Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Prezent dla dziecka – 150 zł, gdy otworzysz mu Konto Przekorzystne dla Młodych w Pekao

Prezent dla dziecka –  150 zł, gdy otworzysz mu Konto Przekorzystne dla Młodych w Pekao
Źródło: najlepszekonto.pl

Promocja „Rodzice polecają Konto Przekorzystne dzieciom” skierowana jest do osób posiadających już rachunek w Pekao. Można z niej skorzystać do 30 czerwca 2022 r. i zdobyć 50 lub nawet 150 zł premii.

To, że nie posiadasz dotąd konta w Pekao, jest dla Ciebie... bardzo korzystne. Możesz bowiem założyć ten rachunek w promocji, zgarnąć związaną z nim nagrodę i dopiero później pomyśleć o akcji dotyczącej Konta Przekorzystnego dla Młodych. Szczegóły propozycji dla dorosłych znajdziesz poniżej.

Uczestnicy promocji

Czas bliżej przedstawić wymagania wobec uczestników.

Jeśli chodzi o dorosłych, to regulamin stawia im tylko jeden wymóg – posiadanie rachunku w Pekao. W przypadku dzieci wymagane jest, by była to osoba fizyczna, która mieszka na terenie Polski, ma obywatelstwo naszego kraju i nie ukończyła 18 r.ż. Ważne, by w okresie od 1 stycznia 2021 r. do 22 maja 2022 r. niepełnoletni nie posiadał konta osobistego w Pekao. Korzystanie z rachunku oszczędnościowego Mój Skarb nie jest przeszkodą.

Uczestnictwo w poprzednich edycjach tej akcji oraz w promocji "Pierwsze kieszonkowe na konto z PeoPay Kids" lub "Ekstra 50 zł dla nastolatka" niestety wyklucza możliwość zdobycia bonusu tym razem.

Warunki aktywności

Przystąpienia do promocji możesz dokonać w panelu rodzica w bankowości internetowej bądź mobilnej lub udając się do placówki banku Pekao. O tym, jak wygląda procedura zakładania konta dla nastolatka, co może robić na rachunku rodzic, a co dziecko, pisaliśmy w tekście „Jak założyć konto nastolatkowi. Porady dla nastolatków i ich rodziców”.

Jeżeli Twoja pociecha nie skończyła jeszcze 13 lat, procedury otwierania rachunku wyglądają nieco inaczej; przedstawiliśmy je w artykule Jak założyć konto małemu dziecku? Rachunki bankowe do 13 lat.

Spójrzmy na działania, które są niezbędne do otrzymania premii.

Krok 1
Krok 1

W pierwszej kolejności otwórz konto dla siebie – najlepiej Konto Przekorzystne w promocji na stronie banku.

Jeśli posiadasz już rachunek w Banku Pekao, przejdź od razu do Kroku 2.

Krok 2
Krok 2

Do 30 czerwca 2022 r. zawrzyj umowę o Konto Przekorzystne dla Młodych w imieniu niepełnoletniego, otwórz też dziecku rachunek oszczędnościowy Mój Skarb. Jeśli pociecha już go posiada, pomijasz ten krok.

W imieniu dziecka poniżej 13 lat złóż niezbędne oświadczenia dotyczące zgody na udział w promocji oraz przetwarzanie jego danych osobowych w zakresie niezbędnym do realizacji akcji.

Jeśli zakładasz konto dla nastolatka w wieku 13-17 lat, dopilnuj, by to on podpisał wymagane oświadczenia.

Wszystkie powyższe zadania muszą być wykonane tego samego dnia!

Informacja
Informacja

Tylko tyle wystarczy, by bank wypłacił 50 zł premii. Warunkiem podwyższenia bonusu do 150 zł jest spełnienie poniższych wymagań.

Krok 3
Krok 3

Jeśli Twoje dziecko nie skończyło jeszcze 6 r.ż., dopilnuj, by 15 lipca 2022 r. saldo na jego Koncie Przekorzystnym dla Młodych lub rachunku oszczędnościowym Mój Skarb było wyższe niż 100 zł.

W przypadku dzieci w wieku co najmniej 6 lat konieczne jest, by do 15 lipca 2022 r. Twoja pociecha wykonała minimum 3 płatności bezgotówkowe kartą lub za pomocą kodu Blik.

Uwaga: decydujące znaczenie ma wiek dziecka w dniu zakładania rachunku.

Nagroda
Nagroda

Bank wypłaci 50 lub 150 zł na Konto Przekorzystne dla Młodych do 31 lipca 2022 r.

Nie ma znaczenia, czy pociecha wykona płatność w placówce stacjonarnej, czy przez Internet, ani kwota transakcji. Ważne, by nie została ona wycofana lub anulowana. Wymagań regulaminu nie spełni wpłata/wypłata gotówki.

Premia jest zwolniona z podatku dochodowego, nie trzeba jej rozliczać przed urzędem skarbowym.

Konto i premia dla dorosłego

Jak widzisz, warunkiem ubiegania się o premię dla dziecka jest posiadanie rachunku w Pekao przez dorosłego. Konto otwierane i prowadzone jest za darmo. Karta też może być bezpłatna, o ile w danym miesiącu zapewnisz wpływ w łącznej wysokości min. 500 zł oraz wykonasz przy jej użyciu choćby jedną transakcję.

Szczegółowe informacje znajdziesz w analizie Konta Przekorzystnego.

Warto, byś wiedział, że za założenie Konta Przekorzystnego oraz polecanie rachunku innym często możesz zdobyć atrakcyjne premie gotówkowe. Warto sprawdzić, co bank proponuje w danej chwili.

Rachunek oszczędnościowy Mój Skarb

Wróćmy jeszcze na chwilę do oferty dla małoletnich, konkretnie do rachunku oszczędnościowego Mój Skarb, który musi zostać uruchomiony w ramach tej promocji. Można go otworzyć dziecku od dnia narodzin do chwili ukończenia przez nie 18 r.ż., o ile jego rodzic jest właścicielem rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w PLN w Banku Pekao.

Warto wiedzieć, że korzystanie przez rodziców z oszczędności zgromadzonych na rachunku Mój Skarb wiąże się z pewnymi ograniczeniami. Miesięczny limit wypłat jest równy kwocie mieszczącej się w ramach tzw. zwykłego zarządu (obecnie jest to ok. 5400 zł).

Okazja do oswojenia dziecka z bankowością

Znane powiedzenie mówi, że czego się Jaś nie nauczy, to Jan nie będzie umiał. Dlatego warto jak najwcześniej zacząć oswajać dziecko z nowoczesną bankowością. O tym, dlaczego warto to zrobić, pisaliśmy w tekście „5 powodów, by założyć dziecku konto w banku”. Promocja przygotowana przez Pekao może być ku temu dobrym pretekstem, a premia gotówkowa dodatkową motywacją.

Być może jesteś nastolatkiem, którego rodzice nie są przekonani, by otworzyć Ci konto bankowe. Zajrzyj do tekstu "Kochani rodzice, otwórzcie mi konto". Znajdziesz w nim argumenty, które powinny pomóc Ci w przekonaniu dorosłych do Twojego pomysłu.

Masz komplet informacji, dużo rzeczy do przemyślenia, tak więc nie zajmujemy więcej czasu. Teraz Twój ruch.

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji "Rodzice polecają Konto Przekorzystne dzieciom" – edycja 21

O banku

Bank Pekao (czyli Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna) to polski bank uniwersalny założony w latach 20. XX wieku. Aktualnie oferta banku obejmuje produkty dla klientów indywidualnych (detalicznych i z grupy premium), małych i średnich firm, korporacji, a także rolników.