Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Prezent dla dziecka – 150 zł, gdy otworzysz mu Konto Przekorzystne dla Młodych w Pekao + 8% na rachunku oszczędnościowym Mój Skarb

Prezent dla dziecka – 150 zł, gdy otworzysz mu Konto Przekorzystne dla Młodych w Pekao + 8% na rachunku oszczędnościowym Mój Skarb
Źródło: najlepszekonto.pl
Bank Pekao - Konto Przekorzystne

Promocja „Rodzice polecają Konto Przekorzystne dzieciom” skierowana jest do osób posiadających już rachunek w Pekao. Można z niej skorzystać do 15 maja 2023 r. i zdobyć 50 lub nawet 150 zł premii.

Jeśli nie posiadasz dotąd konta w Pekao, to ten fakt jest dla Ciebie... bardzo korzystny. Możesz bowiem założyć rachunek osobisty w promocji, zgarnąć związaną z nim nagrodę i dopiero później pomyśleć o akcji dotyczącej Konta Przekorzystnego dla Młodych. Szczegóły propozycji dla dorosłych znajdziesz poniżej.

Uczestnicy promocji

Czas bliżej przedstawić wymagania wobec uczestników.

Jeśli chodzi o dorosłych, to regulamin stawia im tylko jeden wymóg – posiadanie rachunku w Pekao. W przypadku dzieci wymagane jest, by była to osoba fizyczna, która mieszka na terenie Polski, ma obywatelstwo naszego kraju i nie ukończyła 18 r.ż. Ważne, by w okresie od 1 stycznia 2021 r. do 15 marca 2023 r. niepełnoletni nie posiadał konta osobistego w Pekao. Korzystanie z rachunku oszczędnościowego Mój Skarb nie jest przeszkodą.

Uczestnictwo w poprzednich edycjach tej akcji oraz w promocji "Pierwsze kieszonkowe na konto z PeoPay Kids" lub "Ekstra 50 zł dla nastolatka" niestety wyklucza możliwość zdobycia bonusu.

Warunki aktywności

Przystąpienia do promocji możesz dokonać w panelu rodzica w bankowości internetowej bądź mobilnej lub udając się do placówki banku Pekao. O tym, jak wygląda procedura zakładania konta dla nastolatka, co może robić na rachunku rodzic, a co dziecko, pisaliśmy w tekście „Jak założyć konto nastolatkowi. Porady dla nastolatków i ich rodziców”.

Jeżeli Twoja pociecha nie skończyła jeszcze 13 lat, procedury otwierania rachunku wyglądają nieco inaczej; przedstawiliśmy je w artykule Jak założyć konto małemu dziecku? Rachunki bankowe do 13 lat.

Uwaga: produkty, jakie musisz otworzyć, i zadania, jakie stoją przed Tobą i Twoją pociechą, uzależnione są od wieku dziecka w dniu zakładania rachunku.

Spójrzmy na działania, które są niezbędne do otrzymania premii.

Krok 1
Krok 1

W pierwszej kolejności otwórz konto dla siebie – najlepiej Konto Przekorzystne w promocji na stronie banku.

Jeśli posiadasz już rachunek w Banku Pekao, przejdź od razu do Kroku 2.

Krok 2
Krok 2

Do 15 maja 2023 r. zawrzyj umowę o Konto Przekorzystne dla Młodych w imieniu niepełnoletniego a także o inne produkty zależnie od wieku pociechy:

  • dla dziecka, które nie skończyło 6 r.ż.: o rachunek oszczędnościowy Mój Skarb. Jeśli pociecha już go posiada, nie musisz otwierać kolejnego, pomijasz to działanie.
  • w przypadku dzieci, które mają co najmniej 6 lat, ale nie obchodziły jeszcze 13 urodzin: konieczne jest skorzystanie ze wszystkich produktów wchodzących w skład pakietu PeoPay Kids (szczegóły poniżej);
  • dla nastolatka w wieku 13-17 lat: o kartę debetową i aplikację PeoPay.

W imieniu dziecka poniżej 13 lat złóż niezbędne oświadczenia dotyczące zgody na udział w promocji oraz przetwarzanie jego danych osobowych w zakresie niezbędnym do realizacji akcji.

Jeśli zakładasz konto dla nastolatka w wieku 13-17 lat, dopilnuj, by to on podpisał wymagane oświadczenia.

Wszystkie powyższe zadania muszą być wykonane tego samego dnia!

Informacja
Informacja

Tylko tyle wystarczy, by bank wypłacił 50 zł premii. Warunkiem podwyższenia bonusu do 150 zł jest spełnienie wymagań z Kroku 3.

Krok 3
Krok 3

Jeśli Twoje dziecko nie skończyło jeszcze 13 r.ż., dopilnuj, by 1 czerwca 2023 r. saldo na jego Koncie Przekorzystnym dla Młodych LUB rachunku oszczędnościowym Mój Skarb było wyższe niż 200 zł.

W przypadku dzieci w wieku co najmniej 13 lat konieczne jest, by do 1 czerwca 2023 r. Twoja pociecha wykonała minimum 5 płatności bezgotówkowych kartą lub za pomocą kodu Blik.

Nagroda
Nagroda

Bank wypłaci 50 lub 150 zł na Konto Przekorzystne dla Młodych do 30 czerwca 2023 r.

Nie ma znaczenia ani kwota transakcji, ani to, czy pociecha wykona płatność w placówce stacjonarnej, czy przez Internet. Ważne, by transakcja nie została wycofana lub anulowana. Wymagań regulaminu nie spełni wpłata/wypłata gotówki.

Premia jest zwolniona z podatku dochodowego, nie trzeba jej rozliczać przed urzędem skarbowym.

Jak sprawdzane jest saldo?

W tej edycji bank szczegółowo doprecyzował okoliczności, w jakich dokonuje weryfikacji warunku salda. Po pierwsze, zaznaczył, że salda się nie sumują – cała kwota min. 200 zł powinna znaleźć się albo na koncie osobistym, albo na rachunku Mój Skarb.

Bank nakreślił też scenariusze zależne od tego, czy w dniu przystąpienia do akcji dziecko posiadało rachunek oszczędnościowy. A zatem, jeśli w momencie przystąpienia:

  • nie miałeś Rachunku oszczędnościowego Mój Skarb, a zostanie on otwarty dla Ciebie w dniu przystąpienia do Promocji razem z Kontem Przekorzystnym dla młodych, weźmiemy pod uwagę salda obu tych rachunków;
  • miałeś już Rachunek oszczędnościowy Mój Skarb i w trakcie trwania Promocji nie został dla Ciebie otwarty kolejny taki rachunek, weryfikacja salda będzie dotyczyła Twojego Rachunku oszczędnościowym Mój Skarb otwartego przed przystąpieniem do Promocji oraz Twojego Konta Przekorzystnego dla młodych;
  • miałeś już Rachunek oszczędnościowy Mój Skarb i w trakcie trwania Promocji został dla Ciebie otwarty kolejny taki rachunek, weryfikacja salda będzie dotyczyła nowo otwartego Rachunku oszczędnościowego Mój Skarb oraz Twojego Konta Przekorzystnego dla młodych;

Oferta dla dzieci i młodzieży

Konto Przekorzystne dla Młodych przeznaczone jest dla osób, które nie świętowały jeszcze 26 urodzin, przy czym w ramach tej promocji uczestnik musi być niepełnoletni. Bank nie pobiera opłat za prowadzenie tego rachunku, obsługę wydanej do niego karty Mastercard Debit FX oraz wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą. Posiadacz konta, który skończył 13 lat, może korzystać z bankowości internetowej i aplikacji mobilnej oraz płacić Blikiem.

Dla dzieci w wieku 6-12 lat bank przygotował Pakiet PeoPay KIDS, który składa się z rachunku osobistego wraz z kartą, konta oszczędnościowego oraz specjalnej aplikacji dla dzieci w tym wieku. Zabawni trenerzy występujący w aplikacji pomagają najmłodszym stawiać pierwsze kroki w bankowości, uczą oszczędzania, a rodzic ma cały czas wgląd w finanse i oszczędności dziecka, może zmieniać limity dotyczące produktów pociechy.

Konto i premia dla dorosłego

Jak widzisz, warunkiem ubiegania się o premię dla dziecka jest posiadanie rachunku w Pekao przez dorosłego. Konto otwierane i prowadzone jest za darmo. Karta też może być bezpłatna, o ile w danym miesiącu zapewnisz wpływ w łącznej wysokości min. 500 zł oraz wykonasz przy jej użyciu choćby jedną transakcję.

Szczegółowe informacje znajdziesz w analizie Konta Przekorzystnego.

Warto, byś wiedział, że za założenie Konta Przekorzystnego oraz polecanie rachunku innym często możesz zdobyć atrakcyjne premie gotówkowe. Sprawdź, co bank proponuje w danej chwili.

8% na rachunku oszczędnościowym Mój Skarb

Wróćmy jeszcze na chwilę do oferty dla małoletnich, konkretnie do rachunku oszczędnościowego Mój Skarb, który musi zostać uruchomiony w ramach tej promocji. Można go otworzyć dziecku od dnia narodzin do chwili ukończenia przez nie 18 r.ż., o ile jego rodzic jest właścicielem rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w PLN w Banku Pekao. Aktualnie oprocentowanie konta wynosi aż 8% w skali roku, obowiązuje przez 6 miesięcy i obejmuje kwoty do 5000 zł.

Warto wiedzieć, że korzystanie przez rodziców z oszczędności zgromadzonych na rachunku Mój Skarb wiąże się z pewnymi ograniczeniami. Miesięczny limit wypłat jest równy kwocie mieszczącej się w ramach tzw. zwykłego zarządu (obecnie jest to ok. 6000 zł).

Okazja do oswojenia dziecka z bankowością

Znane powiedzenie mówi, że czego się Jaś nie nauczy, to Jan nie będzie umiał. Dlatego warto jak najwcześniej zacząć oswajać dziecko z nowoczesną bankowością. O tym, dlaczego warto to zrobić, pisaliśmy w tekście „5 powodów, by założyć dziecku konto w banku”. Promocja przygotowana przez Pekao może być ku temu dobrym pretekstem, a premia gotówkowa dodatkową motywacją.

Być może jesteś nastolatkiem, którego rodzice nie są przekonani, by otworzyć Ci konto bankowe. Zajrzyj do tekstu "Kochani rodzice, otwórzcie mi konto". Znajdziesz w nim argumenty, które powinny pomóc Ci w przekonaniu dorosłych do Twojego pomysłu.

Masz komplet informacji, dużo rzeczy do przemyślenia, tak więc nie zajmujemy więcej czasu. Teraz Twój ruch.

Weź udział w promocji

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji "Rodzice polecają Konto Przekorzystne dzieciom" – edycja 27

O banku

Bank Pekao (czyli Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna) to polski bank uniwersalny założony w latach 20. XX wieku. Aktualnie oferta banku obejmuje produkty dla klientów indywidualnych (detalicznych i z grupy premium), małych i średnich firm, korporacji, a także rolników.