Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Prezent dla dziecka – 50 zł, gdy otworzysz mu Konto Przekorzystne dla Młodych w Pekao

Prezent dla dziecka – 50 zł, gdy otworzysz mu Konto Przekorzystne dla Młodych w Pekao
Źródło: najlepszekonto.pl

Promocja „Rodzice polecają Konto Przekorzystne dzieciom” skierowana jest do osób posiadających już rachunek w Pekao. Można z niej skorzystać do 31 grudnia 2021 r.

To, że nie posiadasz dotąd konta w Pekao, jest dla Ciebie... bardzo korzystne. Możesz bowiem założyć ten rachunek w promocji, zgarnąć związaną z nim nagrodę i dopiero później pomyśleć o akcji dotyczącej Konta Przekorzystnego dla Młodych. Szczegóły propozycji dla dorosłych znajdziesz poniżej.

Uczestnicy promocji

Wiesz już, że promocja trwa do końca roku. Czas bliżej przedstawić wymagania wobec jej uczestników.

Jeśli chodzi o dorosłych, to regulamin stawia im tylko jeden wymóg – posiadanie rachunku w Pekao. W przypadku nastolatków wymagane jest, by była to osoba fizyczna, która mieszka na terenie Polski, ma obywatelstwo naszego kraju, ma skończone 13 lat, ale nie ukończyła 18 r.ż. Ważne, by w okresie od 1 stycznia 2019 r. do 30 września 2021 r. dziecko nie posiadało konta osobistego w Pekao. Korzystanie z rachunku oszczędnościowego Mój Skarb nie jest przeszkodą.

Uczestnictwo w poprzednich edycjach tej akcji oraz w promocji "Pierwsze kieszonkowe na konto z PeoPay Kids" niestety wyklucza możliwość zdobycia bonusu tym razem.

Warunki aktywności

Przystąpienia do tej promocji możesz dokonać w panelu rodzica w bankowości internetowej bądź mobilnej lub udając się do placówki banku Pekao. O tym, jak wygląda procedura zakładania konta dla nastolatka, co może robić na rachunku rodzic, a co dziecko, pisaliśmy w tekście „Jak założyć konto nastolatkowi. Porady dla nastolatków i ich rodziców”.

Spójrzmy na działania, które są niezbędne do otrzymania nagrody od Pekao.

Krok 1
Krok 1

Do 31 grudnia 2021 r. w placówce banku Pekao SA:

  • zawrzyj umowę o Konto Przekorzystne dla Młodych w imieniu niepełnoletniego,
  • otwórz też dziecku rachunek oszczędnościowy Mój Skarb. Jeśli nastolatek już go posiada, pomijasz ten krok.

Oba zadania musisz wykonać tego samego dnia!

Dopilnuj, by nastolatek za Twoim przyzwoleniem wyraził zgodę na udział w promocji oraz przetwarzanie jego danych osobowych w zakresie niezbędnym do realizacji akcji.

Nagroda
Nagroda

Twoje dziecko otrzyma 50 zł na nowo otwarty ROR do 24. dnia miesiąca następującego po tym, w którym spełnicie wszystkie wymagania regulaminu.

Premia jest zwolniona z podatku dochodowego, nie trzeba jej rozliczać przed urzędem skarbowym.

Premia dla dorosłego

Jak widzisz, warunkiem ubiegania się o premię dla dziecka jest posiadanie rachunku w Pekao przez dorosłego. Konto otwierane i prowadzone jest za darmo. Karta też może być bezpłatna, o ile w danym miesiącu zapewnisz wpływ w łącznej wysokości min. 500 zł oraz wykonasz przy jej użyciu choćby jednej transakcji.

Szczegółowe informacje znajdziesz w analizie Konta Przekorzystnego.

Warto, byś wiedział, że za założenie Konta Przekorzystnego oraz polecanie rachunku innym często możesz zdobyć atrakcyjne premie gotówkowe. Warto sprawdzić, co bank proponuje w danej chwili.

Rachunek oszczędnościowy Mój Skarb

Wróćmy jeszcze na chwilę do oferty dla małoletnich, konkretnie do rachunku oszczędnościowego Mój Skarb, który musi zostać uruchomiony w ramach tej promocji. Można go otworzyć dziecku od dnia narodzin do chwili ukończenia przez nie 18 r.ż., o ile jego rodzic jest właścicielem rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w PLN w Banku Pekao.

Warto wiedzieć, że korzystanie przez rodziców z oszczędności zgromadzonych na rachunku Mój Skarb wiąże się z pewnymi ograniczeniami. Miesięczny limit wypłat jest równy kwocie mieszczącej się w ramach tzw. zwykłego zarządu (obecnie jest to ok. 4800 zł).

Okazja do oswojenia dziecka z bankowością

Znane powiedzenie mówi, że czego się Jaś nie nauczy, to Jan nie będzie umiał. Dlatego warto jak najwcześniej zacząć oswajać dziecko z nowoczesną bankowością. O tym, dlaczego warto to zrobić, pisaliśmy w tekście „5 powodów, by założyć dziecku konto w banku”. Promocja przygotowana przez Pekao może być ku temu dobrym pretekstem, a premia w wysokości 50 zł dodatkową motywacją.

Być może jesteś nastolatkiem, którego rodzice nie są przekonani, by otworzyć Ci konto bankowe. Zajrzyj do tekstu "Kochani rodzice, otwórzcie mi konto". Znajdziesz w nim argumenty, które powinny pomóc Ci w przekonaniu dorosłych do Twojego pomysłu.

Masz komplet informacji, dużo rzeczy do przemyślenia, tak więc nie zajmujemy więcej czasu. Teraz Twój ruch.

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji "Rodzice polecają Konto Przekorzystne dzieciom" – edycja 17

O banku

Bank Pekao (czyli Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna) to polski bank uniwersalny założony w latach 20. XX wieku. Aktualnie oferta banku obejmuje produkty dla klientów indywidualnych (detalicznych i z grupy premium), małych i średnich firm, korporacji, a także rolników.