Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Prezent dla nastolatka – 100 zł, gdy otworzysz mu Konto Przekorzystne dla Młodych w Pekao

Prezent dla nastolatka – 100 zł, gdy otworzysz mu Konto Przekorzystne dla Młodych w Pekao
Źródło: najlepszekonto.pl

Promocja „Rodzice polecają Konto Przekorzystne dzieciom” skierowana jest do osób posiadających już rachunek w Pekao. Można z niej skorzystać do 31 grudnia 2021 r. i zdobyć 50 zł

Równolegle trwa 2. edycja akcji "Ekstra 50 zł dla nastolatka", która pozwala powiększyć bonus do 100 zł.

To, że nie posiadasz dotąd konta w Pekao, jest dla Ciebie... bardzo korzystne. Możesz bowiem założyć ten rachunek w promocji, zgarnąć związaną z nim nagrodę i dopiero później pomyśleć o akcji dotyczącej Konta Przekorzystnego dla Młodych. Szczegóły propozycji dla dorosłych znajdziesz poniżej.

Uczestnicy promocji

Czas bliżej przedstawić wymagania wobec uczestników.

Jeśli chodzi o dorosłych, to regulamin stawia im tylko jeden wymóg – posiadanie rachunku w Pekao. W przypadku nastolatków wymagane jest, by była to osoba fizyczna, która mieszka na terenie Polski, ma obywatelstwo naszego kraju, ma skończone 13 lat, ale nie ukończyła 18 r.ż. Ważne, by w okresie od 1 stycznia 2019 r. do 30 września 2021 r. dziecko nie posiadało konta osobistego w Pekao. Korzystanie z rachunku oszczędnościowego Mój Skarb nie jest przeszkodą.

Uczestnictwo w poprzednich edycjach tej akcji oraz w promocji "Pierwsze kieszonkowe na konto z PeoPay Kids" niestety wyklucza możliwość zdobycia bonusu tym razem.

Warunki uczestnictwa w akcji "Ekstra 50 zł dla nastolatka" są niemal identyczne. Inny jest tylko karencji. Dodatkowe 50 zł mogą zgarnąć małoletni, którzy nie posiadali w Pekao rachunku w okresie od 1 stycznia 2019 r. do 30 listopada 2021 r.

Warunki aktywności

Przystąpienia do promocji możesz dokonać w panelu rodzica w bankowości internetowej bądź mobilnej lub udając się do placówki banku Pekao. O tym, jak wygląda procedura zakładania konta dla nastolatka, co może robić na rachunku rodzic, a co dziecko, pisaliśmy w tekście „Jak założyć konto nastolatkowi. Porady dla nastolatków i ich rodziców”.

Spójrzmy na działania, które są niezbędne do otrzymania 100 zł premii.

Krok 1
Krok 1

Do 31 grudnia 2021 r. otwórz konto dla siebie – najlepiej Konto Przekorzystne w promocji z 250 zł premii – na stronie banku.

Jeśli posiadasz już rachunek w Banku Pekao, przejdź od razu do Kroku 2.

Krok 2
Krok 2

Do 31 grudnia 2021 r. zawrzyj umowę o Konto Przekorzystne dla Młodych w imieniu niepełnoletniego, otwórz też dziecku rachunek oszczędnościowy Mój Skarb. Jeśli nastolatek już go posiada, pomijasz ten krok.

Oba zadania musisz wykonać tego samego dnia!

Dopilnuj, by nastolatek za Twoim przyzwoleniem wyraził zgodę na udział w promocji oraz przetwarzanie jego danych osobowych w zakresie niezbędnym do realizacji akcji.

Nagroda
Nagroda

Twoje dziecko otrzyma 50 zł na nowo otwarty ROR do 24 stycznia 2022 r.

Krok 3
Krok 3

Dopilnuj, by nastolatek wykonał do 31 stycznia 2022 r. minimum 3 płatności bezgotówkowe kartą lub w aplikacji PeoPay, w tym Blikiem.

Nie zostaną uwzględnione transakcje wycofane lub anulowane oraz wypłata gotówki.

Nagroda
Nagroda

Bank wypłaci dodatkowe 50 zł na Konto Przekorzystne dla młodych do 24 lutego 2022 r.

Premia jest zwolniona z podatku dochodowego, nie trzeba jej rozliczać przed urzędem skarbowym.

Premia dla dorosłego

Jak widzisz, warunkiem ubiegania się o premię dla dziecka jest posiadanie rachunku w Pekao przez dorosłego. Konto otwierane i prowadzone jest za darmo. Karta też może być bezpłatna, o ile w danym miesiącu zapewnisz wpływ w łącznej wysokości min. 500 zł oraz wykonasz przy jej użyciu choćby jednej transakcji.

Szczegółowe informacje znajdziesz w analizie Konta Przekorzystnego.

Warto, byś wiedział, że za założenie Konta Przekorzystnego oraz polecanie rachunku innym często możesz zdobyć atrakcyjne premie gotówkowe. Warto sprawdzić, co bank proponuje w danej chwili.

Rachunek oszczędnościowy Mój Skarb

Wróćmy jeszcze na chwilę do oferty dla małoletnich, konkretnie do rachunku oszczędnościowego Mój Skarb, który musi zostać uruchomiony w ramach tej promocji. Można go otworzyć dziecku od dnia narodzin do chwili ukończenia przez nie 18 r.ż., o ile jego rodzic jest właścicielem rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w PLN w Banku Pekao.

Warto wiedzieć, że korzystanie przez rodziców z oszczędności zgromadzonych na rachunku Mój Skarb wiąże się z pewnymi ograniczeniami. Miesięczny limit wypłat jest równy kwocie mieszczącej się w ramach tzw. zwykłego zarządu (obecnie jest to ok. 4800 zł).

Okazja do oswojenia nastolatka z bankowością

Znane powiedzenie mówi, że czego się Jaś nie nauczy, to Jan nie będzie umiał. Dlatego warto jak najwcześniej zacząć oswajać dziecko z nowoczesną bankowością. O tym, dlaczego warto to zrobić, pisaliśmy w tekście „5 powodów, by założyć dziecku konto w banku”. Promocja przygotowana przez Pekao może być ku temu dobrym pretekstem, a premia gotówkowa dodatkową motywacją.

Być może jesteś nastolatkiem, którego rodzice nie są przekonani, by otworzyć Ci konto bankowe. Zajrzyj do tekstu "Kochani rodzice, otwórzcie mi konto". Znajdziesz w nim argumenty, które powinny pomóc Ci w przekonaniu dorosłych do Twojego pomysłu.

Masz komplet informacji, dużo rzeczy do przemyślenia, tak więc nie zajmujemy więcej czasu. Teraz Twój ruch.

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji "Rodzice polecają Konto Przekorzystne dzieciom" – edycja 17
  2. Regulamin promocji ekstra 50 zł dla nastolatka edycja 2"

O banku

Bank Pekao (czyli Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna) to polski bank uniwersalny założony w latach 20. XX wieku. Aktualnie oferta banku obejmuje produkty dla klientów indywidualnych (detalicznych i z grupy premium), małych i średnich firm, korporacji, a także rolników.