My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Ranking kont oszczędnościowych - lipiec 2019 r.

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2019 10:30
Ranking kont oszczędnościowych - [Data format="month Year" /] r.

Aktualny ranking kont oszczędnościowych – lipiec 2019 r.

Ranking kont oszczędnościowych

Przejdź do pełnego rankingu kont oszczędnościowych
Sprawdź pełną listę kont oszczędnościowych

Założenia, na jakich powstał ranking

Rachunki oszczędnościowe mają nam służyć pomnażaniu naszych pieniędzy. Każdemu zależy, aby jego kapitał pracował na jak najlepszych warunkach, dlatego nasz ranking kont oszczędnościowych służy pomocą w wyborze takiego rachunku.

Kiedy myślimy o kontach oszczędnościowych, zwykle pierwsze, co przychodzi nam do głowy, to wysokość oprocentowania. Nasz ranking tych rachunków opiera się właśnie o ten element. Najwyżej w zestawieniu znajdziesz te konta oszczędnościowe, których oprocentowanie jest najwyższe i – analogicznie – na najniższe pozycje trafiły rachunki z najgorszym oprocentowaniem.

Pamiętaj jednak, że samo oprocentowanie nie przesądza o atrakcyjności konkretnej oferty. Zwykle bywa tak, że banki oferują wyższe stawki, ale jakimś kosztem. Przykładowo, mogą ograniczyć okres obowiązywania podwyższonego oprocentowania tylko do kilku miesięcy czy ustalić maksymalną kwotę objętą specjalnymi warunkami. To właśnie dlatego nawet najwyższe oprocentowanie może nie spełnić naszych wymagań, jeśli jesteśmy zainteresowani długoterminowym oszczędzaniem lub mamy do ulokowania większe kwoty.

W naszym rankingu, oprócz oprocentowania, znajdziesz również inne elementy, które powinny Ci pomóc w wyborze najlepszego rachunku oszczędnościowego - okres obowiązywania danej stawki i maksymalną kwotę objętą tym oprocentowaniem, konieczność posiadania konta osobistego (czy jest ono wymagane), dodatkowe warunki ustalone przez bank oraz opłaty związane z rachunkiem oszczędnościowym. Zanim wybierzesz konto oszczędnościowe, zwróć uwagę na te kwestie, aby Twój zysk był jak najwyższy.