę spokojnie przemyśleć.

Ci, którzy nie współpracują jeszcze z Pekao, mogą z kolei rozważyć założenie konta osobistego w tym banku, co też wiąże się aktualnie z atrakcyjną nagrodą. Szczegóły przedstawimy niżej.

Kto ma szansę na prezent?

Jak wspomnieliśmy, promocja trwa do 31 grudnia 2019 r. Jej regulamin mówi o pewnych ograniczeniach wobec rodziców i dzieci.

W przypadku dorosłych wystarczy, że są oni posiadaczami rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w Pekao i podpiszą w imieniu dziecka umowę o Konto Przekorzystne dla Młodych.

Dziecko, czyli osoba fizyczna, która mieszka na terenie Polski, ma obywatelstwo naszego kraju i nie ukończyła 18 r.ż., może uczestniczyć w promocji, jeśli w dniu jej rozpoczęcia (8 listopada 2019 r.) nie posiadała konta osobistego w Pekao. Korzystanie z rachunku oszczędnościowego Mój Skarb nie jest przeszkodą.

Wykluczeni są też nastolatkowie, którzy wzięli udział w poprzednich edycjach tej akcji.

Co zrobić, by zdobyć nagrodę?

Wszystkie niezbędne działania załatwicie w trakcie jednej wizyty w oddziale, o ile zabierzecie ze sobą niezbędne dokumenty. O tym, jak wygląda procedura zakładania rachunku dla nastolatka, co może robić na rachunku rodzic, a co dziecko, pisaliśmy w tekście „Jak założyć konto nastolatkowi. Porady dla nastolatków i ich rodziców”.

Krok 1
Krok 1

Do 31 grudnia 2019 r. zawrzyj umowę o Konto Przekorzystne dla Młodych w imieniu niepełnoletniego. Dopilnuj, by nastolatek wyraził zgodę na udział w promocji oraz przetwarzanie jego danych osobowych w zakresie niezbędnym do realizacji akcji.

Krok 2
Krok 2

Jeśli dziecko nie posiada jeszcze rachunku Mój Skarb, otwórz mu to konto w dniu podpisania umowy o Konto Przekorzystne dla Młodych.

Nagroda
Nagroda

Wypłata nagrody pieniężnej - 50 zł – nastąpi na nowo otwarty rachunek do 24 dnia miesiąca następującego po tym, w którym otworzyłeś dziecku konto.

Jeśli więc spełnicie te wymagania w listopadzie, to nastolatek będzie mógł sam sobie kupić prezent świąteczny za pieniądze przekazane przez Pekao.

Premia także dla dorosłego

Obiecaliśmy na wstępie przedstawić ofertę dla dorosłych, którzy nie korzystają jeszcze z usług Pekao. Czas spełnić tę obietnicę.

Aktualnie trwa promocja, w której do zdobycia jest 100 zł lub 200 zł (kwota zależy od sposobu podpisania umowy o rachunek – w oddziale czy w aplikacji mobilnej po wykonaniu selfie). Otwarcie Konta Przekorzystnego w wersji „dorosłej” otworzy Ci drogę do skorzystania z Konta Oszczędnościowego, którego oprocentowanie jest aktualnie podwyższone do 3%.

Oferta Banku Pekao

Zdobycie 50 zł dla dziecka wymaga posiadania konta osobistego w Banku Pekao oraz założenia nastolatkowi Konta Przekorzystnego dla Młodych oraz rachunku Oszczędnościowego Mój Skarb. Przyjrzyjmy się tym produktom.

Konto Przekorzystne

„Dorosła” wersja tego rachunku jest bardzo „przyjazna” dla jego posiadacza. Co prawda konto i karta standardowo są płatne (odpowiednio) 6 i 3 zł, ale warunki uniknięcia opłat są proste i na dodatek jednakowe w obu przypadkach.

Jeszcze lepiej prezentuje się Konto Przekorzystne dla Młodych. Osoby, które nie ukończyły 26 r.ż., nie muszą spełniać żadnych warunków, by rachunek, podobnie jak wydana do niego karta debetowa, były prowadzone bezpłatnie.

Konto Oszczędnościowe

W trwającej aktualnie promocji Twoje oszczędności, do kwoty 30 000 zł, mogą być oprocentowane przez 6 miesięcy na 3%.

Rachunek oszczędnościowy Mój Skarb

Rachunek oszczędnościowy Mój Skarb można otworzyć dziecku od dnia narodzin do chwili ukończenia przez nie 18 r.ż., o ile jego rodzic jest właścicielem rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w PLN w Banku Pekao. Aktualnie oprocentowanie konta Mój Skarb wynosi 1,5%, odsetki są dopisywane na koniec każdego miesiąca.

Zwracamy uwagę, że korzystanie przez rodziców z oszczędności zgromadzonych na tym rachunku wiąże się z pewnymi ograniczeniami. Miesięczny limit wypłat jest równy kwocie mieszczącej się w ramach tzw. zwykłego zarządu (obecnie jest to ok. 4800 zł).

Wypłaty z tego konta możliwe są tylko w formie bezgotówkowej (poleceniem przelewu wewnętrznego lub poleceniem przelewu krajowego - bank nie pobiera za nie opłat), stąd zachęta ze strony banku, by nastolatek posiadał także rachunek osobisty.

Dodajmy, że przed ukończeniem 13. roku życia posiadacz rachunku (dziecko) nie może samodzielnie dokonywać wypłat.

Oferta do przemyślenia

Być może Twoje dziecko jest już w wieku, w którym warto zacząć oswajać je ze współczesną bankowością. Gdybyś miał wątpliwości, czy warto to zrobić, zachęcamy do lektury tekstu „5 powodów, by założyć dziecku konto w banku”.

Propozycja Pekao to dobra ku temu okazja. Można tylko żałować, że w tej odsłonie promocji bank nie oferuje, jak to było wcześniej, podwyższonego oprocentowania rachunku Mój Skarb. Nie ma co jednak narzekać, tylko cieszyć się z możliwości zdobycia bez wysiłku premii w wysokości 50 zł. Jak wspomnieliśmy, załatwienie formalności w listopadzie sprawi, że nastolatek otrzyma bonus przed Bożym Narodzeniem.

Przypominamy, że dorośli mogą się postarać o 200 zł nagrody dla siebie. W tym przypadku trzeba się jednak wykazać pewnymi działaniami i dłużej poczekać na bonus.

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji "Rodzice polecają Konto Przekorzystne dzieciom - edycja 8"

O banku

Bank Pekao (czyli Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna) to polski bank uniwersalny założony w latach 20. XX wieku. Aktualnie oferta banku obejmuje produkty dla klientów indywidualnych (detalicznych i z grupy premium), małych i średnich firm, korporacji, a także rolników.