Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Promocja została zakończona 31 marca 2020 r. Zapoznaj się z pełną ofertą od: Bank Pekao lub przeczytaj prześwietlenie najlepszej aktualnie promocji tej instytucji: HIT: Ponownie łatwe 200 zł premii za Konto Przekorzystne od Pekao SA i 2,5% do 30 000 zł na Koncie Oszczędnościowym.

Prezent dla dziecka – 50 zł, gdy otworzysz mu Konto Przekorzystne dla Młodych w Pekao

Dziennikarz z doświadczeniem w roli rzecznika prasowego i specjalisty ds. public relations. W wolnych chwilach lubi czytać i odkrywać nowe miejsca podczas górskich wędrówek.

Prezent dla dziecka – 50 zł, gdy otworzysz mu Konto Przekorzystne dla Młodych w Pekao
Źródło: strona Banku Pekao

Promocja „Rodzice polecają Konto Przekorzystne dzieciom” skierowana jest do osób posiadających już rachunek w Pekao. Można z niej skorzystać do 31 marca 2020 r. tylko w oddziałach banku, akcja nie jest dostępna w agencjach i placówkach partnerskich.

To, że nie posiadasz dotąd konta w Pekao, jest dla Ciebie... bardzo korzystne. Możesz bowiem założyć ten rachunek w promocji i zgarnąć 200 zł w gotówce i dopiero później pomyśleć o akcji dotyczącej Konta Przekorzystnego dla Młodych. Szczegóły propozycji dla dorosłych znajdziesz poniżej.

Uczestnicy promocji

Wiesz już, że promocja trwa do 31 marca 2020 r. Czas bliżej przedstawić wymagania wobec jej uczestników.

Jak chodzi o dorosłych, to regulamin stawia im tylko jeden wymóg – posiadanie rachunku w Pekao. W przypadku nastolatków wymagane jest, by była to osoba fizyczna, która mieszka na terenie Polski, ma obywatelstwo naszego kraju i nie ukończyła 18 r.ż. Ważne, by w dniu rozpoczęcia akcji (2 marca 2020 r.) dziecko nie posiadało konta osobistego w Pekao. Korzystanie z rachunku oszczędnościowego Mój Skarb nie jest przeszkodą.

Uczestnictwo w poprzednich edycjach tej akcji niestety wyklucza z udziału w jej najnowszej odsłonie.

Warunki aktywności

Przystąpienie do udziału w tej promocji wymaga udania się do placówki banku Pekao. O tym, jak wygląda procedura zakładania rachunku dla nastolatka, co może robić na rachunku rodzic, a co dziecko, pisaliśmy w tekście „Jak założyć konto nastolatkowi. Porady dla nastolatków i ich rodziców”.

Spójrzmy na działania, które są niezbędne do otrzymania nagrody od Pekao.

Krok 1
Krok 1

Do 31 marca 2020 r. zawrzyj umowę o Konto Przekorzystne dla Młodych w imieniu niepełnoletniego. Dopilnuj, by nastolatek wyraził zgodę na udział w promocji oraz przetwarzanie jego danych osobowych w zakresie niezbędnym do realizacji akcji.

Krok 2
Krok 2

W dniu podpisania umowy o Konto Przekorzystne dla Młodych otwórz też dziecku rachunek oszczędnościowy Mój Skarb. Jeśli nastolatek już go posiada, pomijasz ten krok.

Nagroda
Nagroda

Nastolatek otrzyma 50 zł na nowo otwarty ROR do 24 kwietnia 2020 r.

Drukuj

Premia jest zwolniona z podatku dochodowego, nie trzeba jej rozliczać przed urzędem skarbowym.

200 zł dla dorosłego, a może być więcej

Jak widzisz, warunkiem ubiegania się o premię dla dziecka jest posiadanie rachunku w Pekao przez dorosłego. Rachunek otwierany jest za darmo. Jego prowadzenie też może być bezpłatne, o ile w danym miesiącu zapewnisz wpływ w łącznej wysokości min. 500 zł oraz wykonasz choćby jedną transakcję kartą.

Szczegółowe informacje znajdziesz w analizie Konta Przekorzystnego.

Warto, byś wiedział, że za założenie Konta Przekorzystnego możesz aktualnie zdobyć 200 zł. Twoje zyski mogą być jeszcze wyższe, gdyż trwa program poleceń. Maksymalny bonus za skuteczne rekomendacje rachunku osobistego lub firmowego wynosi aż 1500 zł.

Dla pełnego obrazu oferty Pekao trzeba wspomnieć o atrakcyjnym oprocentowaniu Konta Oszczędnościowego – 3% w skali roku dla kwot do 30 000 zł przez okres 120 dni.

Rachunek oszczędnościowy Mój Skarb

Wróćmy jeszcze na chwilę do oferty dla małoletnich, konkretnie do rachunku oszczędnościowego Mój Skarb, który musi zostać uruchomiony w ramach tej promocji. Można go otworzyć dziecku od dnia narodzin do chwili ukończenia przez nie 18 r.ż., o ile jego rodzic jest właścicielem rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w PLN w Banku Pekao. Aktualnie oprocentowanie konta Mój Skarb wynosi 1,5%, odsetki są dopisywane na koniec każdego miesiąca.

Do chwili ukończenia 13. roku życia dziecko nie może samodzielnie dokonywać wypłat z tego rachunku. Później są one możliwe jedynie w formie bezgotówkowej na konto w Pekao lub innym banku.

Warto wiedzieć, że korzystanie przez rodziców z oszczędności zgromadzonych na rachunku Mój Skarb wiąże się z pewnymi ograniczeniami. Miesięczny limit wypłat jest równy kwocie mieszczącej się w ramach tzw. zwykłego zarządu (obecnie jest to ok. 4800 zł).

Okazja do oswojenia dziecka z bankowością

Znane powiedzenie mówi, że czego się Jaś nie nauczy, to Jan nie będzie umiał. Dlatego warto jak najwcześniej zacząć oswajać dziecko z nowoczesną bankowością. O tym, dlaczego warto to zrobić, pisaliśmy w tekście „5 powodów, by założyć dziecku konto w banku”. Promocja przygotowana przez Pekao może być ku temu dobrym pretekstem, a premia w wysokości 50 zł dodatkową motywacją.

Ci, którzy nie są jeszcze klientami tego banku, też mają znaczące bodźce, by rozważyć rozpoczęcie współpracy z Pekao – 200 zł premii gotówkowej i 3% na Koncie Oszczędnościowym to ciekawe propozycje.

Masz komplet informacji, dużo rzeczy do przemyślenia, tak więc nie zajmujemy więcej czasu. Teraz Twój ruch.

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji "Rodzice polecają Konto Przekorzystne dzieciom"

O banku

Pekao SA działa w naszym kraju już ponad 80 lat – dokładnie od 1929 r., kiedy powstał Bank Polska Kasa Opieki SA. W ciągu długoletniej działalności instytucja przeszła wiele zmian, zarówno organizacyjnych, jak i prawnych: po II wojnie światowej większość akcji nabył Skarb Państwa, a nazwę podmiotu zmieniono na Bank Powszechna Kasa Oszczędności. W 1999 r. bank stał się częścią międzynarodowej grupy UniCredit, zaś w 2017 r. głównym akcjonariuszem Pekao SA został Powszechny Zakład Ubezpieczeń.

Czytaj więcej