Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Refunder, czyli sposób na zwrot pieniędzy za zakupy przez Internet

Cykl: Programy rabatowe

Refunder, czyli sposób na zwrot pieniędzy za zakupy przez Internet
Źródło: strona Refunder.pl
Spis treści

Codzienne życie wiąże się z wieloma wydatkami. Sztuką nie jest zrealizowanie ich terminowo i zaspokojenie swoich potrzeb, ale takie działanie, by wydać jak najmniej, by posiadanych pieniędzy starczyło na wiele. Nie potrzeba do tego żadnej wiedzy tajemnej, wystarczy korzystanie z różnych rozwiązań, które są dosłownie na wyciągnięcie ręki. Pisaliśmy o tym szeroko w tekście „Jak zarobić na codziennych wydatkach”.

Niech pieniądze do mnie wracają

Powyższe słowa brzmią może jak jakieś zaklęcie, ale są jak najbardziej możliwe do zrealizowania. Pozwala na to usługa moneyback utożsamiana niekiedy z cashback.

W dokumentach polskich banków istnieje jednak wyraźne rozróżnienie. Moneyback to zwrot części wydatków, np. poczynionych kartą płatniczą, który otrzymuje klient, na ogół do określonego limitu miesięcznego. Z kolei cashback to możliwość wypłaty pieniędzy przy okazji zakupów i dokonywaniu płatności kartą.

Marketing placówek handlowych rządzi się jednak swoimi prawami i zarówno goodie, jak i Refunder.pl pod pojęciem cashback rozumieją możliwość odzyskania części wydatków poczynionych przy ich pomocy.

Refunder – co to takiego?

Na stronie internetowej Refunder.pl znajdziemy hasło: Refunder – największa w Skandynawii strona typu cashback oraz informację:

Będąc naszym użytkownikiem dostajesz zwrot niezależnie od innych ofert, wyprzedaży czy obniżek (nie dotyczy zakupów z użyciem kodów rabatowych z innych stron). Jesteśmy tak zwaną „wisienką na torcie”.

Dla Łowców Okazji taka zachęta brzmi smakowicie, przyjrzyjmy się więc, kto może odzyskać część wydatków i co musi zrobić, by się z nich cieszyć.

Prosty sposób na zwrot pieniędzy za zakupy przez Internet

Podstawowa sprawa to założenie konta na stronie Refunder.pl. Nie wiążę się to z żadnymi kosztami ani koniecznością dokonywania jakichkolwiek przelewów i trwa dosłownie kilka minut. Wystarczy podać personalia i dane kontaktowe.

Witryna prowadzona jest we współpracy z PayPal i Trustly, podłączonych jest do niej kilkaset sklepów online podzielonych na różne kategorie. Są wśród nich zarówno uznane i popularne marki, duże sieci handlowe, jak i mniej znane firmy.

Kliknij, aby powiększyć

Wysokość zwrotu – na ogół w wysokości kilku procent – widoczna jest przy ofercie danego sklepu internetowego. Zwracamy uwagę, że bonus obliczany jest zawsze od kwoty netto zakupu i nie obejmuje kosztów dostawy czy innych dopłat.

Kliknij, aby powiększyć

Co zrobić, by otrzymać zwrot za zakupy?

Zwrot pieniędzy za zakupy przez Internet uzyskasz tylko wtedy, gdy:

  • rozpoczniesz je, będąc zalogowanym na Refunder.pl;
  • aktywujesz wybraną ofertę;
  • przejdziesz na stronę sklepu internetowego bezpośrednio ze strony Refundera;
  • nie opłacisz zakupu (nawet częściowo) bonem prezentowym, punktami z programów lojalnościowych czy innymi tego typu „zastępczymi środkami pieniężnymi”;
  • użyjesz kodu rabatowego ze strony Refunder.pl. Skorzystanie z kuponu otrzymanego od innego podmiotu czy na innym portalu nie uprawnia do otrzymania bonusu od Refundera.
Kliknij, aby powiększyć

Transakcja zostanie zarejestrowana na Refunderze w ciągu 48 godzin i wkrótce na Twoje konto w tym serwisie wpłynie należny Ci bonus. Gdy zgromadzisz min. 45 zł, będziesz mógł przelać pieniądze na dowolne konto bankowe lub PayPal.

Kliknij, aby powiększyć

Ważne informacje organizacyjne

Zarejestrowanie zakupu na Twoim koncie na stronie Refunder.pl nie będzie możliwe, jeśli:

  • Twoja przeglądarka nie akceptuje plików cookies (tzw. ciasteczka);
  • masz włączoną w przeglądarce opcję Adblock (blokuje wyskakujące okienka, reklamy itp.).

Jeśli jesteś pewien, że wykonałeś wszystkie działania prawidłowo, a mimo to transakcja nie została zarejestrowana na Twoim koncie, to powinieneś wysłać do obsługi strony raport na temat zakupu, pamiętając o załączeniu potwierdzenia złożenia zamówienia w sklepie. Z powodów technicznych nie są rozpatrywane zgłoszenia dotyczące zakupów starszych niż dwa miesiące.

Skąd Refunder ma kasę na zwrot pieniędzy?

Zapewne zadajesz sobie pytanie, skąd Refunder ma pieniądze, by je rozdawać? Istota usługi tkwi w prowizji, jaką firma otrzymuje od sklepu za to, że skierowała do niego swoich użytkowników. Jest ona wypłacana tylko wtedy, gdy zakup faktycznie dojdzie do skutku, czyli nie zostanie przez Ciebie anulowany lub zwrócony.

Bardzo ważne jest, by zakupy były dokonywane po przejściu bezpośrednio z Refunder.pl na stronę sklepu internetowego. Jeśli po drodze odwiedzisz inną witrynę, to system „zapomni”, że jesteś użytkownikiem Refundera. Może się nawet zdarzyć, że Twoja transakcja zostanie zarejestrowana na rzecz konkurencyjnej strony, która używa takiej samej techniki śledzenia sprzedaży jak Refunder.pl.

W ferworze zakupów można zapomnieć o niezbędnej procedurze i stracić szansę na nagrodę. Jest na to sposób – wtyczka Refunder do przeglądarki – wystarczy, że zainstalujesz ją na swoim urządzeniu, zalogujesz się na swoje konto na Refunder.pl i już nigdy nie przegapisz żadnego zwrotu. Mimo korzystania z tego udogodnienia zawsze musisz jednak aktywować dany zwrot, by został on później zarejestrowany na Twoim koncie.

Zaproś znajomych na Refunder.pl – po 10 zł dla Ciebie i poleconego

Z Refunderem można zarabiać, nie tylko otrzymując zwroty, ale także polecając jego usługi. Wystarczy, że prześlesz swój unikalny link referencyjny (znajdziesz go po zalogowaniu się w górnej części strony głównej, po prawej stronie w zakładce Zaproś i zarabiaj) znajomemu w wiadomości mailowej, przez komunikator lub udostępnisz go w mediach społecznościowych, np. na Facebooku lub Instagramie, a on zarejestruje się na stronie Refunder.pl i w ciągu 45 dni zrobi zakupy o łącznej wartości min. 50 zł. Ważne, by osoba polecona nie korzystała dotąd z Refundera.

Za tak niewielką aktywność Ty otrzymasz 10 zł premii, a Twój znajomy dostanie... także 10 zł. Będziecie mogli z nich skorzystać na identycznych zasadach jak ze środków ze zwrotów, czyli po zgromadzeniu na swoim koncie na Refunder.pl min. 45 zł.

Co pewien czas Refunder przyznaje też premie za rejestrację i dokonanie pierwszych zakupów. Warto sprawdzać, czy jest szansa na zdobycie takiej nagrody.

Warto czy nie warto?

Odpowiedź na to pytanie w dużej mierze zależy od Twoich preferencji. Jeśli rzadko dokonujesz zakupów w Internecie i/lub liczysz na szybkie i wysokie bonusy, to korzystanie z Refundera nie sprawi Ci wielkiej radości, nie spełni Twoich oczekiwań.

Refunder.pl to propozycja raczej dla aktywnych internautów, dla których zakupy online to codzienność. Możliwości oferowane przez opisywaną witrynę docenią osoby, które potrafią śledzić i wykorzystywać pojawiające się oferty specjalne (z wyższymi zwrotami), są aktywnymi łowcami okazji zakupowych.

Możliwości, jakie daje Refunder.pl, docenią także osoby, które są zwolennikami powiedzenia grosz do grosza, a będzie kokosza. Naszym zdaniem to słuszne podejście, bo przecież nie trzeba robić nic specjalnego, by coś zyskać, wystarczy tylko zacząć zakupy na stronie Refundera.

Chętnie poznamy Twoje zdanie na temat tego sposobu na „zarabianie”.